#2718 RE: Odkazy na články

Dumbo Dumbo (#2718) » JecminekMaselnik (#2712):

V oblasti IT je životnost zaměstnance na slušné úrovni docela krátká, vývoj jde kupředu a není v lidských silách stále se učit nové věci. Nehledě k tomu, že si člověk nese stereotypy v řešení problémů. Invence je výsadou mladých. Málokdo ve čtyřiceti je schopný konkurovat dvacetiletým, ale zase má nadhled a zkušenosti. Pokud je možnost, je třeba postoupit na jinou pozici. Horší to je v dělnických profesích, tam moc kam postoupit není a po padesátce už je problém fyzicky stačit mladší. :-( Podle mě příjem 15+15k je na české poměry velmi slušný, jak tu někdo psal, průměr je pěkná kulišárna a 2/3 lidí mají údajně méně.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2717 RE: Odkazy na články

jan.pernik jan.pernik (#2717) » čas (#2716):

Jsi nějaký nekonzistentní v těch příspěvcích. To jsi zkoumal zde v ČR, když píšeš, že nejsi v ČR? A je hladovět a hladovět. Ale to už někdo psal – většinou vaří ženy a ty mají dojem, že toto množství musí stačit. Ale pokud se člověk hýbe tak nestačí a ony to mnohdy nechápou.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2716 RE: Odkazy na články

čas čas (#2716) » ubombo (#2715):

Ne ne, zkoumali jsme to jak my, tak i příslušné úřady a křesťanská charita. Opravdu se zvětšil počet těch, kterým na jídlo prostě už nezbývá. A je jasné, a to snad jako cyklisti chápeme, že cyklistika je tak krásný sport, že ty lidi – i když nemají dostatek a často hladoví – přestat jezdit nemohou. Ba naopak, tihle sportovci vědí o výživě 10× tolik, co mladý lidi, opravdu!

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2715 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2715) » čas (#2714):

A není to tím že právě ti penzisti jsou "líní si vařit, jíst i pít??? Viděl jsem to na babičce. Ta si řekla že ji život nebaví, nevařila, za celej den snědla krajíc chlebe. Ne proto že by na to neměla. Naspořený proj bylo slušně, ale nebyl elám a chuť.

Nevěřím tomu, že lidi co jezděj na kole by neměli na jídlo. Spíš ten hlad bude tím, že je nesprávná životospráva. Sám sem někdy nedožranej

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2714 RE: Odkazy na články

čas čas (#2714) » JecminekMaselnik (#2712):

Souhlasím. Sám vyznávám spíš princip sounáležitosti a spravedlnosti, ovšem ani v jednom případě nejde o jejich „dokonalou verzi“. Sám bych taky mohl platit např. omáčkáři 10tinu toho, co dostává, protože pro mě není problém si mezi 50 dalšími čekateli vybrat jednoho, poslat ho na léto do Francie a pak mu dát půlku platu, co bral onen první. Ale neudělám to, není to spravedlivý a devastuje to lidi – zaměstnance a i mě samotného. Ale poznámka k cyklistice, pánové: všímáte si někdo z vás, že se v našich trénikových partách čím dál tím víc objevují případy, kdy lidé – mladí nebo ti starší -mají velmi často prostě hlad a nedokážou po švihu nebo závodu energeticky pokrýt ztráty? Když jsem to kdysi zjistil tím, že jeden z našich nejlepších borců najednou začal vadnou a jezdit o dvě třídy hůř, pátral jsem a zjistil, že prostě s manželkou, taky penzistkou, mívají velmi často hlad. Pak takových lidí příbývalo a dnes jich není málo. To mně strašně, strašně moc štve.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2713 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2713) » JecminekMaselnik (#2712):

http://olomouc.idnes.cz/…c-zpravy.asp?…

Sám za sebe si nejsem jist, zda NP Jeseníky chtít či nikoliv. Spíš se klaním pro, ale jsem si vědom že moje přejezdy hřebene, který je ostatně i teď zakázán, by vzaly za své

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2712 RE: Odkazy na články

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#2712) » čas (#2711):

nevidím to tak pesimisticky, u duševních zaměstnání jsou lidi kolem 50-tky na vrcholu sil, aspoň ti, které znám. Nevidím to tedy tak černě. Co se týče kultury, bezesporu se v regionech najdou vynikající soubory a skvělí jednotlivci, nejen divadelníci. Platí ale totéž, co většiny dalších profesí, prostě většinově „drag nach Prag…“

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2711 RE: Odkazy na články

čas čas (#2711) » JecminekMaselnik (#2704):

Nemyslel jsem to tak, že by špičkoví odborníci byli paušálně rozprostřeni po celé zemi a ve všech oborech. Socio-mapa tohle samozřejmě vylučuje, ale v kostce to platí. Jen se prostě budou v průmyslových krajích vyskytovat univerzity a lidé s oborem související. I tak ale platí, a to se vracím k počátku debaty a mému odkazu, že 75 letého člověka u katedry ZŠ v budoucnu nikdo neuvidí. Řekl bych, že valná většina profesí zlikviduje fyzický a duševní fond lidí max. do 55 let věku. Ad divadla: pořád existuje mýtus o nejlepších divadlech v Praze. Úplně se pomíjí legendární Ostrava, Brno a Ústí – probůh – mistr Suchařípa, Jan Kačer!

