#259 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#259) » cotti (#258):

https://www.facebook.com/…053718666720

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#258 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#258) » cioran-m (#257):

Asi už jsem ho sem kdysi dával. Starý Look 461. Kapitalističtí Francouzi to nechávali lepit kdesi v Tunisu :-)

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#257 RE: Politika,islám a pod

cioran-m cioran-m (#257) » cotti (#255):

Mimochodem, jaky mas vlastne silnicni kolo?

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#256 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#256) » cioran-m (#248):

No jo,asi jo-navíc to lifrování muslimů sem-to má taky jistý účel,ale to se jim vymkne-pokud to prosaděj po celé evropě.Na to by mohli i ty jelity doplatit.To bude takový masakr…škoda mluvit-bude to zlé https://www.facebook.com/…193626481111

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#255 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#255) » cioran-m (#254):

Hezky řečeno, souhlasím.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#254 RE: Politika,islám a pod

cioran-m cioran-m (#254) » cotti (#253):

Mym deficitem je to, ze o ekonomickych aspektech systemu se muzu nanejvys dohadovat nebo nekoho citovat. Dilem jsem na to blbej a dilem me to vlastne moc nezajima (coz spolu pochopitelne souvisi). Avsak ty soucasne (a, jak se zda, snad i zavazne) priority a zpusoby praxe, ktere se omezujicim zpusobem dotykaji otevrenosti mysleni, kultury obecne, etiky, nahrazovani skutecneho vzdelani treninkem a devalvaci vlastne vseho, co se nezda byt bezprostredne uzitecne a pouzitelne pro boha „ekonomickeho rustu“ me zneklidnuji. Vubec motivum tohoto zpusobu mysleni (pokud nejde o prostredi s bezprostredni nouzi) nerozumim. Krome primitivni adlerovske touhy po moci, teda. Ostatne myslim (kdybych to uz zminil, omlouvam se), ze prinejmensim od potopeni Rainbow Warrior je ekologie „prirody“ verejne a legitimni tema. Pokud se vsak tyce jakesi ekologie mysli ci duse lidi a co v tomto ohledu bude dal, pak se zda, ze tohle v dnesnim svete nikoho moc nezajima. Kdyz se napriklad pred nekym zminim, ze, kdyz netrpim nejakym fatalnim nedostatkem, opravdu me nezajimaji ani ty penize ani kariera, mysli si, ze je to jen takova konverzacni floskule anebo ze si, buhvi proc, delam legraci.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#253 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#253) » cioran-m (#252):

Ani ta analogie s teorií informace/komu­nikace pro mě není přesvědčivá. Vidím to tak, že si dnes vymýšlíme stále mocnější příběhy/mýty, které dokonce i tu entropii začleňují zpět do systému. Kdysi se věřilo, že kapitalismus automaticky přináší demokracii / lidská práva apod. Potom přišel Friedman s ideou globálního tržního teroru. A další příběhy následovaly: ekonomika musí pořád růst, inflace je náš kamarád, udržitelný rozvoj, Fukuyamův konec dějin, stát jako firma atd. atp. Prostě: kapitalistická homeostáza je silnější než druhý zákon p. Maxwella. Tím spíš ale platí, že pokud to opravdu někdy z jakýchkoli důvodů ztroskotá, tak to bude opravdu velký :-)

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#252 RE: Politika,islám a pod

cioran-m cioran-m (#252) » cotti (#251):

:-). To nebylo podle me, to pry napadlo.uz v sedesatych letech Gunthera Anderse. Me freudiansky analogie moc nenapadaj, ja beru klasickou analyzu jako uzavrenou cast historie, vzdor vsem neoanalytikum, zivej pro dnesek mi pripada, kdyz tak, az CGJ, ale to uz je jina zalezitost, ze. # A pokud se praxe fungovani toho dnesniho kapitalismu tyce, myslel jsem to samozrejme nikoli z energetickyho hlediska, ale z hlediska teorie indormaci, coz je bezne uzivana paralela – myslim, ze opravdu takto jde o (alespon parcialne) uzavreny informacni system a ze v nem (podobne jako v systemech energetickych) entropie narusta… Jinak jsi me s tou analni fazi kapitalismu, ktera nas tedy bezpochyby (pokud mel fousatej Moravan pravdu) ceka, dost pobavil; pokusim se si to predstavit…

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#251 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#251) » cioran-m (#250):

Asi kapitalismus není uzavřený termodynamický systém :-) Celkem by mě zajímalo, jak by podle tebe vypadala anální fáze kapitalismu… Marx sice ztotožnil peníze s exkrementy, ale to je přece jen něco jiného.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#250 RE: Politika,islám a pod

cioran-m cioran-m (#250) » cotti (#249):

Ja mam pocit, ze tohle nejak nemuze odpovidat druhe vete termodynamiky. A ze entropie v systemu proste implicite narusta.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#249 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#249) » cioran-m (#248):

Vtip je v tom, že dnešní kapitalismus je schopen relativně bez problémů konzumovat i své vlastní katastrofy. A Friedmana měli pověsit a ne mu dát Nobelovku, to je dnes jasné asi každému.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#248 RE: Politika,islám a pod

cioran-m cioran-m (#248) » ladislav11 (#247):

