#2687 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2687) » bubilkova (#2684):

Vím že to není adresováno přímo mě, ale ozvu se. Nestěžuji si nenadávám. Vím že mám možnost jít pryč, ale nechci jít do anonymity nějakého města, jsem šťastný na vesnici, kde má dcera říká každýmu ahoj této či strejdo, kde mám jakous takous jistoto bezpečí a klidu. Nehodlám ani jezdit za prací jak kamoš, který je 3 týdny v kuse od rodiny jen aby dovezl dom 30t. Nechci dělat ani obchoďáka, abych vyjížděl v 8 ráno a vracel se v 7 večer a děti viděl jen když vstávaj a jdou spát Jsem spokojen se svým podprůměrným platem, na který nedosáhne 66,8 % lidí, viz článek z loňského listopadu http://finance.idnes.cz/…-/viteze.asp?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2686 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2686) » depresy (#2683):

nj, budeš muset máknout… já byl po škole hlavně síťař s malým přičuchnutím k účetnictví… v práci jsem se musel doučit databáze, pochopit obchodní procesy v různých druzích firem, naučit se základy výroby, později přišel MS SQL server a jazyk T-SQL… k tomu i windows server a stanice, protože poskytujeme kompletní uživatelskou podporu pro naše zákazníky… čili, učíme se furt. nejde jenom tak jednoduše říct, zamrzl jsem u corelu. to je, bez urážky, trochu alibismus

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2685 RE: Odkazy na články

čas čas (#2685) » jochen (#2682):

Tedy Jochene, já nevím, ale mezi mými přáteli žijícím od narození v Praze jsou zastoupeny různé profese. A věř, že ten, kdo dělá např. v pomáhajících profesích nebo ve školství či v divadle, tak si u tvých příspěvků musí připadat opravdu jako chudák. A to jsou často lidé, kteří dosáhli za tvrdých podmínek ne-li světového, pak evropského renomé (učitelé mezinárodní ceny za skvělé projekty, divadelníci totéž). Kdo už mi hergot jednou vysvětlí, proč poslanci a senátoři a úředníci a soudci a lékaři nemohou brát mimo soukromou sféru prostě průměrný plat VŠ vzdělaného člověka? Jochene, já myslím, že bys např. v naší tréninkové skupině na Střešovicích tvrdě narazil. Naopak, ty jako VŠ humanitního směru, pracující ovšem mimo obor, jsi světlou výjimkou. Ne každý je schopný zahodit vzdělání a jít protáčet peníze. Někdo učit musí, někdo léčit musí, někdo prostě musí dělat i to divadlo, promiň. A všichi lidé z venkova se prostě do Prahy nevejdou a v 99% tam ani nechtějí. Proč taky?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2684 RE: Odkazy na články

bubilkova bubilkova (#2684) » jochen (#2682):

Nejsem Libuna – jsem co jsem, ale to cos napsal je opravdu je legrační, vůbec nevidíš, přes hranice „velké“ Prahy. 15.000 je už slušný plat a nedosáhnou na něj možná 3/5 našeho obyvatelstva… A není to tím, že by nechtěly.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2683 RE: Odkazy na články

depresy depresy (#2683) » jochen (#2677):

Čistého, i tak je to slabota. Bohužel jsem se jako grafik po škole nevyvíjel. Zamrzl jsem u Corelu. Zatímco dnešní požadavky na grafiky jsou Illustrator, Photoshop, Quark, 3D, fotograf, typograf, sazeč, web, flash, animace, DTP přípravář a pod. v jedné osobě… Krom pár vyvolených (třeba Najbrt: např. nová barevnost ČD, logo Ostrava!!! za min. meloun, …) je dnes grafika otročina absolutně bez nějakého tvůrčího vyžití…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2682 RE: Odkazy na články

jochen jochen (#2682) » bubilkova (#2680):

Bubilková, libuno, nebo kdo jsi, napiš něco k věci a nevypichuj tady jednotlivosti a nepopichuj. Mě štvou lidi, co nadávaj a jen si stěžujou a čekaj, že jim kdosi pomůže. Každý je do značné míry svého štěstí strůjcem. Zdravej chlap, který nedosáhne na opravdu hluboce podprůměrný plat, dělá něco špatně. Ať se prostě snaží, ať NĚCO udělá, nic jiného mu koneckonců nezbývá. Nemám v úmyslu se depresyho dotknout, nevím, v jaké je situaci, ovšem zatím, co jsem napsal, si stojím. Můj příspěvek byl spíš jako dotaz. Rád se seznámím se situací.

