#23 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Milo99 Milo99 (#23) » mc_boris (#16):

Ok ,dik za rady.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#22 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

singlespeed singlespeed (#22) » Milo99 (#20):

Pokud máš kola nová, nemusíš nic mazat. Jestli dát podložku zjistíš nejjednodušeji tak, že tam dáš kazetu bez podložky, přitáhneš závěrnou matici a nebude-li kazeta utažená a bude se viklat, tak ji sundáš a dáš pod ní podložku a je to.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#21 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

mc_boris mc_boris (#21) » Milo99 (#20):

Jo, na ořechu mám origoš dvě tenké podložky pod kazetou.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#20 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Milo99 Milo99 (#20) » singlespeed (#19):

na nejakych americkych forach som sa tearz docital ze bezne pouzivaju Shimano alebo Magura miner.olej co sa pouziva pri kotucovych brzdach ,kolesa mam uplne nove takze som ich este neodskusal ,cital som sa tu este ze treba dat na orech aj tu orig.podlozku co som dostal ku kolesam,v servise mi povedali ze oni by to tam nedali ,takze treba to tam dat podla tychto komentarov … Dik

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#19 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

singlespeed singlespeed (#19) » Milo99 (#18):

Pokud zajdeš do solidního servisu, tak ti kápnou do rozdělaného ořechu správný olej za řádově koruny, pokud si tam koupíš třeba duši, tak ti tam kápnou podle mých zkušeností aji zadarmo (onehdá jsem si potřeboval přifoukout vidlici kdesi na Šumavě a v servisu v Sušici mi pumpičku půjčili taky jen tak zadarmo). Jinak můžeš zkusit dát na praporky trochu běžného oleje na kola a kluzné pouzdro snese bez problémů i řidší vazelínu nebo hustší olej. Tření zde neprobíhá pod zátěží, ale jen na volnoběh, takže to snese bez znatelného opotřebení skoro všechno. Kupovat nějaký speciální případně drahý olej se vůbec nevyplatí.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#18 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Milo99 Milo99 (#18) » mc_boris (#16):

Ahoj,chcem sa spytat aky olej pouzivate na udrzbu kolies Mavic ,vyrobca udava M40122,len tento produkt neviem na Sk zohnat,viete mi poradit nejaku alternativu?.Dik za odpovede.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#17 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

jirkoun jirkoun (#17) » mc_boris (#16):

Ahoj, díky moc za rady, už se mi ozvali ze dvou servisů, takže co nejdříve tam vyrazím.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#16 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

mc_boris mc_boris (#16) » unregistered (#15):

Eurobike, sro., v Otrokovicích má také status Mavic centra.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#15 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

unregistered unregistered (#15) » jirkoun (#14):

V Č.R. je 96 Tech Dealerů vyškolených , na Slovensku 11. Ne všechny cykloservisy vlastní tyto certifikáty firmy Salomon , kam Mavic spadá. Pokud bys např. navštívil servis Richarda Neumana v Holešovicích , tak tento certifikát nevlastní.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#14 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

jirkoun jirkoun (#14) » josef (#11):

Ahoj, moje CROSSRIDE mě vozí už třetí sezonu, najeto na nich mám cca 7 tis. km a asi cca 20 mtb závodů a v závodním období vážím 80–82 kg, takže je určitě ne chci nějak hanit. Děkuji za info o tech. dealerech, hned je oslovím, když jsem o tom bavil v servisech, tak mě odkazovali taky na KASTAR a říkali něco posílání kol na Vysočinu a ze stránek Kastaru mi taky nějak vyplynulo, že jedině oni jsou schopni jsou opravit tyto kola, píšou: "Pro náročnější opravy a reklamace zřídil Mavic po celém světě svá specializovaná Mavic Servis Centra MSC . V ČR a SK provádí servis : Kastar se sídlem ve Velké Losenici " …

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#13 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

unregistered unregistered (#13) » unregistered (#12):

…DAJÍ repasovat i těla nábojů

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#12 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

unregistered unregistered (#12) » jirkoun (#9):

V Praze je 17 Tech Dealerů MAVIC. Všechny ořechy této značky se dají repasovat , není nutno dávat nové. Stejně se vyplatí repasovat i těla nábojů , ale rentabilní je to pouze u dražších modelů.

zrušit odpověď | zadáno: před 10 lety

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se nebo registrujte, stačí vyplnit pouze dva povinné údaje!

