#7106 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

ladislav11 ladislav11 (#7106) » rotor (#7105):

http://www.cyklobazar.cz/…-workse-2010 Kdyby na to někdo narazil-je to Košíka

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7105 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

rotor rotor (#7105) » bobbery (#7081):

Milá bobbery. Já bych si z navrhované trojice kol vybral to CUBE. S použitými komponenty je s tím Haibajkem zhruba na stejné úrovni. Jak fungují tyto tři vidle nevím, ale moje srdce tíhne k Rock Shox. (hlavně proto, že sám jezdím už dlouho Rock Shox SID – ale to je trochu jiná třída). Takže z těchto tří sestav mě nejlépe ladí to CUBE. Ještě praktická rada: domluv se, bobbery, na prodejně na výměně standartního sedla za ženské. Ať to nemusíš přikupovat. Ženy také volí kratší představec. Kvůli vzpřímenějšímu posedu. A ze všeho nejdříve se domluv na prodejně na velikosti rámu. Menší rám, až na hraně velikostního čísla pro tvoji postavu, vlastně nahrazuje tu geometrii speciálů, určených pro ženy. I za cenu náhrady za delší sedlovku. Pokud samozřejmě nejsi korpulentní postava. Přeji ti šťastnou ruku při výběru a koupi a mnoho radostných kilometrů! Ale na závěr si neodpustím: já být tvým manželem, tak bych ti ještě minimálně desítku přidal. Zhruba od 30000,– se dostáváš do kategorie bajků, které jsou, mimo použité komponenty, nejméně o kilogram lehčí a bude tě to více bavit. Potom už toho i najezdíš více. Věř mi. Vím o čem mluvím. Mojí ženě jsem přidal ještě další desítku. V prodejně mi tehdy řekla, že za tolik peněz kolo nechce a z prodejny mně utekla. Za dva dny došla, že teda jo… A je s ním stále spokojená. Ona ho s tím svým opatrným stylem nikdy nezničí, a má ho vlastně nadčasově stále kvalitní.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7104 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

motýlek motýlek (#7104) » bobbery (#7103):

no to je právě způsob ježdění, pro jaký je nejvhodnější právě ta 26"ka … ale pokud dokážeš rozeznat dobrou radu od špatné, tak žádnou radu nepotřebuješ ;-) …

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7103 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

bobbery bobbery (#7103) » motýlek (#7101):

Nikde jsem neuváděla, že jsem cyklista, ani že budu jezdit závody. Původně jsem psala, že toho za rok moc nenajezdím. Kolo mám na občasné výlety – přesouvání se. Terén – asfalt, polní a lesní cesty. Žádný extrém. Jak už jsem psala, pro někoho je kolo za 20 000 kč levný šunt, pro někoho je to drahá záležitost. Pokud jsem si spletla diskuzi a radí se tu jen ohledně závodních kol za xy tisíc, tak se omlouvám.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7102 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

Rozvědčík Rozvědčík (#7102) » bobbery (#7094):

No děvče, to taky musíš napsat, na co to kolo chceš. Kde budeš jezdit, jak často, jak dlouhé trasy a v jakém počasí. A taky nějaké fyzické dispozice. Obě kola cos sem dala, jsou pokud se nepletu pánská – srovnáš se s tím? Co sedlo, bude vyhovovat pánské? Vzduchovou vidlici mají obě, sice základní ale použitelnou – to je třeba při malé hmotnosti jezdce zvlášť důležité – dá se to nafoukat podle potřeby, což je u pružinové celkem problém. Chceš radu ale nenapsalas vůbec nic – je rozdíl kupovat kolo jen na léto a do sucha a nebo na celoroční provoz za každého počasí. Stejně tak to bude vypadat jinak pro padesátikilové děvče co se pustí maximálně na lesní cesty a nebo atletku, co to vezme od podlahy v těžším terénu. Kam vlastně chceš jezdit?

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7101 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

motýlek motýlek (#7101) » standoslav (#7100):

no, já také silničář, jsem synovi kupoval Authora někdy 1994 … deore výbava, dobrá geometrie … myslím, že to bylo nějak okolo 16 tisíc … pak jsem na tom jedzil 15 let do práce a mám ho pořád – na zimu a někdy na zahradu ;-) … jinak jezdím karbonového Authora …

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7100 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

standoslav standoslav (#7100) » motýlek (#7099):

Ale blbost, kdyz jsem zavodil, mtb nebyly, pak jsem se staral o rodinu, budoval a ujel mi vlak. Vyrostl syn, tak jsem sel s „desitkou“ do Autoru a dali mi co mi dali, asi by bylo Alivio lepsi, nebo taky ne. Kolo facha, a to ho nesetrim. Pravda, pevna vidle je jistota, i jistota, ze mas v terenu „mravence“, ale chuj s mravencama, i tak mne to bavi.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7099 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

motýlek motýlek (#7099) » standoslav (#7098):

dobrá, ale ty jsi znalec … víš co si můžeš dovolit koupit … neznalec se má orientovat podle ceny -) …

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7098 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

standoslav standoslav (#7098) » motýlek (#7097):

Asi budu za cypa, ale pro nekoho na bezne jezdeni je takove kolo i zbytecne. Nevim zda chce adeptka zavodit, kolik najet za rok, ale shit jsou podle mne kola v supermarketech. Ja koupil synovi v roce OO mtb na Al ramu, s Acerou za +/- deset t., ted na nem jezdim ja a vse funguje. Jasne, neni to zazrak, ani raketa, na mtb zavode to mozna bylo nejhorsi kolo, ale FUNGUJE. Investice ? x retezu, par plastu, Z kolo, bo jsem probrzdil rafek.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7097 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

motýlek motýlek (#7097) » bobbery (#7094):

ale ona opravdu cena kola dvacet je zhruba hranice, pod kterou už rozhodně nejít a hranice toho, zda chceš opravdu jezdit nebo jen dojet někam na pivo … dnes už ta kola jsou tak vybavená, že v podstatě už nelze pod dvacet jít – tedy pokud tam nechceš součástky na jedno použití …

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7096 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

paolo11 paolo11 (#7096) » standoslav (#7092):

No a nebo jak se probourali v Brně tuším ke svoradkovi?Taková velká díra ve zdi a plno drahejch kol fuč ,tuším dva roky zpátky..

