#936 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

ladislav11 ladislav11 (#936) » JecminekMaselnik (#933):

Ježíš to jsou kecy,podívej se na podstatu islámu a seznáš.Ty vole to jsem nežral,vem si je na byt.Takový pitomci jak ty a ostatní zde jsou třeba,ano tihle v ostatních státech taky jsou,ale ubývají jaksi,užitečný idiot se jim říká a kupodivu jsou to lidé vzdělaní v humanitních oborech povětšinou,plni ideálů Havlopravdy atd…jděte někam magoři.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#935 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

macpac macpac (#935) » Hogy (#934):

Ale tak zas je dobré vědět, kdyby se konečně už organizoval pogrom, žeáno přes Fejsbůk, tak máme jistého účastníka. Tuhle mi povídala kamarádka, že učí mladého Abbase a je to tak ňák nejchytřejší dítě široko daleko na jednom provinčním gymnáziu, historie má tendenci se opakovat.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#934 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Hogy Hogy (#934) » JecminekMaselnik (#933):

Opravdu nezna zadneho, ale nenavidi vsechny.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#933 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#933) » ladislav11 (#930):

Jenom taková počtářská: kolik znáš osobně muslimů tak, že bys s nimi aspoň nějaký čas někde spolupracoval? A víš, kolik jich na světě je? 1,5 mld, skoro 1/4 populace. Fakt věříš, že kdyby byli všichni takoví, ja furt píšeš, jsou na zemi ještě nějací nevěřící živí?

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#932 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

ladislav11 ladislav11 (#932) » cioran-m (#931):

No ale co bylo všem platné,že jich byla menšina,těch co jim to strašilo v hlavě.Ty miliony padlých.....

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#931 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cioran-m cioran-m (#931) » ladislav11 (#930):

Laďa:'Akorát ti Němci – ať už slušní nebo ne, byli většinou dobrými křesťany (kromě těch pár, kterým nově strašila v hlavě ta Vallhala a Odin). Ale muslimů bylo mezi nimi poměrně málo – aspoň myslím. Cotti: ještě, že Laďa neví, co je to sofistika a jeji běžná praxe (protože tu sem nakonec po těch temných letech také zprostředkovali ti Arabi). Jinak by mi za tohle mohl dát! :)

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#930 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

ladislav11 ladislav11 (#930) » cioran-m (#929):

Muslimové povětšinou jsou vůči nám a ta menšina je irelevantní,stejně jako byly němci slušní za války,komu to bylo co platně,že?

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#929 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cioran-m cioran-m (#929) » ladislav11 (#908):

Hele, aby nedošlo k mýlce: já sám nikoho nevítám a jsem, obecně vzato, rovnež mírně xenofobní a taky hodně nesnášenlivej: nemyslím jen teritoriálně, nábožensky či rasově ale i k vlastnímu etniku ve věcech, v nichž a´priori přdpokládám, že ti druzí se mnou nejsou, jaksi, „na stejné lodi“. Nijak zvlášť se za tuhle apriorní zaujatost nestydím a naopak mám tendenci považovat ji za cosi přirozeného. Tohle vše ale naprosto ztrácí význam, pokud se s konkrétním osobou potkám. Pak mi záleží jen na tom, zda je „normálni“ tedy ne zideologizovanej šašek či dokonce hajzl, nebo zda náhodou nepotřebuje ten druh pomoci, kterou jsem mu (třeba v rámci své profese) schopen poskytnout. A je mi úplně u prdele, zda je černej nebo bílej, Rus nebo Talián, křesťan či mohamedán. Jde čistě o to (jak napsal jeden) zda je to člověk nebo svině.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#928 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cioran-m cioran-m (#928) » cotti (#926):

Myslím, že právě britská úcta k nábytku, jeho historii i tradiční znalosti právě v tomto oboru jsou jedním z velmi přijemných aspektů jejich kultury – a ta, zdá se mi, právě v tomto případě široce zasahuje do jejich nejen středních, ale i vyloženě lidových vrstev.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#927 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#927) » cotti (#924):

Určitě i jinde byli lidé nesmírně šikovní. To co jsem měl na mysli je v zásadě toto: https://www.archdaily.com/…wood-joinery Tím že stavěli více ze dřeva a tamějšími podmínkami (ať již podnebí nebo seismicita) ale asi i povahou řešili věci velmi chytře a zajímavě. Požadavky na takový spoj byly různé. Z hlediska konstrukce nemusí jít (a většinou ani nejde) o spoj pevný, o spoj působící jako kloub, nebo umožňující posuv a to v různých směrech navíc v různých kombinacích. Dále do toho vstoupila realizovatelnost a možnost to vůbec za určitých podmínek sestavit. Takový „ultrafunkčnost“ vedla k esteticky velmi zajímavým řešením.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#926 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cotti cotti (#926) » cotti (#924):

No a dnes jsou třeba v rukodělné výrobě nábytku asi nejdál Britové – Jeremy Broun, Alan Peters – prostě ta nejlepší tradice Arts and Crafts

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#925 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Hogy Hogy (#925) » cotti (#921):

Pojeti dreva v interieru mi tady celkem vadi. Ale jinak bez vytek.