#11 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

josef josef (#11) » czechbikemech (#10):

Mavic Crossridy jsem si pořídil asi před 13 měsíci. typ pro V brzdy. Od té doby jsem na nich najel zhruba 8 tisíc kilometrů, z toho 12 bajkových závodů, za celou dobu ani náznak nějakých problémů. Kolo mi pravidelně před i po závodě servisuje syn, který by mě upozornil i na to, co já nezjistím. Po přečtení tvého příspěvku jsem si šel překontrolovat případné vůle, ale vše je OK. Napadá mě jedna věc. Před pořízením Crossridů jsem byl upozorněn, že nesnášejí hmotnost jezdce přes 70 kg. Já sám mám v závodním období 65–66 kg. Možná, že tam je jádro problému.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#10 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

czechbikemech czechbikemech (#10) » jirkoun (#9):

Pokud bude třeba vymenit jen ořech, tak si připrav cca 1500,– , pokud už máš opotřebované i tělo náboje, tak to se už nevyplatí opravovat, stálo by to víc, než nové Crossridy. Servis na Mavic v Praze si najdi na www.kastar.cz pod tech-dealer Mavic.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#9 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

jirkoun jirkoun (#9) » svanto (#8):

Peníze nejsou až tak problém, ale pokud by to šlo do tisícovky opravit a ješte jednu sezonu to vydrželo, tak bych toho šel.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#8 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

svanto svanto (#8) » jirkoun (#7):

Ak nemas peniaze kup drahy dtswiss a niekolko rokov nemusis nic riesit :-))

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#7 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

jirkoun jirkoun (#7) » Lucky Luke (#6):

Ahoj lidi, mám obdobný problém, který se tu diskutoval níže, jen se to projevilo po více km. Po sundání kazety v servisu mi bylo řečeno, že je vůle někde v ořechu a taky, že MAVIC neopravují a odkázali mě na oficiální servis. Obdobně jsem pochodil i v dalším servise (tam jsem se už jen ptal jestli MAVIC opravují). Chci se zeptat, jestli v Praze existuje servis, kdy by opravu zvládli a zda se to ještě vůbec, u dnes už tak levných kol vyplatí.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#6 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Lucky Luke Lucky Luke (#6) » Lucky Luke (#5):

Tak jsem dnes byl v tom servisu a měl jsi pravdu, viklá se i ořech. Díky za rady

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#5 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Lucky Luke Lucky Luke (#5) » singlespeed (#4):

Tak jsem se na to díval a asi budeš mít pravdu, ale jistě to říct nemůžu. Kazetu doma nesundám (nemám na to vercajk), takže to takhle s kazetou nepoznám. Ale zítra s tím skočím do servisu, aby mi tu kazetu sundaly (stejně ji potřebuju sundat, protože mě tam borec minule dal další podložku a tím mě úplně rozházel řazení, takže ji chci dát zase pryč), takže jak bude dole, podívám se. V historii jsem se díval, ale nedostanu se dál než na 16-tou stránku a tam to není :-(

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#4 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

singlespeed singlespeed (#4) » Lucky Luke (#3):

Podívej se, zda se opravdu viklá kazeta na ořechu a ne ořech na trnu! Malá vůle ořechu na trnu je u Maviců normální. Uvnitř totiž kvůli úspoře hmotnosti úplně chybí jedno valivé ložisko a je tam kluzné, které má vždy drobnou vůli (jinak by se netočilo). Rozebrané Mavikácké ořechy už jsem tady několikrát ukazoval, zkus pohledat v historii.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#3 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

Lucky Luke Lucky Luke (#3) » ***ice*** (#2):

Ta už tam je. Je tam ta originální od Mavicu + plus teď další, ale je to pořád stejný :-(

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#2 RE: Mavic Crossride-vůle u kazety

***ice*** ***ice*** (#2) » Lucky Luke (#1):

dalsi pod kazetu distancni podlozku? bez ni to vykla

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#1 Mavic Crossride-vůle u kazety

Lucky Luke

Zdravím všechny, mám zapletený kola Mavic Crossride, najeto asi 1500 km a zjistil jsem, že kazeta se na ořechu trochu viklá. Přítelkyně má ty stejný kola, ale v provedení „disc“ pro kotoučovky, najeto necelých 1000 km a dělá ji to úplně to stejný. Tak nevím jestli je to na reklamaci nebo to u Mavicu berou jako normální. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Díky

odpovědět | zadáno: před 10 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.