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7095 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

paolo11 paolo11 (#7095) » bobbery (#7094):

Kolo za 2Okk je snad levné pro většinu cyklistů ne?Je to těžký,nekvalitní a nevydrží to,proto hlavně ten servis..moc nechápu co řešíš a čekáš za rady a hlavně nechápu proč tohle lidi vlastně kupujou a ještě na netu,čímž se situace ještě zhoršuje.Není lepší radši třeba běhat?

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7094 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

bobbery bobbery (#7094) » rotor (#7093):

Zavedli jste tu super diskuzi. Bohužel úplně k jinému tématu, než bych potřebovala vědět. Trochu mi uniká, k čemu to tady je, když jsem žádnou radu nedostala. Možná rádoby, že si mám radši zajít do cykloprodejny a počítat si, kolik mě bude stát na kole servis. Jestli je pro někoho kolo za 20 000 Kč levné, ok. Každý má hranici drahosti věcí stanovenou jinde. A když by na to došlo, dvě kola z těch, která jsem posílala lze koupit v klasické prodejně.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7093 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

rotor rotor (#7093) » standoslav (#7092):

Jo. Dík. Beru. Ale to musí být nějaká vyjímka. Když budu zlodějem, tak si určitě vyberu jiný sortiment zboží, než jsou kola.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7092 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

standoslav standoslav (#7092) » rotor (#7091):

Tady v Ov se probourali zdí pár dní po otevření prodejny Spešl., ale kolik toho odvezli, to nevím. Je to docela v ghettu, ale spíše to byli zloději „od fochu“. Tuším, že tam byly jen ale nová kola, žádné na servis.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7091 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

rotor rotor (#7091) » pira (#7087):

Ještě jsem neslyšel, ani nečetl, že by někdo přes noc dojel s náklaďákem k cykloprodejně, vloupačka, a naložil 20 kol a ujel. A ne s novými. S těmi, co jsou někde vzadu na cykloservisu !!!? A ještě k tomu běžná věc?! Piro, máš moc bujnou fantazii. Pokud si vzpomínám – (loni, předloni?) někde v zahraničí vykradli sklad nějaké závodní stáje. Ale podrobnosti si už nevybavuji.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7090 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

motýlek motýlek (#7090) » pira (#7089):

dobrá pro, ale to bys nemohl zastavit a jít si do stánku pro pivo … prostě musíš spoléhat, že pravděpodobnost se tebe nedotkne ;-) …

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7089 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

pira pira (#7089) » standoslav (#7086):

dopadli kluci taky tak ze si koupili v kramku omotavky dva kluci, a zbyli jim jen 2 omotavky!kamosi je vydeli!je to uz dlouho teda!

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7088 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

pira pira (#7088) » standoslav (#7086):

nechat kolo za sklem?jakoj rozdil ze v kramku?zlodej je za 3 minuty pric a policajti prijedou za 6 minut!

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7087 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

pira pira (#7087) » standoslav (#7086):

to neni schyza prijede nakladak a nalozi 20 kol bezna vec!

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7086 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

standoslav standoslav (#7086) » pira (#7085):

Tak to je nejspise „schyza“ bat se, ze kdyz nechas kolo v servise prez noc, ze ho vykradou a kolo zmizi.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7085 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

pira pira (#7085) » bobbery (#7083):

v zadnym pripade v servisu berou kolem 300 na hodinu to je dost!nakej chlapek co jezdi by te to udelal!tam bych sel znecim slozitym a narocnym na naradi leda!kazdej ma naky prioryty do ceho investuje ale nejde o penize kolo chce tal castou udrzbu ze to proste nejde!a na pockani neudelaji pres leto temer nic a kdo chce jezdit na to dojede! nehlede ryskuj ze kramek nekdo vykrade pojiska ti kolo nevrati atd.jestli bude pojistenej kramek !

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7084 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

paolo11 paolo11 (#7084) » bobbery (#7083):

Koupě levného kola na internetu se pak dost prodraží právě v tom servisu v kamenné prodejně,kde je to obvykle ze začátku zdarma,ale když myslíš..uvídíš postupně,schválně si to počítej :)

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7083 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

bobbery bobbery (#7083) » paolo11 (#7082):

Nevím, jestli byl dotaz směřovaný na mě… Nemyslím si, že by mi v cykloprodejně, které jsou obvykle specializovány na určitou značku nabídli víc, než jaká možnost na internetu. Sevisovat zatím určitě v servisu. Postupně se chci údržbě věnovat sama.

odpovědět | zadáno: před 4 lety

#7082 RE: Kdo kupuje nové kolo a chce poradit - ať píše sem !!!

paolo11 paolo11 (#7082) » bobbery (#7081):

A proč nejdeš do místní cykloprodejny?A jak to pak chceš servisovat?

odpovědět | zadáno: před 4 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [72] [144] [215] [286] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.