Američané se za prací stěhují několikrát za život. A to jsou jiné vzdálenosti…

Odmítám stereotypní řeči o Praze.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2681 RE: Odkazy na články

jan.pernik jan.pernik (#2681) » depresy (#2674):

no jediná jistota jsou vložené investice do vlastních dětí – teď mám na mysli zejména výchovu. A pak doufat, že když už nebudeš moct, tak Ti pomůžou.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2680 RE: Odkazy na články

bubilkova bubilkova (#2680) » jochen (#2677):

..jsi smutný komik, bohužel…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2679 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2679) » jochen (#2677):

Nechci nadávat do zas… Pražáků, ale asi mi nic jiného po Tvém výroku nezbude

Dělal jsem zootechnika, takj můžu popsat situaci v zemědělství, kde vesměs pracují oba manželé. V živočišné výrobě ten plat dělal cca 12t čistého s příplatkama za neděle, směnování a částešná noční od 2.30 – do 6.00 V rostliné to bylo přes sezonu lepší tam to mohlo udělat i 25t, ale bylo to i 230h. zato v zimě si mohl být rád, že si nešel na pracák a doktor, kerý byl se situací obeznámen tě nechal 4 5 měsíců marodit.

Obdobné to je v našem regionu i v průmyslové výrobě. Jiný kraj jiný mrav. A ne všichni chcou jít dělat do Matička Prahy

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2678 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2678) » jochen (#2677):

nic proti, ale něco jiného je u platu oblíbený průměr a něco jiného medián. v naší republice na průměrnou mzdu nedosáhne velká spousta lidí.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2677 RE: Odkazy na články

jochen jochen (#2677) » depresy (#2674):

Nechci být netaktní, ale jsi muž, je ti 33, a ty nebereš ani 15 tis., předpokládám hrubého? Nevím, cos vystudoval nebo co ses učil, ale to je hluboce podprůměrný plat, který má moje teta jako uvaděčka v náchodském kině. Opravdu nejsi schopný nebo spíš ochotný lépe sebe či svou rodinu zaopatřit?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2676 RE: Odkazy na články

martin1 martin1 (#2676) » Doom ][ (#2675):

chci do Belgie http://zpravy.idnes.cz/…hranicni.asp?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2675 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2675) » depresy (#2674):

samozřejmě k smíchu :-) ale jinak máš asi pravdu. nehas, co tě nepálí. chčinaski to zpívají dobře…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2674 RE: Odkazy na články

depresy depresy (#2674) » Doom ][ (#2672):

Jasně, ale proč se mám od 30 let rozčilovat tím, že nebudu mít peníze ve stáří ani když si budu spořit? ING mi při zakládání penzijního spočítala, abych si zachoval současný standard v důchodu (a to neberu ani 15tis.) platit 6tis. měs.! Tak jako nevím, jestli je to k smíchu nebo pláči…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2673 RE: Odkazy na články

čas čas (#2673) » Beda.Brno. (#2671):

Přeci jenom proto, že nepíšu dobře česky a nemám dokonale bílou barvu kůže nemůžu sem tam přispět do debaty o sociální dimenzi společnosti, ne? Nechci se mýlit, ale myslím si, že jsem dostal možnost poznávat krásu Prahy, Čech i Moravy možná dřív než ty. A cizí pas na tom snad nic nemění. Jen srovnávám společnost od společnosti. A v té české mě právě její a-socialita splývá dohromady s dvěma skutečnostmi: vyhnání českých Němců po válce do okupovaného Německa a katanství Čechů po r. 48 na adresu českého národa, kdy Češi zavírali Čechy, věznili je, mučili a zabíjeli. Ta sociální antipatie mi s tím prostě splývá, promiň. Neříkám ale, že nejsou na zemi ještě o poznání horší státy než je Česko.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2672 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2672) » depresy (#2670):

máš úžasnou možnost nečíst to tu :-) kupodivu se to tu zatím nezvrhlo v nějakou prasárnu a nejen kolem živ je člověk. tohle je všeobecná a tak trochu pokecová sekce. nejsme ani v silničních, ani v horských kolech, ani v bazaru, ani v závodech… a nejen kolem živ je člověk, offtopic pokec je taky potřeba.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2671 RE: Odkazy na články

