#29 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Zdeněk1 Zdeněk1 (#29) » RPrepresent (#28):

Dík za vysvětlení. Ta čeština pomohla. Jelikož neznám terminologii Suunto, tak jsem to bral jako sbírku překlepů. K tomu mě ještě zmátla fotka upínáku. :-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#28 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#28) » Zdeněk1 (#27):

Promiň, my si tady s mahonym asi na 1 dotaz a jednu odpověď založíme nové vlákno. =))) Na něco se mě #25 zeptal, tak jsem mu #26 odpověděl…

…a jinak už od rADového příspěvku #7 to není o BB Neuro 6.0, tak snad nevadí, že o 20 příspěvků výše píšu o Suuntech. =)))

A pokud to chceš česky: T6 … nejvyšší model tréninkového počítače Suunto T4 … tréninkový počítač Suunto, na němž mám dlouhodobě otestovány tréninkové funkce. Druhý nejvyšší model. Roadbike pod … magnetický snímač otáčení kola spárovatelný s počítači Suunto, integrovaný v rychloupínáku Mavic. Viz. obrázek v příspěvku #25 Cadence pod … magnetický snímač frekvence šlapání spárovatelný s počítači Suunto Bike pod … magnetický snímač otáčení kola spárovatelný s počítači Suunto, bytelnější provedení určené pro MTB MTB … horský bicykl

;-DDD ;-DDD ;-DDD

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#27 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Zdeněk1 Zdeněk1 (#27) » RPrepresent (#26):

Nešlo by to napsat trochu srozumitelněji? Nedochází mi ani smysl, ani souvislost s tématem. :-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#26 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#26) » mahony (#25):
Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

S T6kama ne, ale svoje T4ky s roadbike podem a cadence podem mám vyzkoušené. Ten road pod dělají společně s Mavicem a pracovalo to excelentně, takže myslím, že i bike pod pro MTBčko bude v pohodě.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#25 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

mahony mahony (#25) » RPrepresent (#21):

Ty Suunta T6c vypadají dobře, měl jsem Advizory, bez problémů…máš zkušenosti nebo ohlasy, jak fungují ve spojení s cyklosnímačem???

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#24 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#24) » žiletka (#23):

No jasně, Sigma byl před 13ti lety můj první tacháč. A tohle vypadá jako starý sigmácký tacháč, na který přidělali hodinkový řemínek. Designová úžasnost… ;-D Ale za ty prachy je to super, ja s tím funkčně a cenově nemám nejmenší problém. Jediné co mi nevyhovuje je vzhled. A to má samozřejmě každý jinak… ;-D

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#23 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

žiletka žiletka (#23) » RPrepresent (#21):
Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Tak to se ti asi líbí víc Sigma Sport PC 15, příp Ciclosport Hac 5, než stará Sigma PC14, viď?

No, mně se zase z těhle 3 nejvíc líbí ta stará čtrnáctka. Jak píšeš, je to ot. vkusu.

Když jezdim v neznámejch končinách, tak si před vyjetím napíšu na papír z mapy průjezdní obce a pak už jen jedu podle toho papírku, abych se nemusel zdržovat studováním mapy po cestě a vozit ji s sebou. Ale v těhle několika málo momentech by se slušná GPS s mapou hodila.

Jo, a ten tým, co vozil Garminy na TdF se jmenoval Garmin Chipotle (dřív Slipstream). Ale nevim, jestli to náhodou nevozil i jinej tým. Neměl to i Milram?

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#22 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Flegmatik Flegmatik (#22) » rADo (#16):

Jako určitě to má spoustu užitečných věcí, ale jak píše žiletka pode mnou, jestli je člověk využije. Většina z nás asi stejně nejvíce km najezdí v okolí místa bydliště, do určitého pásma, třeba o poloměru 50 km. Většina z nás své okolí už dobře zná (najdou se však tací, kteří za koncem města nevědí kde jsou), proto klikat před projížďkou kudy pojedu a pak podle toho jet známou krajinou, neřku-li totožnými cestami, o kterých vím jak vypadají a kudy kam vedou, mi přijde zbytečná ztráta času. Osobně jsem byl také nadšený z prvních jízd s GPS, ale to mi vydrželo tak týden, protože v mým okolí to prostě znám a GPS byla k ničemu. A to i funkce, kudy jsem kdy jel se zobrazením v Google Earth – k čemu mi je, že mám v PC mapu prošpikovanou svými trasami, které tak jako tak znám. To jen k tomuto.

