#20 RE: nosič na 29er

HWSpeedy HWSpeedy (#20) » Douša (#19):

Tak to pak jo. Diky za odpovedi.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#19 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#19) » HWSpeedy (#18):

já pravý úhel neřeším. Hlavně aby to bylo utažené.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#18 RE: nosič na 29er

HWSpeedy HWSpeedy (#18) » Douša (#17):

A jak to tedy upina tohle kolo. Me by to slo u vsech kol jen tak, ze by klepeto nebylo v pravem uhlu k upnutemu ramu. Pokud bych mel dodrzet ten pravy uhel, tak to vychazi tak, ze prevodniky prekazi.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#17 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#17) » HWSpeedy (#10):

Tak jsem se chtěl zeptat souseda a včera jsme byli bikovat a zajistil jsem, že má oba nosiče dopředu, tzn. jeden je přes převodník! :-) A problém to není. Dává se to trošku hůřeji, ale jde to.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#16 RE: nosič na 29er

svatý svatý (#16) » Douša (#14):

my jsem na tom autě ty příčníky už měli(„podélníky“ ne), tim to bylo jasny, kdyby tam byly ty podélníky od výrobce, asi bychom koupili i thule příčníky, je to pak všechno jednodužší, se ženou jsme už sami dva, nám tři nosiče jakž takž stačí:)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#15 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#15) » svatý (#9):

jsou na to 2 metody opětovné montáže. První je sundat nosiče kol i s příčníky. Je to sice dvouchlapovka, ale nemoříš se s montáží. Druhá varianta je udělat si rysky, fotka či náčrt které kolo kde máš… Možná lepší varianta je pořídit si nosič sklápěcí – Thule dozadu. Menší odpor. Ale chce to kouli a tuším, větší investici, než na střechu nosiče a příčníky…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#14 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#14) » svatý (#13):

myslím si, ale nemám zatím ověřeno, že pro příčník a úchyt od jiné značky by to taky šlo. Jen by to chtělo příčník ten delší a na trny. Výhledově to taky musím řešit. Mám 2 nosiče Thule Proride 591 a jeden Thule FreeRide 532 zatím na krátkých příčnících. A potřebuji řešit 4 kola… :-(

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#13 RE: nosič na 29er

svatý svatý (#13) » Douša (#12):

on ten soused má i příčníky thule, to je o něčem jinym, to je už mechaničák

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#12 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#12) » HWSpeedy (#10):
nosič na 29er

Tak už chápu. Já myslel, že řešíš dvě kola a ty 3 a více. Tady jsou dva problémy. První je šířka nosníku a uchycení nosníku. Viz. foto. sousedovic auta. Uchycením příčníku Thule se Thule nosič kol (přední uchycení) vejde. Lépe dát na trny, tím se dá docílit větší rozteče mezi koly = posunu ke kraji příčníku. Kola máš na plánku správně, viz foto. Sousedovi se to tam vejde! :-) Ještě se ho přeptám, jak to tam dává, co převodníky a dám ti vědět. P.s. je zajímavé, že na videích na www je vždy jen montáž jednoho nosiče. Montáž více nosičů, to jsem nenašel… Všechny 4 kola má soused 26".

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#11 RE: nosič na 29er

svatý svatý (#11) » HWSpeedy (#10):

už chápu, to jsme taky řešili a nešlo to, dávali jsme vinu malým rozmerům auta-střechy, kde jsme byli omezení danym prostorem originál lištama na fiat, naštěstí má moje žena na silničce rovny řiditka, vleze se to a když si beru podobny kolo i já, dáme dvě na střechu a silničku bez kol do auta

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#10 RE: nosič na 29er

HWSpeedy HWSpeedy (#10) » svatý (#9):
nosič na 29er

Pokud to davas tak, ze je to (zprava doleva) po smeru, po smeru, proti smeru, tak ok. To se ani nemusi otacet to klepeto. Ale pak mas u dvou kol riditka u sebe. Ja resim to, aby slo dat kola po smeru, proti smeru, po smeru, proti smeru. Vic viz obrazek.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#9 RE: nosič na 29er

svatý svatý (#9) » HWSpeedy (#8):

není mi to jasny, mám na malym fiatu panda tři nosiče thule, dva soubežně a jeden do protivky, musí se přemýšlet(když tam chci dát tři kola) jenom nad velikostí a typem rámu, aby o sebe nedrncala řiditka, jinej problém vůbec není, je pravda, že to se mnou vždycky po myčce montuje manželka, zkus to taky s nou nebo nejakou babou:)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#8 RE: nosič na 29er

