#48 RE: Hudba na kole?

jochen jochen (#48) » jochen (#47):

Neber drogy, neber drogy… Samozřejmě že se držím vpravo, ne vlevo.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#47 RE: Hudba na kole?

jochen jochen (#47) » Mirage (#40):

Promiň, ale tomuhle se odborně říká racionalizace:-) Ještě k té debatě o vzdálenosti od krajnice. Já se hlavně snažím udržet stálou vzdálenost, když vím, že za mnou jede auto. Aby to řidič mohl odhadnout. A v okamžiku, kdy mě začíná předjíždět, o pár centimetrů uhnu doleva, pro jistotu. Samozřejmě to nejde dělat na místě, kde tě předjíždí něco neustále. Někdy se vyplatí trochu se s tím kolem jakoby motat – normální řidič se lekne, a raději se vyhne velkým obloukem:-) Horší je, když se zaároveň s tebou míjejí obě auta a ten vzadu chce mermomocí jet. Pak se jen třesu co nejdál vlevo, abychom se všichni vešli. Kapitolou samou pro sebe jsou idioti, kteří na úzké silnici předjíždějí v okamžiku, kdy tě míjejí v protisměru. Těm vždycky ve vzteku ukážu čů…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#46 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#46) » zdeněk (#45):

musím zaklepat, u nás na olomoucku se naštěstí hovadismus zastavil na úrovni oprasení cyklisty jedoucího blízko u kraje. snad si burani brzo nezvyknou prasit i nás jedoucí dle „zdravého rozumu“. pokud se tak stane, potom asi prodám mazi a budu jezdit výhradně v terénu :-(

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#45 RE: Hudba na kole?

zdeněk zdeněk (#45) » Doom (#44):

Já to zkoušel tak i tak. Ale být dále od kraje mne již mnohokrát stálo téměř kejhák. Zdá se mi, jakoby u někoho absolutně vymizela ohleduplnost. Je ale taky pravda, že podle předpisů ani s kolem nemáš vpravo od bílé čáry co dělat. Já jezdím kousíček od ní, pokud se nevyhýbám dírám atp.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#44 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#44) » zdeněk (#43):

já ti kamaráde nevím. pokaždé, když si přestanu hlídat svůj prostor a jedu ke kraji, se objeví nějakej čurák, co projede s minimálním odstupem. při dodržení rozumné vzdálenosti od kraje mě neoprasí nikdo a všichni jedou pěkně s dobrým odstupem.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#43 RE: Hudba na kole?

zdeněk zdeněk (#43) » Doom (#41):

On tě, Doome, otisk bílé dodávky na omotávce odnaučí jezdit na silnici jako „pán v kočáře“. V místech, kde teď jezdím já, znamená jízda podle tvého návodu vpodstatě sebevraždu.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#42 RE: Hudba na kole?

zdeněk zdeněk (#42) » Mirage (#40):

Pro mě je hudba na kole absolutně passé. Zničit si (kromě běhu), jednu z posledních možností, jak být relativně v tichu a slyšet jen šustění pneu a zvonkohru řetězu (u Campy), to bych nemohl. Kolikrát jsem zažil, že jsem minul člověka, který měl špunty v uších, a ten se lekl, že málem šel na zem. Hudba si vyžaduje kvalitní poslech, třebaže i „ticho“ na kole není tím „pravým relax tichem“. Ale proti gustu…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#41 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#41) » Mirage (#40):

copy that

navíc, riziko oprasení s odstupem 20 cm se dá eliminovat „defenzivní jízdou“ asi 3/4 metru od kraje – cyklistu, co je tak daleko ve svém pruhu oprasí podstatně méně aut než cyklistu jedoucího u kraje

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#40 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#40) » stanik (#39):

Testovat zadní náraz auta do svého kola nechci, mám rád své kolo :-) V každém případě podle sluchu stejně nepoznáš jestli auto jedoucí za tebou tě mine o 20 cm nebo sejme zrcátkem do příkopy. Tak dobré ušoradary zase nemám. V tomto směru mně jízda bez sluchátek stejně nezachrání. A i kdyby, než zareaguju, uplyne 1 vteřina a za tu dobu auto ujede 20 metrů. A to už je vzdálenost kdy mně dávno předjede nebo sejme.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#39 RE: Hudba na kole?

stanik stanik (#39) » Mirage (#38):

kdo to víc schýtá? cyklista/motorkář do kterého ze zadu napálí auto. S tou přilbou máš pravdu.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#38 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#38) » stanik (#37):

Já zase četl, že přes 90 procent smrťáků na kole mohla zachránit přilba. O tričku nebyla řeč.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#37 RE: Hudba na kole?

stanik stanik (#37) » Mirage (#36):

manželka pracuje u záchránářu a říká, že při bouračce na tom častěji vyjde lépe motorkář než cyklista-motorkář je přece jen lépe chráněn než kolař v tričku. Je mi to v celku jedno jestli jezdí někdo se sluchátky nebo bez nich jen si myslím, že zbytečně riskuje

