#5 RE: Koupit nový kotouč?

libor libor (#5) » Angry Biker (#4):

Když vezmeš kleště, odmastíš je a párkarát se pokusíš kotouč napružit proti tomu ohnutí, tak bude po problému. Je možné že to ohneš moc, a v tom případě si koupíš nový kotouč, ale nic horšího se stát nemůže takže doporučuji. Sám jsem to tak párkrát aplikoval a funguje to bez problémů…

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#4 RE: Koupit nový kotouč?

Angry Biker Angry Biker (#4) » Angry Biker (#3):

Ale abych pak kromě kotouče nemusel měnit ještě destičky..

Stejně mám na tohle nějakou smůlu poslední dobou, před měsícem se mi záhadně ohnula přehazovačka a před tím se samo od sebe ohnulo prostřední ozubené přední kolečko na řetěz… z čeho ty kola sakra dělaj, z umělé hmoty?

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#3 RE: Koupit nový kotouč?

Angry Biker Angry Biker (#3) » libtom1 (#2):

To narovnání není tak jednoduché.. ten kotouč je ohnutý tak že to skoro není vidět, ale je to dost na to aby to škrtalo.. dost pochybuju že bych to dokázal dostatečně přesně ohnout rukou..

Přemýšlel sem že bych ten kotouč zkusil pořádně rozžhavit někde z prudkého kopce, jestli se v těsném objetí destiček sám nesrovná

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#2 RE: Koupit nový kotouč?

libtom1 libtom1 (#2) » Angry Biker (#1):

stačí kotouč narovnat ne? existuje na něj spec. klíč, ale pokud nejsi zručný a zkušený biker, raději si kup nový kotouč

stačí se mrknout po netu a pokud máš Avid a chceš Avid kup si Avid

jak jednoduché, že to zvládnu i já :-D :-D

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#1 Koupit nový kotouč?

Angry Biker

Zdravím,

tak si to takhle šněruju po cyklostezce a najednou na mě bezdůvodně skočí protijedoucí cyklista, na hlavě helmu, v očích smrt, asi se mu nelíbilo moje kolo nebo něco… naštěstí sem rychle strhnul řízení a vykryl jeho útok předním brzdovým kotoučem..

Kotouč bohužel nedokázal absorbovat pohybové momentum proticyklisty bez úhony a teď lehce šmajdá… Na to, že se mi kotouč podaří vyklepat zpátky do jeho předešlé kulaté slávy můžu zapomenout, ale kolo je stále pojízdné.. akorát to při jízdě trochu škrtá..

Měl bych pořídit nový kotouč, nebo se smířit se škrtáním a jezdit na tom starém? Možnost B. by se pravděpodobně ale nelíbila brzdovým destičkám, které by to ostrouhalo jako mrkvičku… nebo se pletu a jemné škrtání ničemu nevadí?

A pokud budu kupovat nový kotouč tak je jedno jaký? Respektive jediný údaj co sem na něm našel jen průměr 185mm, díry na šrouby mají všechny asi stejné ne?

Jediný obchod kde sem našel ten svůj skladem je tenhle http://cyklosport.hynek.cz/…-p-4665.html (má s ním někdo zkušenosti {s obchodem, ne kotoučem}?)

A aby těch otázek nebylo málo, mám zkusit koupit ten co sem tam měl předtím, nebo mi doporučíte nějaký lepší, když už, tak už?

(Pokud na tom záleží tak brzdy jsou avid juicy 3)

děkuji

odpovědět | zadáno: před 10 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.