HWSpeedy HWSpeedy (#8) » Douša (#7):

No tak to asi ne. Takze popisu podrobne. – oba nosice jsou na prave pulce strechy (druhou ted neresim, tam to bude stejne pro umisteni celkem 4 kol) – vnitrni kolo smeruje po smeru jizdy, klepeto jde sikmo nahoru dozadu, otevrena strana klepeta smer doprava, abych kolo zasadil kolama do drzaku a priklopil do nosice, prevodniky na kole jsou napravo a smeruji ke me kdyz nakladam – vnejsi kolo smeruje proti smeru jizdy, klepeto jde sikmo nahoru dopredu, klepetu uz je prehozeno aby otevrena strana opet smerovala ven, aby se dalo kolo nasadit do drzaku a priklopit do klepeta. Tak a jelikoz kolo smeruje proti smeru jizdy, tak jsou prevodniky dovnitr k prvnimu kolu a pri priklopeni do klepeta to jaksi nejde.

Pokud to neni jasne, zkusim nacmrknout nejaky obrazek.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#7 RE: nosič na 29er

Douša Douša (#7) » HWSpeedy (#6):

Já tedy nechápu problém. nebo to máš špatně namontované. Mám 2 nosiče Thule. Kola proti sobě. Tzn. obě klepeta jak jsi to nazval zevnitř. A oba převodníky zvenku. Pokud ale nemáš anglické kolo? :-)))

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#6 RE: nosič na 29er

HWSpeedy HWSpeedy (#6) » ondratr (#1):

Zdravim, pisete ze s 29" neni u Proride 591 problem. To sice ne, ale podle me to neni uplne koser. Protoze kdyz bych chtel dodrzet presne pravy uhel mezi klepetem a uchycenyn ramem kola, tak me to vychazi az do oblasti stredu. Pro pravy uhel a uchyceni nekde pod kosikem bych u 29" potreboval o neco delsi klepeto. Mate to taky tak a nebo je to jen mojim kolem?

A jeste dotaz na otoceni klepeta pro druhe kolo. Kdyz bych chtel dal na jednu stranu auta 2 kola, jedno po smeru a druhe proti (kvuli riditkum), tak podle navodu otocim klepeto, ale pak je problem, ze to druhe kolo nedostanu do klepeta kvuli prekazejicim prevodnikum. Delam neco spatne?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#5 RE: nosič na 29er

ondratr ondratr (#5) » MiM (#4):

tak díky za tipy

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#4 RE: nosič na 29er

MiM MiM (#4) » Karlos (#3):

Souhlas, pro mě Thule 591 nejlepší nosič, lehké, nerezne a super se ovládá. Vystřídal jsem jich několik a všechny jsem zrezlé vyhodil a to hrozné ovládání…Vozím svoje 29", manželky trekové ( 28 ) + dvě 26" dětí. Není to nejlevnější, ale když si spočítám, co jsem dal za ty staré ( Hakr ), tak už bych měl dvoje Thule. Výhodné je koupit set po 4 a sjednotí ti i zámky. Závidím majitelům letošního modelu příčníků, mají super tvar. How

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#3 RE: nosič na 29er

Karlos Karlos (#3) » ondratr (#1):

Používám Thule 591 a naprostá spokojenost.Sehnat se dá do 1600,–Kč

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2 RE: nosič na 29er

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#2) » ondratr (#1):

a proč by měl být nosič na 29era jiný, než na 26? Na obě velikosti vozím thule proride 591 a o ničem lepším na střechu nevím.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#1 nosič na 29er

ondratr

Prosím o majitele kol 29er jestli by nenapsali jake používají nosiče na auto, na střechu na tyto horská kola, mám 29er CUBE SLT SL takže typy od majitelů jiných 29er CuBE uvítám nejvíce. Chci nějaký koupit, ne šmejd, ne předraženej ale hlavně aby dobře držel 29er.

odpovědět | zadáno: před 8 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.