#16 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Šmudla Šmudla (#16) » Mart999 (#1):

Mě to dělalo taky, jak jsem šel ze sedla tak ticho…nakonec se z toho vyklubalo (jak tady již bylo psáno) sedlo, plast na skořepině se prohýbá a dře o ližiny/ mám Fizik Niseene :-( Nejdřiv jsem namazal, ale to nevydrželo tak jsem v místě dotyku přilepil minikousek gumy a je ticho :-))

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#15 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

kava.kava kava.kava (#15) » firefighter32 (#13):

S tou sedlovkou jsem to řešil obráceně. Byla hodně zasunutá, tak jsem ji zkrátil, máznul a dobrý. Občas se ozve, tak ji umlčím další dávkou mastnoty… Občas mi vržou i kufry na spd (vozím bikový). No jo, každý kolo má své mouchy…

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#14 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Dick_666 Dick_666 (#14) » firefighter32 (#13):

Mě vrže v rámu pocitově spíš někde ve spoji krk/představec nebo další varianta představec/řídítka – a také jenom když to vemu zvostra pod záběr, spíš ze sedla. Myslím, že to bude potřebovat podotahovat na správné momenty a bude klid. Jěšte jsem na rohy myslel – asi to bude chtít prolízt to všecko.

Před delším časem tu tohle téma bylo, moc se toho vymyslet nedá – vše rozebrat, vyčistit, s citem namazat a podotahovat na předepsané hodnoty. No a těšit se jestli to nezačne znovu…

A mám také jeden tip – jednou jsem už nevěděl kde je sever; no a vrzal mi … kufr na spd!!!

Dick. PS: …pak mi vrže ješte koleno a ramenní kloub (vlastní, jako moje – né na kole, ale to asi epočítáme, že? (nejvíc to cítím při nevyspání).

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#13 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

firefighter32 firefighter32 (#13) » Mart999 (#11):

Já jsem to možná napsal, že to vyznělo jinak. Mne právě ta nová delší sedlovka (400 namísto 350) pomohla a kolo je už zticha :-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#12 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Mart999 Mart999 (#12) » Romanoss (#8):

Právě, že jsem vše vyčistil, lehce promáznul a dělá to pořád:-( Jelikož to vrže, jen když na tom sedím, předpokládám, že to od něčeho jiného nebude. Ale raději celé kolo o víkendu rozložím, vyčistím, vše promáznu a opět sestavím a doufám, že bude po vrzání…

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#11 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Mart999 Mart999 (#11) » firefighter32 (#5):

No právě, že jsem zjistil, že to skřípání je závislé na vytáhnutí sedlovky z rámu, i když běžně jsem ji měl nad doporučenou mez. I přesto jsem koupil novou, aby byla více vetknutá v rámu a nic, nepomohlo to:-( A pokud to tobě nepřestalo opět dělat, jak jsi to vyřešil???

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#10 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Chrchla Chrchla (#10) » Mart999 (#1):

toto mi taky delalo MTB…po 5kilometrech sem prisel ze to zpusobuje naprosta banalita-povoleny sroub pod sedlem-ten ktery povolujes aby sis mohl nastavit polohu sedla.. stacilo poradne utahnout a je to xD

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#9 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Flegmatik Flegmatik (#9) » Mart999 (#1):

Taktéž doporučuji všechno vyčistit suchým hadrem (ližiny sedla v sedlovým zámku, vnitřek sedlový trubky a sedlovku), pak to fakt lehoučce namáznout, stačí potřít prstem od vazelíny. No a pak to poskládat zpátky a samozřejmě dobře utáhnout (i rychloupínák u sedlovky).

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#8 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Romanoss Romanoss (#8) » Mart999 (#1):

Cus, hele ja radim, VSE vycistit jak to jen jde a hlavne i sundat sedlo ze sedloveho zamku. Me takhle vrzal jednou sroub SZ a on obcas jo a obcas ne a me se zdalo, ze to jde vic odspodu. He, aby ti nakonec nevrzalo neco od stredove osy, pedalu ci tak. ;-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#7 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

pvacik pvacik (#7) » Dworry (#6):

ja to mazal obyc vazelinou a bylo po vrzani,chemopren je dobra blbost,ale nastrikej tam aceton,ten chemopren sezere a vyndas ji z ramu ven

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#6 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Dworry Dworry (#6) » Mart999 (#1):

Mně pomohlo vyčistit sedlovou objímku (rám i sedlovka AL), objímku je dobré i trochu promáznout. Nejdříve mě odborníci radili zalepit sedlovku do rámu Chemoprenem. Tak jsem to na MTB udělal. Vrzání po dvou dnech začalo znovu a sedlovku už z rámu asi nikdy nedostanu. U silničky jsem postupoval obezřetněji. Nejdříve jsem zkusil řádně vyčistit a namazat pouze sedlovku. Dobrý, ale po chvilce praskání opět začalo. Tak jsem zkusil vyčistit sedl. objímku a od té doby, jak na MTB, tak na silničce klid.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#5 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

firefighter32 firefighter32 (#5) » Mart999 (#1):

Přesně to co popisuješ mi dělala krátká sedlovka vytáhnutá nad doporučenou mez. Škoda, že se to tou výměnnou nespravilo..

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#4 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

obajker obajker (#4) » Mart999 (#3):

Dělali mi to taky. Plastová skořepina se při sezení prohíbala a dřela o kovové vzpěry sedla. Pomohlo trochu nazamat vzpěry olejem, pak to aspoň nevrzalo. …sedlo mi nakonec prasklo.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#3 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Mart999 Mart999 (#3) » DzejPi (#2):

To je jediný, co jsem neměnil:-( Kouknu na sedlo, stejně jsem si chtěl pořídit nový, tak uvidím. Každopádně, díky moc:-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#2 RE: Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

DzejPi DzejPi (#2) » Mart999 (#1):

Tak mě to dělalo nedávno přesně to stejný, ale na silničce. Pořád sem koumal co to je. Taky sem myslel, že to je někde z rámu. No a nakonec to byla prasklá nosná skořepina sedla. Už je pryč a zas je ticho.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#1 Skřípání rámu z podsedlové oblasti?

Mart999

Ahoj, mám horské kolo Bianchi a při jízdě neskutečně „vrže“ a to velice hlasitě. Zajímavé je, že jakmile jdu ze sedla, vrzání ustává. Je to závislé na pohybu na sedle. Vyměnil jsem sedlovku za delší, aby vetknutí v rámu bylo větší, ale nepomohlo to. Namazal, nic. Opravdu již nevím, jak to odstranit a čím je to opravdu způsobené. Velice špatně se to identifikuje:-( Prosím, nemáte někdo nějaký nápad či myšlenku??? Velice děkuji za radu. Martin

odpovědět | zadáno: před 12 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.