#2774 RE: Odkazy na články

favorit. favorit. (#2774) » čas (#2772):

já taky. A to jsem o poznání mladší :-))

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2773 RE: Odkazy na články

pug pug (#2773) » čas (#2772):

ok, dík.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2772 RE: Odkazy na články

čas čas (#2772) » pug (#2771):

Plně souhlasím a podepisuji! Jen štulec z legrace a aby nestála řeč: ani „pádnost otcovi/otcovy ruky“ nezpůsobila lepší jazykovou gramotnost :)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2771 RE: Odkazy na články

pug pug (#2771) » Doom ][ (#2767):

Tu se asi zásadně rozejdeme v pohledu na svět: já soubornou či odbornou závěrečnou zkoušku považuju za integrální součást výuky, v mém pojetí světa nemá být smyslem otestovat znalosti, ale schopnost připravit se na předem oznámenou událost v předem daném rozsahu. Pokud nebudu zkoušet, tak realita je, že se nebudou učit. Ty bys šel na plovárnu, kde by sloužil plavčík ,co neudělal závěrečky z plavání? rainbowone: a jak chceš bez biflování vzorečnků teda počítat plochu kvádru bytu? Jak chceš bez znalosti Newtonových zákonů teda odhadnout vliv setrvačnosti nákladu při brždění auta? Poraď mi, já to rád okažitě převedu do praxe. Já si přirodovědné disciplíny představuju tak, že se a)sdělená fakta v nutném rozsahu musím napřed nabiflovat b) na příkladech si osahám funkčnost c) přípravou na zkoušku zrutinizuju d) teprve teď na tom můžu začít stavět a pokoušet se to využívat tvůrčím způsobem. To že jsme posledních deset svědky debilizace školství na jeho všech stupních ještě neznamená, že je to úplně dobře. Píli a soustředění se má student naučit doma v rodině. Mně, když něco nešlo, tak si naši se mnou sedli, a vyseděli to se mnou. A když zjistili, že si stěžuju, že jsem neuspěl proto, že jsem zanedbal přípravu, tak jsem dostal přes držku a bylo. Význam studia jsem tehdy moc nechápal, zato pádnost otcovi ruky znamenitě.

Já třeba nechci, aby to dopadlo tady tak, jak je to třeba v Anglii : děcka zníceně debatují o vlivu CO2, ale pendrek vědí, co to je. Fotosyntéza, dýchání, krebsák…na co. Lezou pak jako lékaři na urgent a přesto nevědí, jaký význam má parciální tlak kyslíku v soustavě a jak se to spočte a změří a nastaví. That is an unnecessary complex knowledge… No to já tady nechci!

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2770 RE: Odkazy na články

Dumbo Dumbo (#2770) » JecminekMaselnik (#2719):

IT je opravdu široký pojem, já mluvím o programátorech, graficích, prostě lidech co každých pár let mění software. Dělnické profese, to je kapitola sama pro sebe, opravdu jen arogatní člověk bez znalosti problematiky může navrhnout důchod od 70 let. Posun na řídící funkci se týká zlomku dělníků, naopak je trend tyhle funkce redukovat, ušetří se. :-(

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2769 RE: Odkazy na články

čas čas (#2769) » rainbowone (#2768):

Člověče, chodil ty jsi někdy vůbec do školy? Znáš někoho, kdo má dítě na gymnáziu? Jsou gymnázia, a není jich málo, kde po absolvované matematice studenti s prstem v nose chodí „z voleje“ na ČVUTu na matiku od nula10ky výš. Přeci neznamená, že sám něco neumíš, to převádět na ostatní. Je dost škol, jejichž studenti právě v matematice jsou na úrovni nejlepších oborů VŠ. Máme v týmu dost kluků a holek z gymnázií, kteří by se tvému podezřívání, že neumí spočítat ani plochu bytu, snad ani nesmáli. Dostal bys pětikorunu a zapsali by tě do kupeckých počtů. Žiješ v zoufale nenáročném světě, duho.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2768 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2768) » pug (#2763):

Způsob myšlení a tvorbu myšlenek nepodpoříš strojovým byflováním vzorečku a dalších blbostí bez zpětné vazby praktického využití. Naučíš se vzorce ale neumíš je prakticky využít ono to není mnohdy ani možné. To samé je chemie a fyzika, učíš se různé vzorce ale nechápeš praktický význam nebo vůbec podstatu procesu. To je problém školství, že se učíš něco nazpaměť ale nejsi schopen pochopit podstatu problému a aplikovat to v reálném životě. By mne docela zajímalo kolik středoškoláků by umělo spočítat podlahovou plochu bytu, objem místnosti nebo třeba povrch stěn kvůli spotřebě barvy. Prostě praktické věci?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2767 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2767) » pug (#2766):

doufat můžeš, ale neměla by na soustavnou přípravu v průběhu studia dohlídnout škola průběžně? je potřeba klacek ve formě něčeho povinného?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2766 RE: Odkazy na články

pug pug (#2766) » Doom ][ (#2764):

doufám že zajistí, že se tomu bude věnovat více, než kdyby to za povinnost neměl (o výsledku se nechci bavit, důležitý je proces a příprava na důležitou konečnou událost). Olivy vydají oleje, jsou-li drceny.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2765 RE: Odkazy na články

pug pug (#2765) » Doom ][ (#2762):

A mimoto mne neskutečně s..re, že na vysokou školu technického typu lezou lidi, co neumí trojčlenku, procenta, zlomky a logaritmus. Co mám pak s takovým člověkem dělat? Jediné: poslat ho jinam.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2764 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2764) » pug (#2763):

a povinná maturita z matematiky zajistí, že se to naučí?

