#743 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

jochen jochen (#743) » cioran-m (#742):

Teda nevím, vezmu to odzadu, respektive vím – Marx je považovaný za jednoho z největších ekonomů všech dob, a to obecně. Ačkoli film je hodně koukatelný, jaksi se zapomíná, že hlavní postavou Pretty Woman je prostitutka (kurva, děvka, šlapka…), tudíž je někdy až k pláči, v jaké souvislosti se tento film, pojem používá.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#742 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cioran-m cioran-m (#742) » standoslav (#738):

Cha! PRETTY WOMAN je skvelej film – a perfektně udělanej a ačkoli už totálně provařenej, furt jaksi funguje.. Ale to je stejný jako s tou jedničkou Rambem: když něco takovýho řekneš mezi lidma, kteří jsou hrdí na svůj vytříbenej vkus a vzdělání, a kteří poctivě z povinnosti choděj a pak spí na „Vloni v Marienbadu“ (mimochodem, jeden z nejkrásnějších filmů, který jsem kdy viděl) tak to vyvolá stejnej ohlas jeko říct v Klausově institutu, že ten Marx nebyl tehdy úplně ekonomicky blbej..

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#741 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

unregistered unregistered (#741) » standoslav (#738):

chlap se za slzy nestydí…
na johance je vidět potupný přístup mužů k ženám, musiš si vždycky odmyslet klišé(jakože byla hrdinka-nikdy se nebála, že byla nezranitelná a tak), film (s Milou Jovovich teda) neni nijak excelentní, ale ta myšlenka, že žena má rozumnější a vstřícnější přístup k životu, ta se těžko ztvárňuje…
ještě tíž se teda ztvárňuje myšlenka, jak žena následuje svého muže do jeho blbosti(třeba z pohodlnosti, apod.), to se těžko takhle naplno aji říká:)

jo, slzy při těch vítězstvích a dojetí při výkonech sportovců můžou být aji falešná pýcha:))-bacha na to, on kolikrát člověk, obyčejný člověk, udělá mnohem hrdinštější a záslužnější čin v bežnym životě, než parta hokejistů na MS a nikoho to moc nezajimá…

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#740 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

YuraOlomouc YuraOlomouc (#740) » YuraOlomouc (#739):

Dneska pro fanousky Tarantina :) http://www.csfd.cz/…y-pancharti/

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#739 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

YuraOlomouc YuraOlomouc (#739) » standoslav (#738):

Jo Jo Mel Gypsn to hral fakt perfektne. To same ve filmu patriot. Tyhle filmy mam fakt rad, jeste bych k nim pridal posledniho mohykana. Taky krasnej film s bezkonkurencnim saundtrekem… Ale tech pro me silnych filmu je plno. Takovej Gran Torino s Eastwoodem, kterej si to reziroval, hral a pak jeste pridal par slov do soundtracku. To me lezelo jeste hodne dlouho v hlave. http://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#738 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

standoslav standoslav (#738) » unregistered (#737):

Nevím vlastně jestli to tady zveřejnit, ale já jsem docela „měkota“, takové filmy mne ničí a tak se mnohým vyhýbám. Zacloumal se mnou film Statečné srdce, moc x ho už reprizovali, ale beze mne. Perličkou je Johanka z Arku, dostal jsem film v na VHS a dodnes jsem si ho po recenzích nepustil a vlastně tu VHSku ani nepustím :-). Prostě takové filmy mne docela „rozsekají psychicky“, to dost často nechci. Slzy mám ve svých očích rád jen když naši sportovci vítězí a komentátor to správně prožije (ať se toto hodí do cyklodiskuze).

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#737 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

unregistered unregistered (#737) » standoslav (#736):

sekala jsem viděl aspon desetkrát(je tam víc polských herců v hl. rolích), křižan nikdy nemel jit do politiky-mel psat a hotovo, sháněl jsem nějakou knižní podobu jeho tvorby a nesehnal nic, neni to někde, nevi někdo?

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#736 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

standoslav standoslav (#736) » jochen (#735):

Zapomenuté světlo, Želary, Je třeba zabít Sekala, Lidice, Tmavomodrý svět apod., to jsou silná témata. Herci v nich, to jsou prvotřídní výkony, no prostě České filmy jsou nej.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#735 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

jochen jochen (#735) » cioran-m (#731):

Dnes doporučuji Zapomenuté světlo na ČT1. Viděl jsem ho před mnoha lety, a tenkrát na mě hodně zapůsobil, pro mě jeden z nej porevolučních filmů (vedle Krávy a Akumulátoru 1) Polívka skvělý, Žilková taky.

