#80 RE: Léčba závislosti na ježdění

pira pira (#80) » motýlek (#79):

mam zavyslost bejt stastnej !kdyz nejsem stastnej je to hruza !

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#79 RE: Léčba závislosti na ježdění

motýlek motýlek (#79) » svatý (#78):

přesně tak …

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#78 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#78) » kery (#75):

Synapse je zápoj, něco se musi sepnout-spojit. Probíhá to v celém těle, nejenom v mozku. Na základě toho je schopnej člověk vyvinout fyzickou námahu obecně. Závislosti pak zapínají hlavně v hlavě, (včetně dopingu). Co se týká ukončení sportovní kariery, je mnohem větší problém u cyklistů třeba zvětšené srdce, pro které může znamenat náhlá a trvalá přestávka velký problém. Z tohoto pohledu může být ta tvoje závislost zcela prospěšná pro další život. Obezita, cukrovka, alkoholismus-vubec nemluvim, takže jezdit, starat se o rodinu a svoje zdraví, zase jezdit, sportovat vhodně dál a neřešit voloviny jako je závislost na fyzické námaze.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#77 RE: Léčba závislosti na ježdění

motýlek motýlek (#77) » kery (#75):

jj, končí se strašně těžko … já pak trénoval kluky tak, že jsem s nimi jezdil ještě do pětačtyřiceti na kole … a ještě po šedesátce mě syn přemluvil na závody MTB ;-) … ale letos už se mi podařilo jezdit jen pro radost :-) …

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#76 RE: Léčba závislosti na ježdění

Honza.V Honza.V (#76) » kery (#45):

Vlastní zkušenost: postupně nenásilně brát s sebou na tréninky a závody děti příp. i manželku. Manželka bude ráda, že se věnuješ rodině a děti si najdou nové kamarády. Vždyť přece v rámci závodů se pořádají i soutěže pro děti. Akorát počítej s tím, že jim velice brzy přestaneš stíhat.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#75 RE: Léčba závislosti na ježdění

kery kery (#75) » cioran-m (#39):

Tak „sportovní“ ježdění není jen iluze, ale dává pocity a emoce, který určitě nejde prožít cestou na kole do práce, na panáka nebo za holkou … Proto je to návykový a věřím tomu, že ukončení závodění mnoho bývalých sportovců dovede k jiným závislostem, protože hledají náhražku všech těch endorfinů, adrenalinů, serotoninů a dalších hormonů, které jsou při sportu vylučovány. Většina starších co se mnou závodí dělali sport na závodní úrovni už za mlada, tak jim šla do kopru tehdy spíš škola než se vyzávodili a zklidnili, u mně to tak není, ale určitě to nemá nic společnýho s odumíráním mozkových synapsí, rozkladem těla či co ;)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#74 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#74) » JecminekMaselnik (#73):

Jasně, v klidu. Byl jsem zde vždycky jedinej, kterej zastával názor, at si každej píše, co chce. Takže si to klidně dělej dál. Někdy, třeba až ti bude 70–80let, se zamysli, jestli ty nesmysly, cos zde o mně či jiných uživatelích nebo i cyklistice napsal a neuměl prokázat, k něčemu byly:). Ted je to asi zbytečny:)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#73 RE: Léčba závislosti na ježdění

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#73) » svatý (#72):

Mně jsi opravdu ukradenej. Z osobního setkání jsi se vymluvil, veřejně, od té doby osobního nic, jenom exhibice tady. O bramborovým lepku nebo clu z UK se osobně nemá smysl bavit, je to kravina všude, akorát poukazovat na ně a sledovat to vykrucování samozvaného mentora, je fakt sranda. Že nedokážeš uznat chyby je Tvůj boj, očividně marný..... P.S.: je samozřejmě možné, že se neanonymně jmenuješ svatý :-D, jako správný drtič anonymity.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#72 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#72) » JecminekMaselnik (#71):

