#24 RE: Potřebuji radu

buhumil-bob buhumil-bob (#24) » gemini (#20):

…mě se moc nechce vozit galuska a pak kupovat jinou a duše stojí pár kaček-a dnešní pláště se daj srovnat i s galuskou. A nebo…http://ww­w.kupkolo.cz/za­pletena-kola-equinox-tornado-x-50c-sh-plastove_z92012/ Už mi s těch kol de hlava kolem :-)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#23 RE: Potřebuji radu

ladislav11 ladislav11 (#23) » buhumil-bob (#19):

http://www.cyklo-ski.2net.cz/index.php?… Má tam víc nabídek

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#22 RE: Potřebuji radu

pira pira (#22) » buhumil-bob (#19):

ale ty co uvadis na ne zapomen, to te reknu zadarmo!

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#21 RE: Potřebuji radu

pira pira (#21) » gemini (#20):

mam radu za 500 kc!cislo uctu 774538985 rady sou drahy !

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#20 RE: Potřebuji radu

gemini gemini (#20) » buhumil-bob (#19):

Remerxu bych se vyhl. Ty AMClassic vypadají celkem zajímavě, ale váha převyšuje váhu špičkových hliníkových kol ( třeba Fulcrum Zero, Campa Shamal), který jsou za podobnou cenu. Pokud však trváš na vyšším karbonovém ráfku a na pláštích, pak jsi asi s vyšší vahou smířený. A co tyto Bontragery? http://www.koloshop.cz/…la-AKCE.html O galuskách neuvažuješ? To by jsi si váhově polepšil ( ne každýmu ale porovoz galusek vyhovuje )…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#19 RE: Potřebuji radu

buhumil-bob buhumil-bob (#19) » Napless (#18):

Zdravím. Jaké karbon ráfky jsou v ceně do 25 000 kč nejlepší a schopné. Uvažuji o- Zapletená silniční kola American Classic Carbon 40 Clincher, plášťová 23 000 na kupkolo. Nebo REMERX za 15 000. Ale nevím,nevím :-( Díky

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#18 RE: Potřebuji radu

Napless Napless (#18) » Rozvědčík (#15):

Kluci, díky za radu …už to neřeště – nějak si poradím.Díky za odpovědi.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#17 RE: Potřebuji radu

Rozvědčík Rozvědčík (#17) » rotor (#16):

Ale to je možné, je to klasická rezonanční soustava a každá její část k tomu může přispět, i ten rám. Nebo výplet kola. Ovšem není mi jasné, jak přispěje rám k pískání přední brzdy. :-)

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#16 RE: Potřebuji radu

rotor rotor (#16) » Rozvědčík (#15):

Výměna rámu? Prostě to ten rám v místě namáhání u kotoučové brzdy nezvládá. Buď je to dáno výrobní vadou, nebo už konstrukční vadou. Například: Četl jsem kdysi na Netu nářky majitele kola Superior. Před pár lety dělali rámy vzadu pouze s uchycením třmene brzdy na oka s adaptérem, a rámy se chvěli – pískalo to. Potom začali dělat mezi levou řetězovou a sedlovou vzpěru vyztužovací pásek – propoj. Tím se to pískání odstranilo. Potom už rovnou do tohoto místa přemístili celý třmen brzdy a je po problémech. Dnes už se pomalu stává standardem umístění zadní brzdy mezi obě vzpěry. Rozvědčíku, souhlasím s tebou, že to tazatel mohl lépe rozepsat, jaké má materiály na svém kole. Jen na závěr ještě jeden můj příklad: já mám kotouče Shimano XT s Ice technologií a brzdy také XT. Jednou jsem měl vzadu destičky, tuším že Force, a taky trochu pískaly. Vydržel jsem to, ale další už jsem nasadil zase originál Shimano a bylo ticho. Ale nemusí to být stoprocentní pravidlo. Možná jsem jenom měl smůlu na výskyt nějakých nečistot v brzdné směsi…?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#15 RE: Potřebuji radu

Rozvědčík Rozvědčík (#15) » rotor (#14):

Se vším se dá víceméně souhlasit, i když to vyčistění nějak nesedí s faktem, že mu to dělá od začátku, tedy už když to bylo nové. Co ale nechápu je ta výměna rámu, jak může rám zásadně ovlivnit pískání brzd, které začne po hodině? Ještě tak kdyby pískala jen zadní, no dejme tomu, když ale začnou pískat obě? Po zahřátí? Spíš to dělá dojem, že výrobce k sobě dal nevhodné materiály kotoučů a destiček a nebo se jedná o něco laciného – tazatel by se mohl trochu namáhat a napsat, co je to za brzdy, výrobce kotoučů, rozměry, jak je to uloženo, typ destiček, druh brzdné tekutiny. A taky zátěž – po půlhodině na cyklostezce, v lese, těžkém sjezdu? Ve stojanu před putykou? A taky by mě zajímalo, co na to řekli při záručním servisu?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#14 RE: Potřebuji radu

rotor rotor (#14) » Napless (#8):