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#36 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#36) » stanik (#35):

A zase nevýhodu v tom, že při pádu nejedeš 30 km/hod, ale 100. Navíc když tě následně zalehne motorka nebo kolo, to je taky rozdíl. Prostě na všechny strany se něco najde. Kdyby zakázali jízdu se sluchátky, tak by museli zakázat i jízdu sluchově postiženým, i řízení auta těmto lidem atd…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#35 RE: Hudba na kole?

stanik stanik (#35) » Mirage (#24):

a ještě k těm motorkářům(mi­mochodem nemám je rád jak asi každý cyklista)-motorka má výhodu v tom, že má zpětné zrcátka.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#34 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#34) » Mirage (#33):

já taky ne…

proti ostatním, co znám, jsem suchar a jezdím opatrně a vždycky tak, abych jel aspon relativně bezpečně. znám spoustu větších hazardérů, než jsme my se sluchátkama. třebas lidi, co sjíždějí kopce plnou parou dolů…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#33 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#33) » stanik (#32):

Neměl jsem se sluchátky nikdy namále… ale když to nechceš slyšet…

Kdyby mně náhodou srazilo auto a nějakým záhadným způsobem jste se o tom tady dozvěděli, tak mně můžete pranýřovat „in memoriam“. Můžete napsat, vidíte, měl sluchátka, dobře mu tak!

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#32 RE: Hudba na kole?

stanik stanik (#32) » Daniel Johannes (#31):

Jezdit se sluchátky na kole je hazart a ti co s nima jezdí at mi neříkaj, že s nima neměli někdy namále. Za mlada jsem tu blbost párkrát udělal tak vím o čem mluvím-není to vůbec přijemné a je pravda, že jsem pak měl nafoukáno.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#31 RE: Hudba na kole?

Daniel Johannes Daniel Johannes (#31) » jochen (#28):

No když pojedeš tak jak máš a řidiči taky, tak se nemáš čeho bát a můžeš klidně poslouchat. Ale když jeden z vás správně nepojede, nepomohlo by ti ani kdybys sluchátka neměl.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#30 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#30) » jochen (#28):

v uších jo, na uších ne. pecky a špunty nemám rád, otevřená sluchátka jsou v pohodě

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#29 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#29) » jan.pernik (#26):

Když máš špunty, tak ti víc fouká do uší? Fakt? Já to mám opačně, když mám zašpuntované uši, nefouká mi do nich, právě protože jsou zašpuntované.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#28 RE: Hudba na kole?

jochen jochen (#28) » Doom (#10):

Asi tak, že je to nepříjemné. A mít přitom sluchátka na uších je blbost k tomu, které se jezdec vědomě dopouští. Sluchátka v uších při jízdě na kole bych normálně pokutoval.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#27 RE: Hudba na kole?

orca orca (#27) » jan.pernik (#26):

čili z tvé logické dedukce lze vyvodit že sluch je klíčovej pro bezpečnou jízdu . Kdo si to nemyslí jeho věc …

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#26 RE: Hudba na kole?

jan.pernik jan.pernik (#26) » Mirage (#24):

No řekl bych o hudbě na kole asi toto: 1) Když mám špunty, tak mi víc fouká do uší a pak to bolí 2) I když mám muziku potichu, tak míň slyším auta a hlavně motorky – některé mrchy jsou fakt tiché Jinak motorkář slyšet nepotřebuje, protože jemu stačí se dívat dopředu – zezadu jej nic neohrožuje, což se o kole říct nedá. Jinak muzika na kole jo, ale na válcích nebo trenažéru. Jinak by se to nedalo vydržet.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#25 RE: Hudba na kole?

Doom Doom (#25) » Mirage (#24):

já při jízdě strašně nerad kecám s lidma, co se mnou jedou – podstatně menší problém mi dělá za jízdy něco poslouchat než se soustředit na debatu s parťákem… muziku můžu v klidu ignorovat, zatímco konverzace se ignoruje blbě :-)

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#24 RE: Hudba na kole?

Mirage Mirage (#24) » orca (#23):

Já MP3 používám a z praxe můžu potvrdit, že jsem se nikdy nedostal do situace, kdy bych neslyšel varovný zvuk z okolí, který bych přehlušil hudbou v přehrávači. Asi dost záleží na tom, jak vysoko máte nastavené volume. A tohle já nepřeháním. Naopak, muzika mně dokáže i docela povzbudit a udrží můj rytmus šlapání. Mimochodem, kolik myslíte, že z okolních zvuků slyší např. motorkář, který má přilbu přes celou hlavu a ještě mu do toho řve motor? MP3 nepoužívám v případě, že jedu ve skupině 2 a více lidí. Pak mně hudba ruší při občasné konverzaci.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.