#86 RE: Mazání vidlice

massq8 massq8 (#86) » vasekk (#8):

Určitě to není špatně…dělám to stejně akorát se chci zeptat jakým olejem nejlépe mazat

kdysi jsem používal značkové Silikonové oleje ve spreji na vidlice, ale nebylo to ono – předražené a viskozita nic moc…pak jsem někde na netu našel 100% Silikonový olej od nějakého českého výrobce PAN OIL a popravdě už nic jiného nechci http://www.panoil.cz/…-olej-100-p2 za tu cenu naprostá spokojenost..

nastříkám, chvíli počkám, propružím vidlici – nanese se to na kluzáky :) přebytek co mi vyteče z vidlice ven jen otřu hadříkem a hotovo :)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#85 RE: Mazání vidlice

***ice*** ***ice*** (#85) » Douša (#81):

nejlepsi je to naucit se sám, treba dle pinkbiku nebo youtubu, je to desne lehky a potrebujes jen malicko oleje, dvou abych byl presnej

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#84 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#84) » ***ice*** (#83):

Já se tím nechlubím. Pouze konstatuju, že pořád bezproblémově funguje. :-)

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#83 RE: Mazání vidlice

***ice*** ***ice*** (#83) » RPrepresent (#82):

tim bych se moc nechlubil

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#82 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#82) » Douša (#81):

1× za rok. Ale třeba můj Revelation 409 z roku 2006 ještě servis neviděl…

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#81 RE: Mazání vidlice

Douša Douša (#81) » RPrepresent (#79):

Ahoj. Jaké je doporučení pro servis vidlice? 1× za rok. Nebo dle km? Ono je to vcelku drahé v servisu. Cca 1 000 Kč. :-(

Dík za info.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#80 RE: Mazání vidlice

Alios Alios (#80) » RPrepresent (#79):

Zdar, tak nejchytřejší nejsem a lampy z nikoho nedělám.

Ať má člověk vidlici za 1000 či 20 000,–Kč, když občas zdravě udržuje je to jen +. Pokud máte manžety(kryty) vnějších nohou, tak holt musíte čistit mnohdy poctivěji než Ti, co je nemají. Silikonový olej se na ten stírací kroužek(gufero) dobrá věc, ale nemusíte ho koupat v oleji pořád. Pokud jezdíte příležitostně, tak sem tam stříknout stačí, pokud hodně, tak se mezi nářadíčko můžete rovnou přidat lahvičku s olejíčkem a hadřík.

Mimochodem, cílem mazání je mazat jen to, co má smysl(kroužek) a ne vnější nohy, aby chytaly prach atd.

Mimochodem, někde jsem měl napsáno, že pokud se silikonový olej dostane do kontaktu s olejem, tak se jejich mazací vlastnosti vyruší a navíc silikon se začne vyločovat v šupinkách, které vydírají. Proto je na mnohých silikon. sprejích napsáno, nepoužívat na ložiska či části, které byly předtím mazány běžným olejem. Tuto informaci snad oceníte, není to žádný blaf, ale málokdo to ví.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#79 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#79) » singlespeed (#76):

Pravdu má, ale napsal to jako nejchytřejší a z nás udělal lampy… :-)

Pod guferem je u naprosté většiny vidlí molitanový kroužek nasáklý mazivem a většina z nás ho přimazává tak, že „odchlípne“ opatrně gufero a snaží se dostat olej pod něj.

No a já to zvládám maximálně 2× za sezónu – jak už jsem psal Martinovi… :-)

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#78 RE: Mazání vidlice

Mlok Mlok (#78) » singlespeed (#76):

Spodní břit stíráků nepustí olej nikam výše a zbytek stíráku zevnitř mazán není. Pokud má stírák mít dlouhou životnost a vidlice citlivá (čím citlivější vidlice, tím je to více znátů; u necitlivé mrchy se to ztratí), tak je třeba mazat z venku pravidelně a často (ten siliconový olej z venku tam dlouho nevydrží). Je samozřejmě jasné, že není cílem, aby zůstal olej na vnitřních nohách, cílem je promazat horní břit stíráků.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#77 RE: Mazání vidlice

Doom ][ Doom ][ (#77) » singlespeed (#76):

jenže IMHO tím jemným šplíchnutím silikonem a zapružením aspon trochu vytáhneš sračky a prach, které jsou usazené v přechodu vnitřní nohy a futra. a navíc, po namazání by se to mělo utřít, at tam nesedá prach, to by bylo kontraproduktivní

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#76 RE: Mazání vidlice

singlespeed singlespeed (#76) » RPrepresent (#74):

Ale podle mého názoru má pravdu. Mazat viditelnou část kluzáků, jako to tady někteří dělají, je přece hloupost. Kluzáky jsou mazány uvnitř pod prachovkou. Ven by se nemělo dostat nic.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#75 RE: Mazání vidlice

Doom ][ Doom ][ (#75) » RPrepresent (#74):

no v podstatě má pravdu protože má manžetky :) my, socky bez manžetek, prostě mazat musíme :D

mmch, ad capa… včera mi říkal kamoš, ať si zkusím, jak má krásně citlivou capu na plečce. prý mu krásně chodí. jo, chodila… dopředu dozadu, protože v ní má naprosto šílenou vůli :D

