#21 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Newkangaroo Newkangaroo (#21) » davidpodola (#20):

Ahojte já si testnul teď půjčit kolobrndu z brněnské půjčovny Dako Sport (http://www.dakosport.cz/…a-snowboardu) – šlo o model Kostak Hill a vyrazil jsem s ním za město do kopců – pěkná makačka to byla ale parádní změna oproti kolu.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#20 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

davidpodola davidpodola (#20) » Ladislav (#10):

KOloběžky na Pustevnách. Letos jezdili na Pustevnách dvě party. Jedna na malých, naprosto nebezpečných strojích po knížecí cestě – ti riskovali i zdraví dětí na dětských sedačkách a po cestě , kde jezdí i zásobování, takže záchranka tady byla obden , a pak druhá skupina na terénních horských koloběžkách s odpruženou vidlicí , kteří jezdili po lesní cestě kolem Nořičí hory, tam je cesta kvalitní, bez provozu a krom štěrku zde nic nehrozí. Cena byla přibližně stejná, přitom výlet na teréénkách trval skoro hodinu a na těch malých jen kolem dvaceti minut. Rozhodně si myslím, že ty terééní se vyplatí, byl to super zážitek. Půjčovnu mají na hotelu Tanečnice

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#19 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Petr Petr (#19) » fr33k (#12):

tyhle koloběžky se širokýma gumama mají na Velké Rači.Byl jsem tam jezdit a jsou super…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#18 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

sodek sodek (#18) » Ladislav (#16):

Forty to nejsou, značku si bohužel nepamatuji. Připadnou mi takové \„turističtější\“. Ale mám pocit, že ty samé jsou třeba ve Vrátné. Taky bubnové brzdy, lanka nešla na některých moc lehce.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#17 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

nooski nooski (#17) » Ladislav (#16):

Jo jely rychleji, protože já jel nahoru a koloběžky to sjížděly:)

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#16 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#16) » sodek (#14):

A na jakých koloběžkách se tam jezdí? Taky na fortech? Ty na kterých jsme jezdili s kámošema měly bubnovou brzdu vepředu i vzadu, takže by to nemělo být o nic méně spolehlivější než na nějaké babetě, nebo z čeho ty kola jsou. Dokonce mi přišly trochu předimenzované, přecijen moped váží asi o dost víc než tak koloběžka.

nooski: To jely koloběžky rychleji než ty na horáku? Jak jsem jel ze Sucháče tak mi přišlo, že sice jedu rychle ale že bych s horákem jel rychleji ale asi to bylo i tím, že ze Sucháče do Těchonína je to klesání až na výjimky takové pozvolné, celkem dlouho trvá než se člověk pořádně rozjede.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#15 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

nooski nooski (#15) » sodek (#14):

Dneska se zase rodinky ukazovaly… V jednu chvíli mě obrovská skupina objížděla ze dvou stran, prostě jedni to valili vlevo druzí vpravo. A našlo se i pár šílenců, kteří se pkoušeli vytvořit vodorovné dopravní značení svým tělem, jinak si totiž jejich rychlost a hlavně výraz nedokážu vysvětlit.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#14 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

sodek sodek (#14) » mr.pohoda (#6):

Radhošť jsem také absolvoval v takové menší skupině. Nejsou to samozřejmě ty \„úplně horské\“. Docela to šlo ale já osobně mám smíšený pocit – při brzdění ani ne z moc velké rychlosti jsem elegantně svlíkl zadní gumu. Naštěstí bez pádu, vezl jsem i synka. Co dodat, moje důvěra ve spolehlivost těchto koloběžek lehce ochabla, se servisem si nedělám velké iluze :( Odhaduju, že to asi bylo málo nahuštěné, ráfek už stál a guma se protočila, vyskočila a navíc o ráfek cvakla. Duše lezla bokem ven a vypadalo to, jako když řezník plní klobásy, kupodivu zůstala nafouknutá. Takže doporučuju, raději každý sám a pokud s dětmi, tak žádné lámání rychostních rekordů. Chlapci nahoře u \„servisu\“ tam toho měli docela dost rozdělaného (často asi brzdy), což mě z pohledu toho, kdo se chce svézt, taky nepřišlo zrovna dobré.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#13 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#13) » fr33k (#12):