První Rambo je slušný film, někde jsem četl, že je to vlastně první zásadní film s tematikou Vietnamu. Jo, konec, kdy zbourá půlku městečka, už tak nějak předznamenává ty další akčňáky) Viděl jsem dvojku, na trojku už jsme neměl sílu.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#734 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#734) » jochen (#729):

teď jsem viděl Atlas mraků. Román je označován jako postmoderní sci-fi a řekl bych, že to celkem sedí. Kino se povedlo, aspoň podle mého vidění. 2cioran-m: souhlas s Rambem, mám ho vyloženě rád, ještě i druhý díl. Četl jsem i Morellovy předlohy, druhý díl psaný se mi líbil asi ještě víc, než 1.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#733 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

unregistered unregistered (#733) » cioran-m (#731):

autor ramba david morell vyučuje literaturu na nějaé jejich slavnější univerzitě a je to skutečně mistr oboru, amerika je na tohle uplně jiná, než evropa, je tam dost ceněnej, tady by byl uplně jindejako autor(možná vyučoval, nevim kolik mu je)

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#732 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cioran-m cioran-m (#732) » jochen (#729):

Sci-fi je jenom Solaris (ale Tarkovsky rikal, ze s Lemem byla spatna spoluprace, ze se vzajemne u filmu nesesli) a ja myslim, ze se tenhle dilm nepatri k jeho nejlepsim. Stalker taky neni sci-fi (i kdyz jeho predloha,„Piknik u cesty“ Strugackych urcite ano); to je realita sve doby, i kdyz dovedena kamsi dal, ale logicky. Kazdej, kdo byl tady mladej v sedmdesatych letech,.tohle chape, protoze to nejak, aspon castecne, sam prozil. Ale „Zrcadlo“ je neuveritelny, velmi osobni a pritom do znacne miry s obecne platny. A neni to hlavne o samotnym Tarkovskym, ale o jeho matce.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#731 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cioran-m cioran-m (#731) » jochen (#729):

No, treba prvni Rambo je (aspon v prvnich dvou tretinach) opravdu hodne dobrej film. Skvela kamera, uzasna priroda.a.jakysi zakladni muzsky (nebo chlapecky teda) veci.Takovej uzkostnej, skoro surrealistickej sen. Kdyz jsem tohle svyho casu vykladal pri jakesi prilezitosti svejm znamejm z te intelektualni hospodske komunity, ta si mysleli, ze si z nich, jako obvykle, delam prdel. Pak jim to ale vrtalo hlavou a natajno se na to sli podivat…

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#730 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

unregistered unregistered (#730) » jochen (#729):

http://www.csfd.cz/…schutzengel/
zajimavej film, neni to sci fi, je to o korupci v německu a tak nějak to cely udělal Til Schweiger-mně je sympatickej, má typicky cyklisticky vyhublej obličej a v tom filmu je drsnej jak hovězi jazyk:)), zaměstnal na tom myslim všechny z rodiny:)

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#729 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

jochen jochen (#729) » cioran-m (#727):

Ty jeho filmy mají do klasické sci-fi daleko, je to náročné filozofování, podobenství apod. I v době, kdy jsem chodil skoro výhradně jen do klubových a art kin jsem měl problm , myslím, že to bylo zrcadlo, vstřebat, natož myšlenkově uchopit) Zlatej Terminátor:-)))

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#728 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

Lucik Lucik (#728) » cioran-m (#727):

Nechcete někdo lístky na koncert Pražský výběr?

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#727 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cioran-m cioran-m (#727) » cotti (#726):

Clovece, ja si myslim,nze snad nejlepsi Tarkovskyho film je Zrcadlo.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#726 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cotti cotti (#726) » cotti (#725):

No a samozřejmě Tarkovskij: Stalker, Solaris

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#725 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

cotti cotti (#725) » jochen (#715):

BRAZIL, CLOCKWORK ORANGE, BAD TASTE (nepříliš klasický styl :-)). Ale to už jsi asi všechno viděl.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#724 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

jochen jochen (#724) » ladislav11 (#722):

Doba je rychlá, to víš:-) To neřeš, to nebylo sledování v pravém slova smyslu. Jen jsem vybíral z více filmů a chtěl si udělat obrázek o tomto. Myslím, že jsem ho pustil i normálně, ale stále jsem čekal na „něco“…

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#723 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

daldrum daldrum (#723) » jochen (#721):

Já na to prvně koukal a nevěděl, co si o tom myslet, ale postupně mě to chytlo (jsou tam tuším tři polohy, žánry, nebo nálady). Asi to není pro každýho a nedá se říct, že by to bylo typický něco:-)

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#722 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

ladislav11 ladislav11 (#722) » jochen (#721):

Není to divný sledovat film zrychleně a čekat,že něco zaujme?Jak vidět,nemusím litovat,když filmy nesleduju,asi dobrá úroveň.Já skončil u Je třeba zabít Sekala,Musíme si pomahat a td..to jde sledovat pomalu .

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#721 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

jochen jochen (#721) » JecminekMaselnik (#716):

Jo, dobrý, viděl jsem. District 9 jsem zhlédl při 4–8násobném zrychlení:-) Sakra, furt jsem čekal, kdy mě něco zaujme, abych to zastavil… Inception, neznám, podívám se, o co jde.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#720 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

mc_boris mc_boris (#720) » jochen (#715):

Třeba „Divná hra“, ale pamatuju si už jen, že útočník se jmenoval „Quick“.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

#719 RE: filmový klub - co jste v poslední době viděli a doporučíte

daldrum daldrum (#719) » jochen (#715):

Co třeba Inception (mě to trochu zklamalo), District 9 byla slušná směska žánrů.

odpovědět | zadáno: před 7 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [6] [9] [17] [24] [32] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.