Bonsai je pro me jedina rostlina, kterou bych byl ochotny doma opecovavat. Krom chili papricek teda :-) Mozna by opravdu stalo za to, abych si jednu, ci maximalne dve, opravdu poridil spolu s nuzkami.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#924 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cotti cotti (#924) » Filipo (#918):

Práce s dřevem je u Japonců fenomenální. Ale ani v Evropě to nebylo vždy úplně marné. 18. st.: https://lostartpress.com/…ok-of-plates

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#923 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#923) » cioran-m (#920):

Taktéž 200 let předtím. Což jsme využily na poctivou práci bez zbytečných rozmíšek v zájmu jednotlivých národů a dozajista i jejich příslušníků jakožto lidských jedinců.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#922 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cotti cotti (#922) » cioran-m (#916):

Stromy Masaiika Kimury, což je takový revolucionář a nezvedené dítě japonské bonsajistiky (už několik dekád, tedy): http://bonsaimoravia.blogspot.cz/…-kimura.html

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#921 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cotti cotti (#921) » Filipo (#919):

Krása – voda, sklo, dřevo, měď, šutry…

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#920 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cioran-m cioran-m (#920) » Filipo (#917):

A víceméně i dlouho potom. Dokud teda se jim nezačal od těch našich demokracií importovat a zavádět ten náš jedině správnej a skvělej „Brave New World“.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#919 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#919) » cotti (#915):

Tady si určitě s propojením domu a zahrady vyhráli. https://www.detail-online.com/…house-31240/ (prolistovat fotky dole)

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#918 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#918) » cotti (#915):

Do toho musí člověk trochu vidět aby to ocenil, což já tedy nevidím nicméně je dost věcí z Japonska co mě uvádí v úžas. Před nějakou dobou mi prošla rukama knížka o historických japonských dřevěných konstrukcích a jejich spojování pouze systémem různých čepů a dlabů. Tak jak to bylo vymyšleno tam to nikdo na světě nevymyslel. Vzhledem k tomu že si nepamatuji název nedokáži tu knížku již dohledat což mě mrzí.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#917 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#917) » ladislav11 (#914):

Klid na obě naše světové války jsme od nich v zásadě měli ne?

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#916 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cioran-m cioran-m (#916) » cotti (#915):

Je fakt, že tohle teda je naprosto úžasný. Neuveřitelný.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#915 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

cotti cotti (#915) » Filipo (#913):

http://bonsaimoravia.blogspot.cz/…nd-part.html

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#914 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

ladislav11 ladislav11 (#914) » cioran-m (#910):

Kdyby nebylo Mohameda a islámu je klid.Od pradávna se snaží to náboženství míru pohltit svět,nyní má šanci,nebýt jich a našich podporovatelů,je tu bezpečněji.Po­matenci se jich furt zastávají,pak tedy jsou spolupachatelé.Je mi u prdele,co by bylo nebo nebylo,vidím co je.Přinesli nám zatím zátarasy,ostatní přijde časem

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#913 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#913) » cotti (#875):

Problémem územního plánování tak jak je u nás nastaveno je že zprvu bylo takových plánů málo a už vůbec nikdo je nebyl ochoten dodržovat i když jsou v podstatě na úrovni zákona. Byly co do přístupu (a tento trend se kupodivu jen pomalu lepší) poplatné době komunismu, kdy působnost trhu byla v podstatě ignorována a plány na něj vůbec nebyli připravené. Dále vycházeli z funkcionalis­tického pojetí urbanismu s jeho důsledným dělením funkcí což vedlo k enormnímu nárůstu dopravy zejména automobilové. Dnes, kdy alespoň z mého pohledu jsou architekti v tomto již poučeni, do věci vstupuje to že do procesu může v podstatě mluvit každý (v rámci připomínek a námitek) zároveň je věc pod silným tlakem osobních zájmů ať již vydělat peníze nebo naopak zamezit stavbám protože někomu budou vadit ve výhledu a zároveň se z toho stává politické téma což vše vede k degradaci odborných prací v paskvil.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#912 RE: Krásné věci mimo cyklistiku

Filipo Filipo (#912) » cioran-m (#880):

Bude mi ctí a prasečími hody.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

« předchozí [1] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [26] [39] [51] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.