mně jde jenom o tvá absolutně ničím nepodložená nařčení a nesmysly, které sem o mně dlouhodobě píšeš a která mi nejseš schopný do očí říct a ověřit je, proto jsem ti nabídl setkání, tys kdysi kontroval, že mám přijet do Malé Morávky a ty seběhneš z jakési chaty dolů, odepsal jsem ti, že tohle je forum o kolech a že si počkám, až tě pustí na kolo, od té doby se nikdo neozval, mně je jedno, jestli jseš vyžranej tak, že už nemužeš jezdit nebo že se mě bojíš, dělám to jenom kvuli tomu, aby ses konečně(jako i spousta dalších nýmandů zde působících) naučil psát ověřené věci, kterým si umíš dostát jako chlap, zatím předpokládám, že si píšu s otylým puberťákem, ale netrvám na tom, můžeš být klidně otylý čtyřicátník s komplexem:), každopádně alespon vyšlo najevo, že do tohoto vlákna o závislosti na ježdění nemáš vlastně vůbec co napsat, jako ostatně o cyklistice obecně a chodiš na tyto fora anonymně prudit, páč ti nic jinyho už nejde:)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#71 RE: Léčba závislosti na ježdění

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#71) » svatý (#64):

Bezvýhradný souhlas. V mailu furt nic nemám. Mně jsi ukradený, takže jestli máš anonyme něco na srdci, nebreč tady.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#70 RE: Léčba závislosti na ježdění

cioran-m cioran-m (#70) » paolo11 (#68):

Pira je podle me naprosto O.K. Pokud teda je autentickej. (Ja uz si skoro myslim, ze jo.)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#69 RE: Léčba závislosti na ježdění

paolo11 paolo11 (#69) » kery (#45):

pak je to ale nelogický,a jsme u toho mozku :) nebo spíš hormony? to je jedno..jako když třeba kvuli mladý holce rozbiješ jinak fajnovou rodinku,taky děláš kravinu ale nejde (jde těžko) si pomoct..zkus se spíš poptat bývalých úspěšných závoďáků,ti mají na výkonnostní sport před padesátkou dost dobrý názory :)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#68 RE: Léčba závislosti na ježdění

paolo11 paolo11 (#68) » cioran-m (#59):

asi jo,stačí klidně obecně :) mě šlo zprvu jen o to,že třeba pira by nemusel být celý život u většiny za křupana,že se dá dost věcí naučit,vštípit,zlep­šít,když se chce..

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#67 RE: Léčba závislosti na ježdění

pira pira (#67) » svatý (#66):

pises na me slozite ze tomu nerozumim !ale myslim ze ty ses zrovna zavyslej jezdit mozna nejvic ze vsech tady !a reknu te to klidne v brne!!!smich!!!

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#66 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#66) » pira (#65):

hele(nic ve zlym), ale podělal to armstrong, když za penize vlezl do televize a přiznal lež.......o čem, po této trapnosti, chceš diskutovat?, snad jedině:„řekni mi to do očí“.....okamžitě, ale okamžitě ti to vpálim a nepolezu do žádnyho jinyho media, než je tohle......sa­mozřejme se omlouvam, tohle je osobni korespondence, ne veřejná, už to sem nepiš:), kdo je zavysli-nemužeš vědět ty ani jinej:)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#65 RE: Léčba závislosti na ježdění

pira pira (#65) » svatý (#64):

myslim ze zavysli je kazdy kdo sem chodi cumet a ten kdo pise scela urcite !cumim kazdy den co si pisete a pritom by me to mohlo byt jedno !!ale sem zavyslej temer na vsem krome drog a koureni to sem nikdy nedelal!!

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#64 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#64) » JecminekMaselnik (#63):

Dovolil bych si velice zásadně nesouhlasit, protože štěstí má ten, kdo se nebojí osobního vzájemného setkání s kýmkoliv. Naopak, chvástající se internetový nýmand, dál píše svoje urážky, invektiva a výmysly o lidech, které nikdy v životě neviděl(to hafu smajlu se mi nechce trapně vypisovat). A zde se pak jedná o skutečnou závislost.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#63 RE: Léčba závislosti na ježdění

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#63) » svatý (#62):

ještěže tady máme štěstí a na ďábla nás dycky nějaký skromný anonymní svatý bez iluzí, který je v diskusi max 1× ročně, upozorní :-D

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#62 RE: Léčba závislosti na ježdění

svatý svatý (#62) » cioran-m (#61):

