#23 RE: Kompatibilita dílů shimano

mamcyklonazor mamcyklonazor (#23) » MachiSSS (#22):

Mezi ty jalové plky tady na CD přidám moji novou technickou zkušenost: Mám na kole kliky Shimano XT Hollowtech II (3×9). Loni jsem vyměnil převodníky (zase XT, řetěz, kazeta) a hned odjel na dovolenou. Při záběru do kopců mě ta malá a střední placka při šlapání tak „chroustala“ že jsem se úplně styděl. Každý pěší turista se po mně při předjíždění díval, co to mám za kafemlejnek. Nechal jsem to tak, trochu si to sedlo, omačkalo, výměny řetězů… Prostě jsem to vyměnil za nová ozubení až teď. Zase s novou kazetou atd. Sice už to (před výměnou) při šlapání do kopců jenom tak jemně vrnělo, ale dál jsem si už nechtěl ničit nervy. Dnes jsem to byl projet s novými převody – a ticho, balzám na duši. Ty vadné převodníky byly z e-shopu, nové už jsem koupil v obchodě. Obojí bylo originál zabalené, tehdy i dnes, avšak nemůžu se zbavit podezření, že ty díly z KUPKOLO byly nějaké nepovedené plagiáty. Pravděpodobnost zmetkových originálů se mi nezdá. Vystřídal jsem tam řetězy Shimano a Sram, zkoušel jiné kolo s kazetou, a vím bezpečně, že to dělali jenom ty placky z internetového obchodu. Máte někdo podobné zkušenosti s nějakými náhražkami originál dílů, které by vás potrápily a napsali to sem do fóra. Čeho se vyvarovat, nebo si jen tak po letech „odplivnout“ …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#22 RE: Kompatibilita dílů shimano

MachiSSS MachiSSS (#22) » RPrepresent (#17):

Ahoj, řeším teď stejný problém, na malé placce mám lanko prověšené, ale jinak chodí vše jak má. Je to tak v pořádku??

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#21 RE: Kompatibilita dílů shimano

quassar quassar (#21) » Doom ][ (#20):

Upřímně moc nechápu proč by to spolu nemělo chodit, ale je pravda, že už jsem to četl někde z oficiálního zdroje.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#20 RE: Kompatibilita dílů shimano

Doom ][ Doom ][ (#20) » mykovec (#19):

čelisti 6600 a páky 6700 spolu chodí naprosto bez problémů, tuhle kombinaci mám druhou nebo dokonce třetí sezónu. proti pákám 6600 jsem nepoznal rozdíl

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#19 RE: Kompatibilita dílů shimano

mykovec mykovec (#19) » mykovec (#18):

opět bych měl dotaz :-). nevíte někdo, jestli jsou kompatibilní brzdové čelisti ultegra 6700 a nové páky 6800 na 11kolo. Prý spolu problematicky chodí brzdy 6600 a páky 6700 tak se raději ptám. A ještě, máte někdo zkušenost s tou novou 11kovou ultegrou? Výdrž je asi ještě brzo řešit, ale zajímá mě kvalita řazení a brzdění. Zatím mám řadu 6600 s opratěma a jsem v podstatě spokojen s funkcí, ale možná bych si polepšil, holt upgrade je upgrade :-)

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#18 RE: Kompatibilita dílů shimano

mykovec mykovec (#18) » RPrepresent (#17):

dík, už jsem se s tím popasoval a vypadá to OK

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#17 RE: Kompatibilita dílů shimano

RPrepresent RPrepresent (#17) » mykovec (#16):

Znám…

Řeším tak, že tah lanka a seřízení smyku naladím na prostřední placce. Což potom v 99,9% případů znamená, že na malé placce je „prověšené“ lanko a kousek mrtvý chod na páčce, než zabere smyk.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#16 RE: Kompatibilita dílů shimano

mykovec mykovec (#16) » RPrepresent (#15):

no, nějak mi to nechodí, při přehození z malé na střední vyjede smyk až skoro na nejvetší pilu, lanko je přichyceno dobře, dorazy taky ok, že by špatná linka? kliky Suntour xcc 152 , 122mm osa, linka je 48mm u alivka je 50mm, že by v tom byl problém?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#15 RE: Kompatibilita dílů shimano

RPrepresent RPrepresent (#15) » mykovec (#14):

Je…

Mě teď dokonce běhá staré 7sp. Revo bez stavěcího šroubu s XT Shadow šaltrem – taky bez stavěcího šroubu. Prostě jenom na pocit natáhnutí lanka bez seřizování. Chodí to luxusně.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#14 RE: Kompatibilita dílů shimano

mykovec mykovec (#14) » Dopall (#13):

Chlopi, kdo jste mechanik, je kompatibilní řazení alivio 431-devítkové se starým alivio přesmykem 413 z 8kové řady? dík

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#13 RE: Kompatibilita dílů shimano

Dopall Dopall (#13) » Dopall (#12):

sorry, to melo byt k silnici

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#12 RE: Kompatibilita dílů shimano

Dopall Dopall (#12) » romachain (#11):

zdar, mam duru 7800 a premyslim o novych pakach ultegra 6700, jak je to tam s kompatibilitou, resp co budu muset jeste vymenit?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#11 RE: Kompatibilita dílů shimano

romachain romachain (#11) » Egesi (#10):

Nevím jak teda poradit, chce to cit s těma kleštěma, ale přesmyk toho vydrží hodně a když se pracuje s rozmyslem, tak se většinou dá docílit odpovídajícího výsledku. Pokud bys byl bezradnej, dá se domluvit na osobní pomoci (Brno).