Tak to je hustý. To jsou gumy ze čtyřkolek ne? Tak to bych taky zkusil, i když, nemá to odpruženou vidlici ale ta by s takovejma gumama asi ani nebyla potřeba. Škoda že u nás na to nikde nejsou podmínky. U nás se dají provozovat opravdu jen koloběžky, na kterých jsme jezdili v Pastvinách, protože tohle by se třeba ze suchýho vrchu asi ani moc nerozjelo ale v Alpách to musí být geniální.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#12 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

fr33k fr33k (#12) » Ladislav (#1):
Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

To jsou teprv plaste :-) Nekde v Rakousku pod sjezdovkou, kde byla bobova draha. Ale meli zavreno :/

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#11 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#11) » Ladislav (#10):

Tady ještě jedno video pro nevěřící. Koloběžky brzdí opravdu dobře, možná až moc dobře, člověk musí citlivě dávkovat. Btw. já jsem na videu ten poslední, jediný s helmou.

http://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#10 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#10) » nooski (#9):

Taky mě příjde, že jsou někdy lidi hloupí co se bezpečnosti týká. Bylo nás tam pět a já jediný jsem měl helmu, přestože pan Maryška, který to tam provozuje, je mým kamarádům několikrát nabízel a skoro až nutil. Přesto si helmu nikdo nevzal. Já to nepochopím. Taky tam pak kámoš svou vinou hodil mrchu a trochu se odřel, právě na tom hrubým makadamu(vůbec nebrzdil a v plné rychlosti do toho vlítnul). Radši ani nedomýšlet co by bylo, kdyby spadl na hlavu. Přitom ale ty koloběžky jsou opravdu bezpečné, do toho terénu určitě bezpečnější než kolo, tohle byl prostě důsledek debilního hecování. Přitom je to můj dobrej kámoš ale prostě je to letec, v zimě stoupl na brusle a za 10 sekund po rozjezdu si rozrazil bradu, teď tohle na koloběžkách. Páčil jsem ho dlouho, aby si koupil horáka ale nevim nevim, s takovou se na první vyjížďce zabije.

Každopádně přestože si kámoš nabil, tak už se moc těší na další jízdy v září:-)

Jinak děcka můžou se svolením rodičů na koloběžkách jezdit od 12 let. A ono to není tak úplně koncipováno jako sprint do Těchonína i když to tak zrovna moji kámoši bohužel pojali. Cestou je hned několik pěkných výhledů, tvrz Bouda, takže je prý běžné, že to někdo jede i 2 hodiny a prostě se cestou kochá a dělá zastávky.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#9 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

nooski nooski (#9) » mr.pohoda (#6):

No právě, vždycky jak Pustevny vyjíždím, tak vidím jak tam jezdí ty děcka na té strašné cestě s koloběžkama. Kolikrát mají moc velkou helmu a někdy dokonce ji nemají ani zaplou. Já sám bych měl z toho strach a nechápu rodiče, že ty děcka na to pustí.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#8 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

***ice*** ***ice*** (#8) » Ladislav (#7):

ale je fak, ze na kolobrnde se daj zkousej i ruzny triky,hehe

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#7 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#7) » mr.pohoda (#6):

Myslim že to stojí za to. Tady jsou nějaká videa:

