#189 RE: Jaký řetěz

Douša Douša (#189) » motýlek (#188):

o řetěz se taky starám… Mám ale 10 speed řetěz. PC 1031 SRAM. 9.řetěz určitě vydrží víc, než na 10. Ale 3× delší životnost???

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#188 RE: Jaký řetěz

motýlek motýlek (#188) » Douša (#183):

já jezdím na MTB HG93 – mám ji odzkoušenou dlohodobě – a spolehlivě vydrží 3.333 km ;-) a to především v kopcích … na jednu kazetu při takovém intervalu jedu 4 řetězy … což je teď pro mě skoro dvě sezony … řetěz čistím po každé jízdě – mírně naolejovaným hadrem … když vím, že pojedu v prachu nebo bahně, tak jej perfektně vytřu do sucha, jinak nechávám nepatrně „vlhký“ …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#187 RE: Jaký řetěz

platypus platypus (#187) » Douša (#185):

Aha, tak to jo. Ale je to opruz, takhle často měnit řetěz, i když na tom horákovi naskakují ty kiláky pomalejc.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#186 RE: Jaký řetěz

platypus platypus (#186) » Douša (#185):

Aha, tak to jo. Ale je to opruz, takhle často měnit řetěz, i když na tom horákovi naskakují ty kiláky pomalejc.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#185 RE: Jaký řetěz

Douša Douša (#185) » platypus (#184):

Na silničce mi taky řetěz vydrží! Tady mají žiletkáři velkou výhodu :-) Měrku jsem si pořídil, není to moc velká finanční investice, když jsem začal trošku víc jezdit na horákovi a zničil nejen řetěz, ale i kazetu:- (((

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#184 RE: Jaký řetěz

platypus platypus (#184) » Douša (#183):

To je málo – to máte z toho, že jezdíte tím bahnem a používáš měrku … dělám si prdel :-) Já mám na silničce ještě origoš řetěz (kmc x10s) a kazetu (šimaňáckou10sp) a 4500km. Zatím to funguje, ale už mám v záloze nachystanou kazetu a v příhodnou dobu to hodím do servisu a nechám dát taky nový řetěz. Jezdím teda turisticky, měrku nemám a sem tam ňákej interválek :-)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#183 RE: Jaký řetěz

Douša Douša (#183) » motýlek (#182):

Motýlku, kolik ti vydrží řetěz? Řetěz PC 1031 SRAM 10 speed mi vydržel 908 km a 1 111 km.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#182 RE: Jaký řetěz

motýlek motýlek (#182) » žíža (#181):

také mám vyzkoušeno, že je lepší investovat do kvalitních řetězů – a samozřejmě i do kvalitních kazet … pro velké šetřílky ještě jeden způsob jak ušetřit – levnější kazetu nasadit po ujetí dvou třetin životnosti řetězu … s tím, že nový řetěz dávám před závodem, který je pro mě nějak významný ;-) …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#181 RE: Jaký řetěz

žíža žíža (#181) » xdavid (#180):

Řetěz použij bez problému – kterékoliv shimano nebo Sram 10 s bude fungovat. Osobně ale doporučím Dura ace 7901 – je sice dražší, ale vhledem k obrovské životnosti mi vycházejí náklady na km suverene nejnižší. Spojku bez problémů – Sram měna kmc.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#180 RE: Jaký řetěz

xdavid xdavid (#180) » Slavoš (#179):

Měl bych dotaz ohledně výměny řetezu pro 10s Shimano,na kazete GS4600(tiagra) je možné použít řetez Ultegra CN 6701.Puvodní řetez byl HG CN5600,nebo mohli by jste mi doporučit řetez pro tuto kazetu. Je možnost použít rychlospojku na té Ultegre? díky

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#179 RE: Jaký řetěz

Slavoš Slavoš (#179) » lovec.bebecek (#178):

Tak na C9 zatím najeto 4750 km a ještě dobře poslouží.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#178 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#178) » Honzis (#166):

Tak na C9 je od 25.5.2012 3500 km a má min. 132,8. Není to špatné, ale jako nějaká extra hitparáda mi to nepřipadá. Asi zkusím devítkový Acor za cca poloviční cenu.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#177 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#177) » unregistered (#176):