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2710 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2710) » Doom ][ (#2706):

To výš mám nějakou depku:) Vše se sere pod rukama, nic se nedaří a začíná se to nabalovat na nějaké staré resty. Jinak jsi mne pobavil jak dodělávat školu u zaměstnání – jsem rád když dostanu volno na oběd a dovolenou vybírám místo nemocenské. A momentálně si nemohu dovolit přijit o místo a jak na potvoru dělám v oboru, který jde díky Čínskému dovozu totálně do sraček.

jistý multikulturní uživatel psal, že jsme všichni rasisti: http://www.novinky.cz/…rorismu.html

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2709 RE: Odkazy na články

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#2709) » ubombo (#2708):

před OSVČ a vůbec aktivitami v zemědělství smekám až k zemi. Podle mého názoru jedno z nejtěžších podnikání vůbec. Držím Ti palce!

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2708 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2708) » JecminekMaselnik (#2704):

Do jisté míry souhlasím s rainbowone, i když mi je trošku víc než těch 30 Já šel z Komunistý do zemědělství, neboť jak říkal děda, žrát se bude furt. Jenže se jaksi nepočítal že RVHP nahradí EU a naše zemědělství se odstaví A pak po několika letech v zemědělství se blbě někde začíná, tak jsem OSVČ a bujuju

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2707 RE: Odkazy na články

jochen jochen (#2707) » rainbowone (#2701):

Ječminek ti v podstatě odpověděl. Právě že nepaušalizuju, prostě je třeba vykročit, i když nevíš přesně kudy a co tě tam vlastně čeká – však ona se cesta ukáže, každému ta jeho a se vším, co s ním souvisí. Neznamená to nutně to nebo ono. Každý má svůj život a jedinečný osud. Vždycky se dá něco udělat, když se ti něco nelíbí a chceš to jinak. S tou třicítkou to, věřím, myslíš opravdu jen jako vtip.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2706 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2706) » rainbowone (#2705):

škola není jediný patent na rozum. jak psal kdysi D-fens v jednom blogpostu – důležité je, aby byl člověk šikovný a práci rozuměl, školu si může udělat při zaměstnání, pokud mu zaměstnavatel tohle umožní…

to tak máš se vším. na kole musíš trénovat, u focení musíš růst v oblasti techniky a kompozice, v jazycích musíš pilovat slovíčka. kdyby si kdysi naši předkové řekli, že se můžou vykašlat na nějaké lození z vody na souš, tak dneska máme ploutvičky, ocásky, žábry a rejdíme si ve vodě. to je prostě evoluce.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2705 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2705) » Doom ][ (#2699):

To máš pravdu:) Já už řekl, že na to seru a nejde jen o čas:) Ale vidím, že zase budu muset zabrat, dnes je to bez jazyku totálně v p*****. Jediné co už jsem vzdal je doděláni školy na to už dnes prostě nemám:)) Průser je, že už nemám ani čas a náladu na kolo, furt řeším rodiné a pracovní problémy a přerůstá mi to přes hlavu.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2704 RE: Odkazy na články

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#2704) » ubombo (#2698):

protože je tam větší nabídka práce a více příležitostí postupu na lépe placená místa, která třeba v regionech díky sídlům vedení firem v Praze, nejsou. Jak říkám, za stejnou či podobnou práci se už dnes platy v Praze a v regionech hodně srovnaly. 2 Čas: nezlob se, ale to rovnoměrné zastoupení je přece nesmysl. Řekni mi, kde to tak je? Vynikající lidé ve svých oborech se obvykle soustředí tam, kde to nejvíce žije. Proto jsou nejlepší vědci na nejlepších univerzitách či v nejlepších laboratořích, proto se nejlepší herci stěhují do nejlepších divadel, která jsou logicky v největších městech. 2 Rainbowone: platí taková jednoduchá poučka: zkus místo hledání důvodů, proč něco nejde, hledat způsob, jak to udělat. Musím říct, že z někoho, kdo říká že ve 30-ti je v ....., protože ve 14-ti houby věděl, když má před sebou ještě pořád většinu svého aktivního života, je mi tak nějak úzko.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2703 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2703) » depresy (#2702):

ale piču… :-) jak říkali mýmu kamarádovi na praxi v dílnách – slovo nejde neexistuje :-) kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody ;-)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2702 RE: Odkazy na články

depresy depresy (#2702) » rainbowone (#2701):

poslední věta by mohla být optimistickým zakončením téhle debaty ;-D

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2701 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2701) » jochen (#2692):