V cizím prostředí, při dovolených apod. je to však výborná věc a přichází dle mého ke slovu. Pro každodenní všední jízdy však nevidím velkého využití.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#21 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#21) » žiletka (#19):
Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

To je samozřejmě otázka vkusu. Proto se toho vyrábí tolik a v odlišných designech. Já jsem Polarem NEuchvácen, protože to jasně vypadá jako sporttester, kdežto Suunta jsou vzhedově prostě hodinky které toho hodně umí. Ale cenově se výrazně více vyplatí Polar nebo Sigma, Suunta jsou pro běžného uživatele nehorázně předražená. Nejluxusnější jsou Cory, ale i T6c vypadají velmi elegantně.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#20 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

žiletka žiletka (#20) » žiletka (#19):

mNě :-(

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#19 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

žiletka žiletka (#19) » rADo (#8):
Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Proti Garminu žádná, viděl jsem ho na obr. u jezdců na TdF a když je na představci tak ani opticky nevadí ta velikost.

Jen je otázka, jestli všechny ty fce. užiješ. Já vim, že v současný době by to pro mě bylo zbytečný, protože před/po tréninku si ještě sedat ke kompu a nahrávat si do GPS mapy/z GPS projetou trasu, tep atd. bych stejně nedělal. Ale pokuid je někdo skutečně takovej hračička (nebo profík), kterej to nevyužije jen jednou, dvakrát a dost, potom, proč ne.

A kdybych si mohl vybrat jestli papírovou mapu nebo GPS, pak určitě GPS! Ale s mapou nejezdím.

To RPrepresent (#10): mě se naopak Polary líběj mnohem víc, než Suunta (Polar CS 600 teda nic moc), a asi nejhezčí je Polar CS 200, viz. obr.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#18 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

rADo rADo (#18) » jan21 (#17):

Jasně, to virtuální partner a tréninky jsou standardní funkce.

http://navigovat.mobilmania.cz/…igaci/AR.asp?… http://navigovat.mobilmania.cz/…igaci/AR.asp?… http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?…

A můj „první pohled“: http://myego.cz/…cyklopocitac http://myego.cz/…705-navigaci

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#17 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

jan21 jan21 (#17) » rADo (#16):

Pre mna a nas (jazdime dvaja) je zaujimave funkcie (a preto je aj v zaverecnom kole tendra): 1-Virtual Partner a 2-specialne typy treningu (intervalovy…). Da sa to pouzit, pouzivas to? GPS je len (pre nas) len doplnkova ale uzitocna funkcia.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#16 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

rADo rADo (#16) » Doom (#12):

No, když jsi v neznámé krajině, stmívá se, a ty máš před sebou jasně danou cestu díky GPS, tak se přece jenom šlape veseleji :-)

Skvělá věc je ale mapové plánování – doma se posadíš nad mapou v PC, naklikáš si tam průjezdní body, a poté tě to na ně naviguje. Nejedeš naslepo. Vidíš samozřejmě i převýšení. A po dojezdu Garmin napojíš na PC a přesně vidíš (na mapě) kudy jsi jezdil. Můžeš si to i exportovat a zobrazit třeba na Google Earth, poslat někomu pěknou trasu na Šumavě, ať si ji také projede, a tak…

Moc užitečné :) No a kromě navigace je to špičkový cyklopočítač, ona i ta vysokokapacitní baterka uvnitř znamená spolehlivější bezdrátovou komunikaci.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#15 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#15) » Doom (#12):

No já jako geograf (už jsem tady někde psal, že jsem chemik – tak Ti v tom udělám trochu nepořádek ;-P) mám doma Vistu HCx. GPSku prostě vystudovaný zeměpisec „musí“ vlastnit, ale nepamatuju se, kdy jsem s ní naposledy někde byl. Kdežto mapy s sebou tahám neustále. A na Suuntech mám kompas, takže nemusím mít ani buzolu…