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#10 RE: Kompatibilita dílů shimano

Egesi Egesi (#10) » romachain (#4):

Všechno je správně. Prohlídl sem to pořádně a zjistil sem že soudruzi z Japonska asi něco nedomysleli nebo nevim, ale tvar vodítka je takovej zvláštní, je tam vyboulenina nalevo, takže to škrtá když je 2 a větší pastorky a napravo klasická boule škrtá o 3 ale je useklá takže řetěz na 2 už je pod ní, takže neškrtá vůbec, zajímavý no. Samozřejmě nic se s tim dělat asi nedá kromě těch sikovek teda a do toho se mi 2krát nechce…

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#9 RE: Kompatibilita dílů shimano

blesk888 blesk888 (#9) » singlespeed (#2):

Můžu potvrdit, mám LX přesmykač FD-M581 a žádný problém, nasadil jsem, seřídil a jezdím, a to stál 330 Kč.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#8 RE: Kompatibilita dílů shimano

***ice*** ***ice*** (#8) » Egesi (#6):

to ze je na tom alivilo nebo XTR nic nerika o tom jestli se to povede vyladit ku spokojenosti

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#7 RE: Kompatibilita dílů shimano

RPrepresent RPrepresent (#7) » Egesi (#6):

Běžně „rovnáme“ SLX smyky. Buď sikovkama nebo rovnačem kotoučů…

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#6 RE: Kompatibilita dílů shimano

Egesi Egesi (#6) » singlespeed (#2):

Jéje, to bude asi ono, přesně jak říkáš. Naštelovaný je všechno perfektně, samozřejmě sem zkoušel. No tak du hledat sikovky. Hlavně že je to „špičkový“ XT… to by člověk někoho pleskl

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#5 RE: Kompatibilita dílů shimano

MáraM MáraM (#5) » singlespeed (#2):

Jo to sem taky kdysi v sevisu hleděl jak tele. Když mechanikovi nešel seřídit XT smyk, který mi montoval na kolo. Vzal kleště a mírně ho ohnul. A to to taky rozhodně nebyl nějaký druhořadý mechanik, zřejmě naprosto běžná praxe :/

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#4 RE: Kompatibilita dílů shimano

romachain romachain (#4) » Egesi (#1):

Zkontroluj si, jestli máš lanko na přesmykači uchycený správně, občas se někomu podaří ho chytnout třeba z druhé strany šroubu než se má a pak to jako řadí, ale blbě, nejde to nastavit.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#3 RE: Kompatibilita dílů shimano

romachain romachain (#3) » singlespeed (#2):

Bez sikovek na přesmykač často nelze vyzrát:-)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#2 RE: Kompatibilita dílů shimano

singlespeed singlespeed (#2) » Egesi (#1):

Porušil jsi jednu z hlavních zásad mechanika: Co funguje, to se nikdy nemění !! Přesmyk FD-M580 je přímo proslulý svou snadnou seřiditelností pro laika a povedeným tvarem vodítka. Výměna řazení ti vůbec, ale vůbec nepomůže (obě uvedená jsou naprosto kompatibilní). Zkus ještě o malinko změnit natočení klece vodítka nového přesmykače nebo jeho výškovou polohu, to taky někdy může situaci zachránit. Na vlastní oči jsem viděl špičkového profesionálního mechanika, který měl stejný problém (škrtal přesmyk s dolní objímkou). Okem nemrkaje vzal kleště „sikovky“ a klec přesmyku mírně roztáhl a byl klid. Pokud se ti to nepodaří seřídit, kup za pár desetikorun ve výprodeji přesmyk FD-M580 nebo podobný s horní objímkou a bude po problému.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#1 Kompatibilita dílů shimano

Egesi

Ahoj, mám řazení LX SL-M580 (páčky) a přesmyk XT FD-M770 (dolní objímka) a kliky LX FC-M58 tzn. klasický obyč materiál a prostě mi to nejde vyladit. Buď dotáhnu lanko že neškrtá řetěz na 3/9 ale potom zase škrtá od 2/5 a výš, přitom doraz je na max povolenej, nebo ho povolím a pak zase škrtá na 3/9i8. Všechno je ok, přesmyk novej, starej LX neškrtal (horní objímka), kliky jsou správně, žádnej šotek v lanku… napadlo mě jedině že starší řazení LX není uplně kompatibilní s novým smykem XT. Nevíte někdo co s tím? (nový řazení XT, ale jestli to pomůže) Díky!!

odpovědět | zadáno: před 11 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.