Beda.Brno. Beda.Brno. (#2671) » čas (#2664):

Koukám že pro tebe je ČR u vás a ne u nás. Tvá drzost je pro mne těžko pochopitelná, kecat do cizích věcí by mi slušnost na návštěvě nedovolila.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2670 RE: Odkazy na články

depresy depresy (#2670) » Doom ][ (#2669):

co kdyby jsme pomalu změnily název fóra: http://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2669 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2669) » rainbowone (#2668):

no jo, tohle chce radikální řešení. třebas Šakala.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2668 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2668) » Doom ][ (#2667):

Jenže na fungujícim systému není zájem. Zástupci pojišťoven budou dělat pořádnou mediální masáž a budou nás přesvědčovat, že to jinak nejde. Současní vládní papaláši již mají připravené trafiky a nemají se čeho bát. Nikdo je žalovat nebude a budou se nám smát do ksichtu jako zloděj Vondra. Vždyť pro pojišťovnu to je vlchký sen, 40–50 let trvající smlouva co nejde vypovědět.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2667 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2667) » rainbowone (#2666):

jasně. penzijní reforma tak, jak je ted navržená, samozřejmě tunelem smrdí. o tom není pochyb. je mi jasné, že můj návrh je dost utopický, ale teoreticky by fungovat mohl.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2666 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2666) » Doom ][ (#2658):

Při objemu peněz v sociálním systému je nereálné aby za ně stát ručil. Pokud bude 5milionů lidí v produktivním věku spořit pouhou tisíci korunu, za rok je v systému 60 Miliard za 40let z úroky a Inflací to bude tak kolem 7 bilionů (to je současný státní rozpočet na 7let:)) Celé tyto objemy peněz budou sloužit jen ke spekulativním nákupům akcii a případné ztráty půjdou na vrub pojištěncům, fond vydělá tak či onak. Rozhodně nelze počítat, že by peníze byly rozumně využity na nějaké smysluplné projekty a investice do budoucnosti, pojišťovnám jde pouze o generování vlastního zisku. Navíc při globálních akciových trzích není otázkou jestli, ale kdy se tento systém zhroutí. Vláda navíc nyní počítá, že zavede ten nejhorší možný systém, na kterém primárně vydělají nadnárodní pojišťovny a neskutečné zisky se budou danit mimo území ČR. A doufám, že nikdo není tak naivní, aby si myslel, že stát dohlédne na řádné fungování těchto fondů nebo zavede fungující státní dozor:) Smlouvy navíc ani nepůjdou zrušit:) Prostě opět mega Tunel.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2665 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2665) » Doom ][ (#2663):

hele, že by? Těšíme se na rómské lékaře, vědce a inženýry! http://romea.cz/index.php?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2664 RE: Odkazy na články

čas čas (#2664) » jan.pernik (#2662):

No to je právě ta ne-adresnost požadavků a to, že u vás v ČR neexistuje realitní trh. Ona by se ta babička třebas i ráda přestěhovala v tom samém domě či ulici do menšího bytu, ale nabídka je nulová nebo nesouměrná. A ta ne-adresnost: neříkejme „oni, tamti, tihle“, ale: Maminko moje, babičko, od prvního příštího měsíce se ve svých 80 letech stěhuješ z domu u Mánesa do garsonky (bývalé kolárny) na Praze 13. A má to výhodu: garsonka je už v 16. patře (občas bez výtahu). Nejhorší je, že tyhle sociální věci vyřešit jdou, ale čím dál tím víc chybí sociální souručenství a sociální empatie.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2663 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2663) » jan.pernik (#2661):

jo, matrix je komplet celý špatně nastavený. ale vztekat se můžeme jak chceme, pokud ty svině neodstřihneme od koryt, tak se nic nezmění. všechny naše dosavadní levicové vlády neudělaly lautr nic dobře a jenom kecaly (zjednodušeně řečeno)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

« předchozí [1] [109] [216] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [431] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.