P.S.: Letos v březnu jsem se v Bassanu ztratil i s mapou a kompasem. Byl jsem na hřebenu a celou dobu jsem pod sebou viděl to městečko, do kterého jsem chtěl sejít. Cca 800 výškových metrů. Pořád jsem to porovnával z mapou a když jsem byl 2 hodiny po setmění dole, tak jsem podle jména obce zjistil, že jsem o dobrých 15 km jinde, než kde jsem byl teoreticky v mapě. :-DDD

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#14 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

rADo rADo (#14) » jan21 (#13):

Podívej, já ten EDGE 705 používám, nesoudím jen z prospektů. (Relativně) velký barevný displej, GPS a rychlost si prostě něco vezme za spotřebu, ale problém to není.

Nabíjí se pomocí mini-USB konektoru, tedy naprosto standardní věc. Mám také HTC Kaiser telefon, ten se také nabíjí přes mini-USB. Můžeš to připojit ke stolnímu počítači, k notebooku, nebo si za 500 Kč koupit „cigaretovou“ nabíječku do auta, popřípadě za dalších 500 Kč miniaturní nabíječku do zásuvky, která dává 5V/2A.

S nabíjením fakt není problém.

Když člověk jezdí +/- 3 hodiny denně 4–5 dní týdnu, tak mu to vydrží až 3 týdny bez nabíjení. A to je fakt v pohodě za ten komfort..

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#13 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

jan21 jan21 (#13) » rADo (#10):

„Problem“ to asi nieje, len dalsia starost o nabijacku a o nezabudnut nabit! V aute mam autoradio s mp3 a USB. Ten Edge ma nabijacku na USB? Podla toho co hovoris, staci nabijat z USB portu NB, PC, autoradia, mp3 playeru a pod?. Po tom Edge 705 (ale i novy Forerunner 405!) dost pokukavam a mam ho v poslednom stadiu vyberu na buducu sezonu len volim medzi Garminmi (705, 405) a Sigma ROX9.0

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#12 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Doom Doom (#12) » RPrepresent (#11):

není nad to si někde v horách pěkně pobloudit a nadávat na papírovou mapu, která zobrazuje neexistující pěšiny :-) – to je exotika. s GPSkou, která vás vede za ručičku, to není ono :-D

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#11 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#11) » rADo (#10):

Edge jsem nikdy neměl v ruce, to nemůžu hodnotit. Ale Forerunner jsem prodával a to je dost slabota. Design, funkce, baterka… Vždycky jsem se snažil raději doporučit Suunta. Polar byl tenkrát pro nás konkurence, takže přestože byl levnější než stejně vybavená Suunta, tak jsme o tom raději nemluvili. Ale designově jsou Suunta top. Ani ten Polar není tak hezký.

Stejně tak letošní novinka Garmin Colorado není extra výhra, zlatá odzkoušená 60ka CSx a je o 2,5tis. levnější.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#10 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

rADo rADo (#10) » jan21 (#9):

Baterie není problém, pokud nepoužíváš navigaci, vydrží tak 30 hodin v kuse, s navigací těch 15 hodin. To je naprosto dostatečné, po dojetí to prostě napojíš na počítač, transferuješ data, a dobíjíš… A jet na kole 15/30 hodin v kuse, to bych chtěl teda vidět :-)

Jinak ten Garmin EDGE 705 je udělaný mimořádně poctivě a bytelně, bezdrátová komunikace na čidla nikdy nevypadává (opravdu jsem to neviděl), displej je velice dobře čitelný i za prudkého světla.

Skvělé je, že údaje se berou nejen z čidel, ale také z GPS (nadmořská výška, pozice, rychlost, atd.), takže se to vzájemně „ladí“ k dokonalé přesnosti.