Né každý má odvahu hodit vše za hlavu a jít za prací do Prahy. A né všechny obory jsou v Praze dobře placené a žádané. Spousta lidí má taky určité závazky, rodiné nebo finační… nelze paušalizovat.
Taky se dnes člověk mlátí do hlavy proč nešel studovat to či ono ale ve 14 kdy jsem si rozhodoval o životě jsem věděl prd a pak tam byly ještě jakesi rodiné problémy a puberta. Než se člověk naděje je mu 30 a zjistí, že je v prdeli:)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2700 RE: Odkazy na články

čas čas (#2700) » ubombo (#2698):

Dobře, ale všude na světě je normální, že vynikající lidé svých oborů (od řemesla přes vědu po umění) jsou rovnoměrně zastoupeni ve všech aglomeracích, potažmo městech: u nás od Prahy po města okresní, která nemají – přiznávám – ve světě obdoby. A třebas takové kurátorce muzea na Moravě nebo gymnaziálnímu učiteli v Budějovicích nebo divadelnímu herci v Plzni přeci nelze říkat o tom, že jestli pracují pod 20 000,–Kč měsíčně netto, tak je s nimi něco špatně. Kvalitní lidé musí být všude a tam „všude“, jak pěkně píšeš, musí být se svými rodinami a dětmi. Ne, že je budou vídat 10× za rok v počtu 20 dní. To je rozvrat společnosti, konec lidské sounáležitosti.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2699 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2699) » rainbowone (#2697):

to je holt život… jenže nemůžeš jenom tak jednoduše říct, že nemáš čas na sebevzdělávání

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2698 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2698) » JecminekMaselnik (#2695):

proč teda lidi od nás jezdí do Prahy dělat?? 1. 12% nezaměstnanost 2. větší peníze.

Zaměstnavatel si je vědom přabydku na trhu práce a řekne ti že pokud nejsi spokojen, ne tvé místo čeká 10,15 dalších

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2697 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2697) » Doom ][ (#2693):

Jsi sám, nemáš děti … A vo tom toje, jak člověk stárne, pohodlní plus další starosti a většinou už večer padá nahubu než aby se učil jazyk nebo studoval. Všude chtějí dnes jazyky nejlépe 2 a víc, jenže pokud pravidelně nemluvíš a nebo jinak nekomunikuješ tak se hodně rychle zapomíná. A pokud máš jazyk jen se školy a nebyl jsi někde v cizině tak je to zapomínání mnohem rychlejší. Sám to pozoruji na sobě, že čím méně jsem v kontaktu tak má znalost jazyků je tak možná na 10% nejlepšího stavu. Dnes stěží porozumím větě a nejsem schopný se domluvit a při čtení textu už musím hledět čím dál častěji do slovníku. To samé znalost různých programů, stále nové verze a jak jednou vypadneš z procesu a nemáš třeba přístup k novým verzím docela těžko se pak člověk vrací.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2696 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2696) » jochen (#2691):

nijak nejsem v obraze, tak jsem rychle mrknul nájem v paneláku 1+2 7t + energie prodej Šumperk 1 + kk 47m2 660t 3+1 48m2 740t

pronájem Praha 1+kk 30m2 9t prodej Praha 1+2 40m2 1,6 mil

tak to bydlení je dražší přiznávám

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2695 RE: Odkazy na články

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#2695) » ubombo (#2689):

mýlíš se hned ve dvou věcech. Doba dávno pokročila a podobné práce jsou podobně odměňovány jak v Praze, tak i třeba v Teplicích i v Olomouci. V Praze se pouze koncentrují manažerské a expertní posty, čímž se tlak na peníze na těchto místech výrazně zvyšuje, protože těch lidí (schopných) je tam holt málo. Bydlení je v Praze a okolí cenově o několik parníků oproti zbytku republiky s výjimkou možná Brna, Karlových Varů, Plzně a třeba Mladé Boleslavi, stačí si projet inzeráty třeba na sreality.cz

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2694 RE: Odkazy na články

depresy depresy (#2694) » Doom ][ (#2693):

A votomtoje :-)))

odpovědět | zadáno: před 8 lety

« předchozí [1] [109] [217] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [432] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.