Postupuj tak, jako kdybys hledal zdroj vrzání , třeba u sedla: Tady je to při vyšší frekvenci pískání. Odmontuj třmen, odělej adaptér (nezapomeň na vnitřní závity i šrouby), všechny styčné plochy důkladně očisti a znovu poskládej. Pokud to bude dál pískat, tak se podívej i pod brzdové destičky a vše vyčisti. Uložení brzdového kotouče a šrouby, nebo centr-look matici. Pokud pískání pokračuje, vyměnit destičky. V Alpách jsme loni sjížděli dolů na ubytování z 2000-vých metrů a tam dostali brzdy tak pokouřit (doslova) že pak už pískali i za studena. Takže jsem je dal pryč, i když ještě nebyly úplně sjetý. To jen k tomu, jestli jsi to taky někde s brzdama nepřehnal. Ještě mně napadlo: změnit značku destiček. A jako poslední nejméně příjemná záležitost. Výměna rámu. Ale to už je hodně za čarou. To už bych asi trochu toho pískání musel snášet.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#13 RE: Potřebuji radu

pira pira (#13) » Napless (#6):

hele jeste jedna vec ,nejlepsi je vubec nebrzdit nebejt semafory tak ani nebrzdim vubec nekdy.spomnel sem si mel sem naky obyc spalky za 30kc jeden a ty uolne piskali a vybrovali brzdou to bylo slyset na 200metru fakt!

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#12 RE: Potřebuji radu

ladislav11 ladislav11 (#12) » Napless (#6):

kamarád měnil rám,vibrace v zadní stavbě-blbá konstrukce-dostal myslím jiný typ

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#11 RE: Potřebuji radu

motýlek motýlek (#11) » motýlek (#10):

Ten tablet si píše co chce … za holkou …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#10 RE: Potřebuji radu

motýlek motýlek (#10) » pira (#9):

když se ještě vozily klasické kufry, tak oblíbený forek byl za hořkou zapískat brzdama a ještě škrtnout kufrem o asfalt … některé si i cvrkly do kalhotek :-) …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#9 RE: Potřebuji radu

pira pira (#9) » Napless (#6):

hele piskani brzd se da vyuzit ,me kdyz piskali kdyz jedes za lidma pribrzdis ,nekdy to mohlo slyset i auto,ma to jeste vyhodu ze to i lip brzdi!lidi sou varovani ze jedes!a je to i zajimavi pri kryterijich piskalo sposty brzd nech to piskat!pri vetsi rychlosti ti to asi delat nebude nebo razantne zabrzdit!mozna to i sedne!brzy!je to super kdyz to piska ja byl dycky dulezitej a lidi vhaku taky spomali a sou opatrnejsi proste je to super zvonek!!

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#8 RE: Potřebuji radu

Napless Napless (#8) » motýlek (#7):

Bohužel nedělají.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#7 RE: Potřebuji radu

motýlek motýlek (#7) » Napless (#6):

dej si špunty do uší ;-) … myslím, že to dělají brzdy snad všem?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#6 RE: Potřebuji radu

Napless Napless (#6) » pira (#5):

Potřebuji také poradit. Cca po hodině jízdy, pravděpodobně po zahřátí , mi začnou hrozně pískat brzdy. Je to dost nepříjemné. Někdo mi radí , abych vyměnil kotouče , někdo zase abych vyměnil destičky. Obojí je ještě originál , tak jak jsem na kole koupil a dělá to od začátku. Neměli jste někdo stejný problém? Je opravdu potřeba vyměnit kotouče?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#5 RE: Potřebuji radu

pira pira (#5) » :-) (#3):

to lepidlo je dobrej napad!ale chce to nekolikrat kamo!!opakovane!!

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#4 RE: Potřebuji radu

paolo11 paolo11 (#4) » alaskaapmpa (#1):

A nechal jsis dát originální obložení v tvrdší směsi nebo kvuli ceně neznačkový měkký bláto?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#3 RE: Potřebuji radu

:-) :-) (#3) » alaskaapmpa (#1):

„Devět milimetrů důraznejch argumentů, kdo prohraje v Černým Petru, poputuje do cementu. Já mám balšój pistaljét, smůla jestli u Těbjá nět, zaplať, amigo, nebuď vůl. Víš co je to včelka? Tak těch mám plnej úl!“

Jinak bych mu asi zalepil zámek u vstupních dveří vteřinovým lepidlem.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#2 RE: Potřebuji radu

motýlek motýlek (#2) » alaskaapmpa (#1):

asi moc brzdíš? ;-) … já mám destičky pátým rokem … na jarním závodě mi na začátku klacek rozbil nádržku na kapalinu – a zjistil jsem to až někde na 15-tém kilometru ;-) … brzdy se používají až po projetí cílem ;-) …

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#1 Potřebuji radu

alaskaapmpa

V malém cyklo servisu jsem se nechal vyměnit zadní brzdové destičky. Po cca 2 měsících jídy (2× týdně) přestali brzdit tak jsem zašel do jiného servisu a když je vytáhli, ukázali mi absolutně sjeté destičky neodpovídající novým 2 měsíce. Doklad o zaplacení již nemám. V kolech se moc nevyznám ale toto mi přijde hodně sprostý. máte nějakou radu jak to řešit? jaký postup při argumentování se zmíněným servisem?

odpovědět | zadáno: před 6 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.