Přesně tomuhle snu odpovidá internetová diskuze. Dokud nevyleti kominem všechny iluze při osobnim setkani:). Pokud teda nejde vylozene o sex…, ale ten je oznacovanej stejnak za ďablovo dilo a ti přiblbli chlapi stejnak za všim vidi ženu…a žijou v neustale iluzi zavisli na sexu nebo chlastu nebo jezdeni na kole nebo internetu(tech kecech) a maji pocit vyjimečnosti, když jaksi zasvěceně mužou o tech svych zavislostech „zasvecene“ diskutovat. A on zde aspon nekdy nekdo reaguje, pac ti nejblizsi v okoli(pokud snad nejaci zbyli) si klepou na čelo:). Smich.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#61 RE: Léčba závislosti na ježdění

cioran-m cioran-m (#61) » motýlek (#60):

Jasne. Mit mladej mozek (a telo) a zkusenosti k tomu je starej faustovskej sen.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#60 RE: Léčba závislosti na ježdění

motýlek motýlek (#60) » cioran-m (#59):

on o je to možná spíše tak, že s přibývajícími roky se člověk už nedokáže tolik přizpůsobovat změnám okolí … a snaží se odmítat nové poznatky a nové metody – tedy je konzervativní … zejména je to zřetelné na jakoby_pravicových politicích – ti si někdy v mládí přečetli, že trh všechno vyřeší a nehodlají od tohoto dogmatu ustoupit ani když je zřejmé, že tomu tak není ;-) …

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#59 RE: Léčba závislosti na ježdění

cioran-m cioran-m (#59) » paolo11 (#55):

Inu, rovnez se nechci prit, ale pokud mas zrovna ty pocit, ze vim vsechno nejlip (coz mi velice lichoti :-) budu se priste vyjadrovat presneji, ne tak obecne – asi to byla chyba. Tak teda, pokud vim (nejsem neurolog a tohle jsem jen zaslech) tak s jakousi obnovou neuronu, je to tak,.ze byla prokazana experimentalne (a to ne jeste s uplnou jistorou) snad u bunek hippocampu a to jeste ne ve velke mire a snad jen u primatu a cloveka, pricemz o skutecne funkci techto novotvorenych mozkovych bunek se zatim, myslim, spise spekuluje. Ale to, ze celkove neuronu ubyva a ze starim clovek blbne (aniz by tyto dve veci byly v prime souvislosti) dosud nikdo nezpochybnil a o nic jineho mi neslo. A kdyz tu hlavu pouziva, je to min videt – zvlast v oboru, kde jiz znalosti ma. O tom, zda ma jakasi neuroplasticita vliv na funkci se zatim toho moc nevi – nebo snad ano? Ale vic, krome techto novinarskejch tlachu o tom nevim a odbornou neurologickou literaturu (coz jediny by melo vyznam, aby clovek opravdu „vedel“) kvuli tomu studovat nebudu, protoze je mi to, i vzhledem k memu stareckemu blbnuti, dost fuk. :-)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#58 RE: Léčba závislosti na ježdění

motýlek motýlek (#58) » paolo11 (#57):

jj, vytrvalost se nedá natrénovat … tu prostě získáváš věkem … a i většina zkušeností je nesdělitelných – nejen ve sportu …

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#57 RE: Léčba závislosti na ježdění

paolo11 paolo11 (#57) » motýlek (#56):

postupně ztrácíš sílu a výbušnost no ale vytrvalost treninkem celkem drží ne?:) to si vem jak jsou na tom tvý vrstevníci,kteří nesportují vůbec..

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#56 RE: Léčba závislosti na ježdění

motýlek motýlek (#56) » paolo11 (#55):

je to prostě trenink – s tím, že existují limity … po padesátce sice porážím spoustu mladších, ale celkový trend výkonnosti jde dolů … samozřejmě to nahrazuji zkušenostmi – Jarda Jágr také hraje jiným způsobem než ve třiceti ;-) … cyklistika je trochu zvláštní – výkonnost je možno si udržet opravdu do padesáti i déle, problém ale je v četnosti zranění, reakce jsou pomalejší a pádů přibývá … a regenerace je přece jen pomalejší než za mlada …

odpovědět | zadáno: před 5 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.