#9 RE: Ztmavnutí kotoučů

Flegmatik Flegmatik (#9) » dsak (#1):

No jestli kotouče zhnědly, tak to si na deskách měl hovno :-) A nebo měděnou pastu…

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#8 RE: Ztmavnutí kotoučů

czechbikemech czechbikemech (#8) » Luckas (#7):

Ok. Správný technický termín je vyžíhání a pokud se ti to s kotoučem stane, tak se změnila struktura materiálu, kotouč změkl a už nikdy dobře brzdit nebude. Pokud se v tomto pletu, rád se nechám poučit, ale opravuju kola 18 roků a ještě mi nikdo neporadil, jak se takové kotouče dají uvést zpět do funkčního stavu. Třeba mi Luckas poradí. Pro dsaka- mám kotouče 160mm.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#7 RE: Ztmavnutí kotoučů

Luckas Luckas (#7) » dsak (#6):

Tos je zatavil no… rozhodně výměna. Tohle ti mohl říct opravdový „odborník“.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#6 RE: Ztmavnutí kotoučů

dsak dsak (#6) » czechbikemech (#5):

no tak ta zadní jela bídně i předtím, asi mastné. a ta přední jede pořád stejně, tak na to šahat asi nebudu. vyjedu dneska a uvidím. a ty kotouče jsou jak velké?

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#5 RE: Ztmavnutí kotoučů

czechbikemech czechbikemech (#5) » dsak (#1):

Teda nevím, kdo ti to radil, ale kotouče se čistí odmašťovačem a takto je vypalovat, je to nejhorší, co s nimi můžeš udělat. Pokud jsou po obvodu hnědé, tak sis je při tom sjezdu zakalil a už nikdy dobře brzdit nebudou. Juicy 3 nejsou žádný zázrak, celkem brzdí, ale rychle se zahřejí, pokud ta zadní špatně brzdila, mohl jsi mít spíš mastné desky. Takže zkus to co radí RPreresent. Jinak, pokud bys řešil nové kotouče, mám 2 nové Avid cs G3 za 370,– Kč/ks.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#4 RE: Ztmavnutí kotoučů

RPrepresent RPrepresent (#4) » dsak (#3):

A teď po vychladnutí brzdí? Mě sice tenkrát zmodraly kotouče, ale brzdy po vychladnutí normálně fungovaly. Pokud ne zkus vybrousit desky a poslední na řadě je výměna kotoučů.

Jinak Amíci mají krásné pořekadlo: „Když to není zkažené, neopravuj to.“ Takže pokud normálně fungují, tak bych do toho nešahal.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#3 RE: Ztmavnutí kotoučů

dsak dsak (#3) » RPrepresent (#2):

Když jsem je přehřál, tak co s tím? Přejet destičky smirglem?

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#2 RE: Ztmavnutí kotoučů

RPrepresent RPrepresent (#2) » dsak (#1):

Mazivo z kotoučů „vypálit“? To byl asi nějaký pičatý servis…

Kotouče jsi mohl přehřát – což se u Avidů (a navíc ještě u nejlevnějšího provedení Juicy 3) stává často, protože špatně větrají – pak chytají barvu do ocelově modré. Taky jsem ty brzdy kdysi jezdil.

Nebo tam fakt bylo nějaké svinstvo, které se spálilo do hněda. Pak je otázka, zda to ještě někdy bude brzdit a jak kvalitně.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#1 Ztmavnutí kotoučů

dsak

Ahoj, nedávno jsem jel z kopce dolů a protože mi v servisu řekli, že zadní mi brzdí pičatě proto, že se tam dostalo nějaké mazivo a je to třeba „vypálit“, tak jsem jel a brzdil jen zadní. v půlce kopce jsem to zmáčkl až na gripy, a ono to nezastavilo – tak jsem dobrzdil a koukl se na to – kotouč tmavý jak čokoláda. A to jsem byl v půklce kopce. Tak jsem jel dál a brdil jenom přední – a jet 40 z kopce za podpory přední brzdy není legrace, pak jsem ubrzdil a čumím na to – ona ztmavla i ta přední. Destičky ještě nejsou sjeté, čím to může být? Mám Avid Juicy Three

odpovědět | zadáno: před 9 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.