Kámoši sjíždějí ze Suchého vrchu: http://www.youtube.com/watch?…

a video ze stránek pana Maryšky, který to v těch Pastvinách provozuje: http://www.youtube.com/watch?…

a tady je ještě webová adresa se všemi potřebnými údaji a kontaktem: http://www.horskekolobezky.wz.cz

ice, MZ: V těch těžších pasážích je ta koloběžka dost obratná, páč je dost krátká, to je dobře vidět na těch videích. Třeba jak je kousek před tvrzí Bouda ta cca 100 metrů dlouhá pasáž s velkými kameny a kořeny tak poprvé, když jsem jel, tak jsem chvílema raději slezl ale podruhé už jsem to projel v pohodě celé. Na svém kole bych to teda fakt nedal, i když možná je to i tím, že mám na svou postavu celkem velkej rám a zrovna technik taky nejsem.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#6 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

mr.pohoda mr.pohoda (#6) » Ladislav (#1):

Minulý týden jsem sjížděl na koloběžce z Radhoště v Beskydech. Bylo to sice po silnici, ale díry také udělají své a byl to dobrý adrenalin :-). Tohle bych si ale určitě rád vyzkoušel… no snad bude příležitost. Dík za info.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#5 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

MZ MZ (#5) » Ladislav (#1):

Na Suchém vrchu jsem byl asi před měsícem a ty koloběžky tam okukoval, ale že bych si na tom troufnul na těžší sjezdy, než co jezdim na XC kole, to pochybuju. Ale nepochybuju o tom, že to je zajímavé svezení.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#4 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

***ice*** ***ice*** (#4) » Ladislav (#3):

i s XC kolem jde kde co sjet, je to jen o moralce a odhodlani

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#3 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav Ladislav (#3) » ***ice*** (#2):

jj, jako s freeridem v pohodě ale když má někdo hardtail a 1,95 pneu tak to na ten hrubej makadam moc neni, kdežto koloběžka se skoro motocyklovýma pneu bez problémů. A koloběžky brzděj dobře, bubnový brzdy udělaj svý. Spíš musíš brzdit citlivě, páč jinak se ti celkem lehce zablokuje zadní kolo. Kámoši, kteří nejsou zvyklí brzdit citlivě jako já, jeli dost často smykem.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#2 RE: Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

***ice*** ***ice*** (#2) » Ladislav (#1):

jen zabrzdit kolobezku ze 70 je asi hardcore kdyz se jede na Točnou, je tam pár pasáží kde bych se to bál sejit,na kole to slo v poho

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#1 Horské koloběžky - Už jste to zkusili?

Ladislav

Včera jsem byl s kamarády u pastvinské přehrady, kde jsme si objednali svezení na horských koloběžkách. Byli jsme i s koloběžkama značky Fort vyvezeni na Suchý vrch(995m.n.m) odkud jsme jeli několik kilometrů kolem tvrze Bouda do Těchonína. Trasa vede jen z kopce, takže jsme nemuseli nikde koloběžky tlačit nebo se odrážet nohou. Velmi mě překvapila prostupnost a odolnost koloběžek, tam, kde cyklisté raději slézali ze svých horských kol, jsme na koloběžkách jeli nerušeně dál. Po příjezdu do Těchonína jsme se okamžitě rozhodli dát si tuto trasu ještě jednou, protože jet na koloběžce je úplně něco jiného než na biku. Po opakovaném absolvování sjezdu ze Suchého vrchu jsme se rozhodli dát si ještě serpentiny od Adama do Mladkova (ti co jeli Rampušáka určitě vědí :-)). Nevěřil bych, jakou rychlost dokáže koloběžka vyvinout. Svou max. rychlost bych tipoval někde mezi 40–50 km/h. Je ale také možnost zajezdit si přímo na sjezdovce v Pastvinách, kde prý koloběžky jezdí až 70km/h. Na koloběžkách jsem byl včera poprvé ale rozhodně ne naposledy, na září jsme si už předběžně domluvili další jízdy.

Tady je pro představu odkaz na výrobce koloběžek: http://www.fortframes.cz/?…

Časem ještě přihodím nějaké vlastní fotky a videa.

odpovědět | zadáno: před 13 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.