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#74 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#74) » Alios (#73):

Áááá, pán má Capu, napsal zde 5 příspěvků a přesně nám dokáže poradit, jak se máme o své vidlice v hodnotě – pravděpodobně – celého jeho kola starat. Unglabublich… :-)

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#73 RE: Mazání vidlice

Alios Alios (#73) » Doom ][ (#72):

Zdar, no mazat se to po každý zase nemusí, ono moc škodí, ale aby manžetka byla pružná, tak občas ano. Na nohy to význam ani tak nemá stříkat, spíše to odstraní špínu, kterou člověk setře, ale hlavně ta horní manžeta-kroužek. Já tady mám starší RST Capu v pružině a vše je ok, jen občas namazat kroužek a po sezonně rozebrat a dát novou náplň vazeliny. Co se týče olejovky, tak až na náplň by to mělo být stejné, co je údržby kroužku týče. Nohy naopak mají být čisté a suché, proti lepení prachu. Jen ta část co je zatlačena se maže a to většinou pod kroužkem uvnitř.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#72 RE: Mazání vidlice

Doom ][ Doom ][ (#72) » RPrepresent (#71):

v tomhle jsem docela vzorňák, v 75% vyjížděk na to nezapomenu :D

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#71 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#71) » Doom ][ (#70):

Tak asi nemám rád své vidlice a tlumiče. Silikon to vidí maximálně 2× za sezónu. :-)))

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#70 RE: Mazání vidlice

Doom ][ Doom ][ (#70) » RPrepresent (#69):

na b-f dost lidí „argumentovalo“ tím, že vidlu s prachovkami nemusí udržovat, zatímco vidlu bez prachovek aby furt čistili :-) – velice dobře jsem se tím bavil. pokud je pro někoho problém před vyjížďkou šplíchnout silikon na nohy, zapružit a utřít to, pak tu vidlu asi moc rád nemá

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#69 RE: Mazání vidlice

RPrepresent RPrepresent (#69) » Doom ][ (#65):

To říkám všem, kteří si na tlumiče a kluzáky vidlí kupují za relativně dost peněz takové ty neoprenové futrály, co prodává například SpeedStuff… Netřeba tam něco takového.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#68 RE: Mazání vidlice

Mlok Mlok (#68) » ludak (#64):

Jeden důvod psal Doom. Na dnešní vidlice je ale hlavně ani nedáš, protože při chodu na doraz zbývají z vysunutých nohou už jen milimetry a tedy není tam místo.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#67 RE: Mazání vidlice

Zelus Zelus (#67) » Maki (#63):

Já to dělám uplně stejně a po celým roku ježdění jsem vidlu do šroubku rozdělal a zjistil, že vnitřní prachovky kam se dává vazelina tak měli ještě pořád bílou barvu – většinou bývají černé jak jsou zanesený ale ty moje byli tak do béžova – vidle vevnitř jak nová, jen jsem vyměnil olej a naprostá spokojenost se 100% funkcí :-) Je ale jasný že každá vidle se chová jinak – předtím jsem měl dvě vidle SR Axon a to jsem mohl mazat a ošetřovat jak chtěl a stejně nepomohlo nic – při rozdělání vevnitř bordelu jako prase a už od začátku Axony oproti pozdějšímu SIDu a teď Foxu byli jen něco co drží kolo a pohybuje se nahoru a dolů – s pružením a tlumením to nemělo nic společnýho…

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#66 RE: Mazání vidlice

Alios Alios (#66) » Maki (#63):

Zdravím, to jste můj člověk na kroužky u vidlic výhradně silikonový olej, žádný Brunoxy a takový, to to nemá rádo. Já pokaždé jízdě otřu obě nohy kapesníčkem a jednou začas ošetřím kroužky. Manžety n vidlici nemám, jsou naprd. Lidi se pak nedívají co je pod nimi a je to v pytli.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#65 RE: Mazání vidlice

Doom ][ Doom ][ (#65) » ludak (#64):

protože pod těmi prachovkami se drží svinstvo ve formě jemného prachu a přece jenom se tam drží i vlhko jednodušší je tu vidlu před odjezdem máznout a otřít než ty prachovky nějak koumat

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#64 RE: Mazání vidlice

ludak ludak (#64) » singlespeed (#62):

Docela mě zajimá proč ty vydle nemaj takovy ty prachovky aby se tolik nezanášeli bordelem? A dá se to třebas přikoupit?

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#63 RE: Mazání vidlice

Maki Maki (#63) » singlespeed (#62):

Já nastříkám na nohy vidlice, nechám stéci na stírací kroužky, dvakrát zapružím, zbytek setřu. používám silikonový olej od Coyote, 3–400 ml asi za 80 Kč, takhle po každé vyjížďce.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#62 RE: Mazání vidlice

singlespeed singlespeed (#62) » Zelus (#58):

To by mě teda zajímalo, proč mažeš kluzáky? Vnější části kluzáků mají být čisté a suché, aby se na ně nelepil prach. Mazat silikonovým olejem se mají tak maximálné stírací kroužky, pokud jsou tedy z gumy, a to proto, aby guma nezteřela.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.