Ne, v záběru naopak typicky cvrkají sramy, a pokud vím i nexusy, neboť je tam těch cvrků víc (záleží na tom, který soukolí zrovna pracuje, ostaní jen cvrkají). Zde se jedná o to, že celý systém volnoběhu je obráceně, protože k ke změnám převodu dochází až ZA ní.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#176 RE: Jaký řetěz

unregistered unregistered (#176) » lovec.bebecek (#175):

jakože cvrká furt? i když je zařazenej uplně lehkej převod a jedeš rychle z kopca?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#175 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#175) » unregistered (#172):

Já to zas beru tak, že zakázkovej rám coby logicky srdeční záležitost nebudu mít na kole, co mi dělá každodenní děvku. Sériovka/spotřebka -fertig. Už jsem pochopil, že rám je taky spotřebka. NuVinci se snad osvědčí, sázím na bezúdržbovost.. – nicméně už teď se zdá, že se budu muset brzo zajímat o ten plastovej „hub interface“ – ten sto litrů nevydrží určitě. Jo a už jsem pochopil, proč se tak divně chová volnoběžka: U všecho ostatního je vstupní část s praporky spřažena s kazetou či výstupem planetového soukolí a věnec se zuby cvrku je vždy součástí obalu náby, tedy už přímo výpletu. Tady jsou praporky spřaženy s pastorkem (ok) – ovšem věnec je spojen se zpřevodovaným mechanismem a tudíž má oproti zadnímu kolu proměnnou rychlost a to hlavně i na volnoběh. Vnímám to jako zásadní Achillovu patu celé koncepce.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#174 RE: Jaký řetěz

unregistered unregistered (#174) » lovec.bebecek (#173):

já mám tedka na předku na něm10kkm, ale už tam neni vzorek, do těch 5–7 na zadku ještě cosi bylo, na tu protiprůraz pásku jsem ho ještě teda nikdy nedodřel, sjet ho do mrtě chce náturu, ale pojede hodně dlouho:), propichl jsem i novej, ale to byl hrot jak maly šídlo:)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#173 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#173) » unregistered (#170):

K výdrži těch plášťů – 5 – 7 tis. mi teda přijde sakra málo, Schw. BigApple určitě nejsou z nejlevnějších. Mimo zimu používám toto: http://www.koloshop.cz/…6x1,75-.html .. a na zadku udělají běžně 10 – 12 tis., pak už se obvykle objeví defekt, i když matroše je na nich furt dost (ač vzorek už dávno žádnej). Koukám, že je teď o pade zdražili, mrchy…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#172 RE: Jaký řetěz

unregistered unregistered (#172) » lovec.bebecek (#171):

já z toho, co jsem věděl(myslim hl. zkušenosti) bych do klasickyho rámu na tank vubec nešel, max. městsky kolo s rovnejma patkama, kdybych ten rám dnes měnil, zkusil bych někoho, aby mi svařil rám z reynolds ocel trubek s integrovanym nosičem napevno a na silniční kola asi i s beranama, rozhodovala by cena, lidí, co by do toho šli-znám i víc…a časem to aji zrealizuju:)), počkám hlavně, co udělá nu-vinciho kod a podle toho budou převody:) anebo tam dám stáv. rohl.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#171 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#171) » unregistered (#170):

Nic proti silničce – je čistě můj problém, že od jejího pořízení v r. 2009 jsem postupně najel 5000, 3000, 2000, 700 .. na ježdění odnikud nikam prostě není čas a dojíždět na tom do práce je hřích, navíc silnička ve městě je naprosto impotentní – sice jede přes pade, ale zabrzdi to nebo vyskoč na obrubák.. :-(

Jinak hořce lituju volbě hliníku na současný „tank“. Ten rám se tvářil kdovíjak svalnatě, trubky jak hovado, velikost pro mě hraničně malá (19") – říkal jsem si – rezerva tuhosti.. – ale prd, kroutí se to jako had. To jsem brečel nad nedávným provizorním ocelákem, že je měkkej. Akorát je to lehký, resp. dostal jsem to i s přidáním koulový převodovky těsně pod 20 kg.

Tenkrát vědět, že týpek, co mi dělá výpety vaří i zakázkový rámy, nechal bych si udělat kopii někdejšího prasklýho authora z r. 96 z pořádnejch vodovodních trubek!