No, a pokud už tě tak trápí neexistující „problém“, nabíjení, tak elektřina je dnes všude. I do auta si můžeš koupit nabíječku, je to na běžný USB konektor, mají jej i lepší telefony…

Ten Garmin je fakt o něčem jiném než běžné pulzáky.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#9 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

jan21 jan21 (#9) » rADo (#8):

Njvetsiou „zradou“ Garminu a to vsetkych Edge i Forerunner s GSC10 je ich mala vydrz na baterie!! Z tech. popisov: FORERUNNER 405 HR + USB čierny Battérie – výdrž:: 9 hodín (GPS zapnuté) – tréning

EDGE 705 HR+CAD + SK Topo Battérie – výdrž:: 15 hodín

A v normalnom CK + cidla mi baterie vydrzia jednu sezonu! A ked vypadne mam v supliku nahradnu a vymena je za 10sek. Garmin nabijas aspon 3 hodiny:-(

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#8 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

rADo rADo (#8) » mahony (#1):

No, než investovat 5t Kč do obyčejného cyklopočítače, to už je lepší investovat 10t Kč do GARMIN EDGE 705, a mít cyklopočítač (+ měřič kadence, otáček kola a srdečního tepu) to i se skvělou navigací a Topo 2 Czech mapou.

Musím říci, že pokud se člověk ztratí někde v lese, tak 200 gramovou navigaci na kole opravdu parádně ocení. Navíc plánování tras na PC, jejich přenos do navigace a následný výjezd je prostě mnohem zábavnější než jezdit „jen tak“.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#7 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

žiletka žiletka (#7) » Zdeněk1 (#5):

#2 a #3: No to sem rád, že se to líbí. :-) Taky sem si s tím dal práci, aby to nějak vypadalo.

Kódovanej bezdrát. přenos rychlosti, kadence a tepu (tam se bezdrát užije především) je skvělá věc. Jen kdyby to fungovalo tak, jak má… Kámoš má eskovýho Polara, taxem zvědavej, jak se budou tyhle dva přístroje snášet. Tepáč od Sigmy (PC 14) mi občas rušil. Stejně tak jsem zažil rušení rychlosti u Blackburnu Delphi 4.0 od nekódovanýho Hace 4 Pro (rychlosti se občas u mýho Blackburnu (BB) sčítaly (rychlost Hac+rychlost BB), ale Hac problémy neměl).

Pokud by to bylo způsobený tim, čim píšeš, teda že se jedná o průměr za 20 sekund, potom by se po nájezdu do stoupání měly % chvíli měnit, ale tím zp., že by se měly neustále zvyšovat, až by se to ustálilo. (Uvažujme, že kopec bude pořád přibližně stejně prudkej, příp. prudší, a rychlost bude víceméně stejná.) Jenže v mym př. tam je 12%, pak 3%, pak 7%, tzn. že hodnoty skáčou nahoru i dolu, a po nějaký době se víceméně ustálej.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#6 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

RPrepresent RPrepresent (#6) » Zdeněk1 (#5):

Dres profoukne, vítr vysuší Tvůj pot a elektrody bez vodivého spojení (vlhko z potu) nemohou snímat tep. Mám také vyzkoušeno. Na hruďáku Suunto. V případě nejvyšší nouze provést – pro některé nechutnou – operaci olíznutí elektrod.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#5 RE: Blackburn Neuro 6.0 -zkušenosti

Zdeněk1 Zdeněk1 (#5) » mahony (#4):

Mám sice 6.0 bez Neuro, ale třeba to bude v něčem podobné: Při měření tepu mám problémy jen v konkrétním dresu, který při rychlé jízdě nebo proti větru profoukne. Asi pak mají elektrody špatný dotek a ukazuje 0. Přesnost měření stoupání je vysvětlena v návodu, že se jedná o průměr za nějakých 20 s. Tím dochází ke zpoždění. Třeba na horizontu ukazuje regulérně, že výška m.n.m. nestoupá, ale stoupání ještě chvíli ukazuje +x%. Nebo v táhlém kopci při konstantní rychlosti ukazuje slušně, ale když přeřadím a zpomalím, ukazuje chvíli nesmysly (odchylky).

odpovědět | zadáno: před 12 lety

« předchozí [1] [2] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.