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2763 RE: Odkazy na články

pug pug (#2763) » Doom ][ (#2762):

Nepotřebuje konkrétní vyjmenované dovednosti, zato však způsob myšlení a řešení problémů, které se v matematice naučil, mu asi dosti pomohou.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2762 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2762) » pug (#2761):

myslíš, že k práci účetního je potřebná jenom matematika? v dnešní době ti málokdo počítá účetnictví z hlavy. a myslíš, že účetní bude ke své práci potřebovat diferenciální a integrální počet nebo komplexní čísla? já teda nevím, ale za těch deset let, co dělám v oblasti ERP, jsem potřeboval jiné věci než to, co jsem bral na střední v matice. a za těch deset let jsem potkal řadu účetních.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2761 RE: Odkazy na články

pug pug (#2761) » Doom ][ (#2759):

Já bych si trochu přál, aby dosažené vzdělání zase o člověku něco vypovídalo. Něco jako „očekávatelné“ minimum. Pokud je třeba k práci účetního maturita jako jistá filtrační míra, pak by prostě měla zachytit diskalkulika. Maturita dříve znamenala vysokou pravděpodobnost univerzálního širšího rozhledu, který je možno dalším vhodným směrováním přibrušovat dle potřeby. To by se mělo vrátit, protože se mi to zdá levnější a efektivnější, než funkci maturitní zkoušky nahrazovat bakalářským studiem (nebo nedejbože magisterským).

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2760 RE: Odkazy na články

pug pug (#2760) » pug (#2758):

no vida…chtěl jsem napsat, že se mu rozšíří možnost studovat i ze zahraničních zdrojů, které jsou v drtivé většině lepší, než ty národní

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2759 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2759) » pug (#2758):

co třebas dyskalkulici? jaké jsou důvody pro povinnou maturitu? krom pernikovo nesmyslného článku.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2758 RE: Odkazy na články

pug pug (#2758) » jochen (#2756):

No a jaký jsou důvody proti maturitě z matematiky? Středoškolsky všeobecně vzdělaný člověk by dle mého měl umět dva cizí jazyky (z toho Eng povinně)(rozšíří se mu tak možnost studovat zahraniční), mateřský jazyk (aby se nevyjadřoval slovem a písmem jako řepa) a matematiku (základy logiky a soustavnosti a krokování řešení atd.) a směřovat ke studiu na vysoké škole. Praktické střední škole bych ubral jeden jazyk a přidal dva až tři odborné předměty (klidně ať na střední škole tohoto typu 5, mořná i 6 let). Já jsem pro povinnou matematiku. Pokud se mu toto absolvovat nechce, má stále na výbět z široké palety učebních oborů.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2757 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2757) » jochen (#2756):

kurnik šopa, lidi by měli povinně maturovat z ovládání počítačů a programů. ted se tu už pěkných pár minut snažím vyrazit z jedné ženské informaci, kde jí program hlásí chybu a ona mi není schopná říct, kterou funkci spouští. to je děs…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2756 RE: Odkazy na články

jochen jochen (#2756) » jan.pernik (#2754):

Chybí tady údaje o těch kteří jedničku ani dvojku z matematiky neměli. Takhle to nemá žádnou váhu. Ona finanční zodpovědnost podle mě nepochybně stojí na úplně jiných schopnostech, přesněji vlastnostech.

Pokud odhlédneme od faktu, že celá ta zhůvěřilost okolo povinných maturit jaksi nemá žádný jasný cíl a smysl, stát podle mě nemá právo určovat, co je žádoucí, potažmo nežádoucí, vzdělání.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2755 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2755) » jan.pernik (#2754):

to je důvod jak noha… pro povinnou maturitu z jazyka zas mluví neschopnost spousty lidí vysvětlit zahraničnímu turistovi cestu někam.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2754 RE: Odkazy na články

jan.pernik jan.pernik (#2754) » rainbowone (#2752):

další důvod pro povinnou maturitu z matematiky :-) http://www.euro.cz/…x/detail.jsp?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2753 RE: Odkazy na články

Doom ][ Doom ][ (#2753) » mc_boris (#2751):

no jo, Stádo je zvyklé na předžvýkané informace prezentované mainstreamovými médii a představa, že by měli myslet vlastní hlavou, ho děsí :-) ono je jednodušší říct blbost na všechno, čemu nerozumím

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2752 RE: Odkazy na články

rainbowone rainbowone (#2752) » mc_boris (#2751):

http://www.novinky.cz/…redmetu.html

A jeden komentář: „Je třeba mlaďochům hned od začátku ukázat, zač je toho v ČR, loket. Ať si to nesou s sebou do života. Všechno levý, všechno jinak než chceme, co se dohodne to neplatí, a všechno k tíži člověka – v jeho neprospěch.“

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2751 RE: Odkazy na články

mc_boris mc_boris (#2751) » Doom ][ (#2733):

Většina lidí ti ale stejně řekne, že je to blbost, ačkoliv některé skutečnosti jsou zcela zřejmé.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2750 RE: Odkazy na články

ubombo ubombo (#2750) » Doom ][ (#2749):

to nejsou koníčky, to jsou kur…ny.

Já jen odlehčuji aby to nesklouzlo zase do něajkého tvrdého napadání. I když se přiznám, že rybaření – vláčení či muškaření je úžasnej koníček, ale to už opravdu není v mých, hlavně časových možnostech

odpovědět | zadáno: před 8 lety

« předchozí [1] [109] [218] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [434] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.