#10 RE: Bouchnutí duše při foukání

Karlos1 Karlos1 (#10) » mc_boris (#9):

Ty jo dělat to tak v servise, tak si nevidělám ani na vodu :-D Neber to jako narážku, ale zkus to jak píšu. Nemusíš nic poskákávat a tak.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#9 RE: Bouchnutí duše při foukání

mc_boris mc_boris (#9) » Dokonalej chlap (#8):

Již léta používám při obouvání tento způsob. Nasadím plášť jednou stranou, duši vezmu od ventilku, při nasazování srovnávám, aby nebyla překroucená, po nasazení druhé patky pláště (většinou bez pák) stisknu obě patky k sobě, dorovnám ventilek do kolmosti k ráfku (a usazení pláště v blízkosti ventilku), zkontroluju, jestli není skřípnutá duše. Pak nafoukám kolo na malý tlak a poskáču celý výplet po kouscích po celém obvodu tak, aby se plášť (i duše) usadil. Provedu vizuální kontrolu patek po obou stranách, kolmost ventilku k ráfku a nafoukám na plný tlak. Jediné riziko tohoto postupu je v použití páky při nasazení druhé patky pláště v závěru procesu a nechtěnému procvaknutí duše hranou páky (použití tlustých plastových pák se mi naprosto neosvědčilo, používám hliníkové). Jestliže někdo nezvládne bezpečně vyměnit duši v domácích podmínkách, jak potom může na švihu řešit případný defekt?

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#8 RE: Bouchnutí duše při foukání

Dokonalej chlap Dokonalej chlap (#8) » Karlos1 (#7):

Díky všem za reakce. Myslim, že to asi bylo tak, jak řiká Karlos. Dneska jsme kola obuli opatrně a zatim držej. Tak snad nebouchnou někde na cestě…

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#7 RE: Bouchnutí duše při foukání

Karlos1 Karlos1 (#7) » Dokonalej chlap (#1):

Jak nasazuješ duši, tak ji měj lehce nafouknutou. Lépe se usadí a nestane se ti to, co se asi stalo. A to to, že jsi měl duši skřípnutou pod pláštěm. Přesně co popisuješ se stává, když duši necháš pod pláštěm. Duše se tlačí ven až praskne.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#6 RE: Bouchnutí duše při foukání

TiNO TiNO (#6) » Dokonalej chlap (#1):

A poznas kde presne ti to prasklo…jestli nekde podel nebo treba u ventilku. K nekterym dusim (napr. FOSS) se davaj pasky kolem ventilku jako ochrana.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#5 RE: Bouchnutí duše při foukání

Jiha Jiha (#5) » nooski (#4):

Kolega měl podobný problém. Na předním kole má plášť Schwalbe XC Comp, ujeli jsme asi 15 km, přední kolo mu prý začalo najednou strašně vibrovat. Okamžité zastavení, ozvala se rána a bylo hotovo. Duše mu svlékla plášť z ráfku, bouchla, byla v ní trhlina dlouhá 30 cm. Buď přehnal tlak nebo špatně nasadil plášť.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#4 RE: Bouchnutí duše při foukání

nooski nooski (#4) » Dokonalej chlap (#1):

A jaké to jsou duše? Nejsou to náhodou Rubeny? Pokud ne, tak to chce zkontrolovat pásku do ráfku, díru na ventilek a nakonec i samotný plášť.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#3 RE: Bouchnutí duše při foukání

depo depo (#3) » Dokonalej chlap (#1):

Je třeba to nafouknout na 50 Procent a zkontrolovat a pak to teprve nadunit

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#2 RE: Bouchnutí duše při foukání

wheelman wheelman (#2) » Dokonalej chlap (#1):

Já kdysi dávno koupil slicky a foukal je kompresorem. Morda jak z děla – ráfek byl asi kapku víc probržděný, takže mi to rozervalo ráfek. Já byl nahluchlý ještě půl dne a byl jsem rád, že mi to nestřelilo do ksichtu nebo do rozkroku. :-D Sorry za OT, ale při čtení tvého příspěvku jsem si na to vzpomněl:-) Mrkněte jestli máte dobře usazenou vložku v ráfku, jestli nemáte duši skříplou mezi ráfkem a pláštěm a jestli je dobře usazena drátová patka v ráfku.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#1 Bouchnutí duše při foukání

Dokonalej chlap

Ahoj, koupili jsme si teď nedávno s kamarádem v koloshopu 4 pláště na krosový kolo Schwalbe Marathon Cross v šířce 38C v drátovym provedení a dneska jsem se těšili, že je nahodime. Když jsem ale nasadil první na svý kolo (ráfek Mavic A319) a nafoukl ho na 75 PSI (výrobce pro tento plášť udává vhodné rozmezí tlaku od 50 do 85), tak asi po dvou minutách bouchla duše, a to tim způsobem, že patka vyskočila z ráfku. Řikal jsem si ok – vim o sobě, že jsem na ruce slabej, asi jsem to blbě nasadil. Tak jsem vzal novou duši a obul kolo znova, opět nafoukl na 75 a zdá se, že to drží. Kamarád pak chtěl nasadit jeden svuj. Usadili jsme ho, a když jsme ho ve finále chtěli nafunět tak na těch 75, tak hned během tohodle procesu nás ohlušil výstřel jak z Aurory, a patka byla z ráfku ven a duše roztržená. Tak teď nevim, jestli je chyba v nás, nebo v těch pláštích. Tohle by se asi nemělo stávat, co. Představa, že někde jedu skopce a takle to prdne – to by mě asi mohli rovnou odvézt do márnice… Co byste dělali na našem místě? Díky za tipy :)

odpovědět | zadáno: před 10 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.