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#170 RE: Jaký řetěz

unregistered unregistered (#170) » lovec.bebecek (#169):

trošku bych se zastal těch ortodoxních silničkářů, já se na silničním kole cítím nejlíp, ale na ocelovym, hliník je už pro mě out, na karbonu jsem jenom seděl, musel bych na tom aspon 20najet:), na rohlofa(na horskym mně hlinik nevadí zase vubec) si kupuju sch. big apple pláště 2,35, ty vydrží 5–6 i 7tis., pruží a na obvodu dají 29":), řetězy dávám ze silniček, měním olej, jinak fakt nic, je to skutečně levny, ale bez silničního kola já bych prostě nebyl, střídám ty kola podle potřeby-k čemu ho zrovna potřebuju a je celkem jasny, že jenom na silničním kole bych se tady v naší nadm. výšce celoročně vubec nechytal a taky když potřebuju hadry, boty a ručnik do posilovny, tak tahat batoh na zádech mě nebavi, radši jsem to řešil tak, že jsem si vybudoval výkonnost, abych na horskym kole s nosičem uvisel i střidal ty silničky:))....., běžnej spotřebák dávanej na běžny kola je skutečně lagric, ale dají se jaksi vypozorovat i kvalitnější věci, ale mechanici-jacíkoliv to neřeknou ani, když to vědí a často jsou to velice obyčejny věci a levny, platit víc za kvalitu jsu vyučenej, já tou kvalitou nemyslim jenom, aby to bylo lehky:)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#169 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#169) » unregistered (#168):

Chce to kompromis – touhle dobou před dvěma lety už 4500 km, letos ani ne 3 kkm… :-) S kazetama jsem snad skončil (mimo silničku).. resp. teda uvidíme, kolik tisíc km se vydrží odvalovat ty leonardovy koule.. :-)

Nejlevnější provoz by byl s regulérně zatěsněným kardanem a těsnou převodovkou! To by bylo žůžo měnit několik let jenom pláště a brzdový obložení! Běžná cyklotechnika jsou bohužel sračky, u kterých se přece „sluší“ to každých pár tisíc (nejlíp celé) měnit, abych zůstal „in“…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#168 RE: Jaký řetěz

unregistered unregistered (#168) » lovec.bebecek (#167):

no, objem se mně nechce výrazně snižovat:), mám koupeny sun race 4 devitkovy a 4 sedmičkovy řetězy, ten devitkovej mám fakt vyzkoušenej, byl dobrej, sedmičkovy jsem vzal zároven- stály podezřele málo a mám do zásoby i sedmičkovy kazety-taky dobrá cena, měl jsem starší devítkovou kazetu, takže ju nasadím, aby to bylo všechno v jednom, podle mne pokud se má něco vyzkoušet, musí se tomu obětovat čas a nemichat to dohromady, pak se nedá pořádně nic poznat=udělat relevantní závěr:), na podzim budu vědět…, tipnu si ale, že provoz bude levnější jak sh. a pokud problém, tak v kazetách

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#167 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#167) » Honzis (#166):

Nejlepší lék na spotřebu řetězů je snížit objem km :-)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#166 RE: Jaký řetěz

Honzis Honzis (#166) » unregistered (#162):

Sunrace jsem se trochu bál, mám od nich 8speed kazetu a kvalitou je horší než SH, ale třeba řetězy uměj líp. No vyzkouším. Teďka jsem nejtoval novopu HG70ku (po 2400km – sucho/vlhko) a Sram 971 na zimáka do bordelu. Ještě potřebuju na jaro novou 10ku na jednici a 9ku na Schwinna, spotřeba řetězů je fakt velká :-)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#165 RE: Jaký řetěz

lovec.bebecek lovec.bebecek (#165) » lovec.bebecek (#163):

Jinak jsem zvědavej, jakou životnost bude mít střední ocelovej převodník (36z) na klikách Alivio. Až přezuju na letní gumy, přendám řetěz na krajní 44z – ten je dokoupenej místo pův. oceli 48z a je to dural z Deore. Akorát přijdu o tu dokonalou linku. Ale zase nebudu muset točit přes 40 km/h 120 otáček…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [6] [8] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.