Nezmeni se nic, leda nejakou katastrofou. Podle nekterych (nikoli nepricetnych) sociologu, psychologu a filosofu lidstvo v soucasnem kapitalismu regredovalo a „zakuklilo se v industrialni oralni fazi“ (oralni faze, souvisejici s preferenci prijmu potravy je, dle klasicke psychoanalyzy, tou prvni, nejprimitivnejsi fazi psychosomatikeho vyvoje cloveka), ktera nyni zustava kolektivne zavazna i pro aktivity a psychickou strukturu dospelosti, ba dokonce se stala normativni. Jednoduse prelozeno, znamena to, ze clovek pasivne prijima jako „potravu“ vse, co se mu, predem pripravene a prezvykane nabizi, aniz by nad tim premyslel, aniz by spoustu toho potreboval a aniz by byl schopen nejakeho vlastniho nazoru a tim i zodpovednosti. A k tomu je uz od mladi vychovavan. Tak funguje soucasna faze „kapitalismu“ a tak funguje trh – vse je podrizeno (do znacne miry bezduche) spotrebe. Vsechno,.co do tohoto nezapada (kultura, skutecne vzdelani – ne tedy jen „trenink“ k pouzitelnosti, schopnost samostatneho mysleni, zodpovednost) se stava pritezi. A reakce na tohle jsou na stejne primirivni urovni – ruzne ty sekty, uniky, mytologizace a adorace kazde blbosti, vyrabeni idolu… Jak chces po detech, ktere poslouchaji a berou s nadsenim to,co se jim predklada, aby mohly cokoli zmenit? Proc by to ostatne delaly? Ze bude nakonec takto fungovat ten „krasnej novej svet“ , kdy lidi budou na sve pasivite a podrizene hlouposti radostne spolupracovat, to nenapadlo ani Orwella. 1984 je hodne naivni knizka.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#247 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#247) » cotti (#246):

Jo jo,syst=ém se muší změnit

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#246 RE: Politika,islám a pod

cotti cotti (#246) » ladislav11 (#244):

Rozumnější by bylo zrušit tzv daňové ráje. Ostrov Jersey by už pak nebyl největším exportérem banánů na světě :-)

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#245 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#245) » ladislav11 (#244):

Komentář-ale i jemu uniklo,že ty lidi musí mít naše občanství-tak s tou migrací až tak pravdu nemá

Vojtěch Pavlík 54148

Hlavní pointu základního příjmu článek nezmiňuje: Vyjde to celkově levněji, než složitější systémy dávek, u kterých musí spousta úředníků schvalovat a kontrolovat oprávněnost, analyzovat doložení vydajů, a bojovat se zneužívání. Základní příjem se prostě pošle každému, kdo má občanku. Automaticky, bez byrokracie.

Tím, že se ušetří za spoustu úředníků, může se rozdat víc a zároveň ti, kdo by dělali tu rozdělovací práci, mohou dělat něco užitečnějšího. Nebo nemusí, základní příjem dostanou.

Největším problémem základního příjmu je ale to, že je to velmi silná pobídka k migraci. Migrace pak automaticky vyrovná životní úroveň mezi chudými a bohatými státy. To ovšem ty bohaté až tak nechtějí.

A to je také hlavní důvod, proč se nikde plošně neprosadil.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#244 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#244) » Beda.Brno. (#243):

A opět-to se mnozí smáli tady,když jsem to kdysi zmiňoval-je to budoucnost,práce ubývá,dělá se víc,než se prodá,vše je nesmysl http://ekonomika.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#243 RE: Politika,islám a pod

Beda.Brno. Beda.Brno. (#243) » Beda.Brno. (#242):

Toto je jediný evtopský státník. http://www.novinky.cz/…vobodna.html

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#242 RE: Politika,islám a pod

Beda.Brno. Beda.Brno. (#242) » ladislav11 (#241):

Pěkné. Tata měl recht.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#241 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#241) » ladislav11 (#240):

http://ceskoaktualne.cz/…z-kdy-drive/

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#240 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#240) » Beda.Brno. (#239):

https://static.xx.fbcdn.net/…XP-deijE.gif

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#239 RE: Politika,islám a pod

Beda.Brno. Beda.Brno. (#239) » Beda.Brno. (#238):

Polští komouši dostali podobnou nabídku, která se nedala odmítnout a výsledkem byl Jaruzelski…

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#238 RE: Politika,islám a pod

Beda.Brno. Beda.Brno. (#238) » cotti (#233):

Naši a sovětští komunisté to byla jedna mafie, KSČ byla pouze filiálka KSSS s holdingem v Moskvě. Dubček byl lokální kápo co se dostal do funkce proto, že byl neškodný a nejméně vadil místním klanům. Sovětský holding nemohl připustit neposlušnost filiálky, jinak by se mu to rozpadlo. To by mělo být každému mafiánovi Dubčekova levelu jasné, ostatně už tu byly maďarské události. Dubček byl ale kápo trochu za míň a nechtěl si přiznat, do jakého průšvihu se dostal. Po jednání v Čierne nad Tisou to musel pochopit i on. Jednal dlouho osobně s Brežněvem z očí do očí. Asi ho to psychicky tak odrovnalo, že nebyl schopen žádného činu. Kriegel se Smrkovským byli chytřejší a předvídali, že hrozí intervence. Není tam nic nepochopitelného kromě toho, že se Dubček dostal na pozici na kterou evidentně neměl. Naši i sověti byli soudruzi zvláštního ražení z jednoho hnízda, z jedné mafie. Pro ilustraci cituji tlumočnici z jednání v Čierne nad Tisou" „Hned první den došlo ke střetu mezi Sověty a námi. Dubček měl slzy na krajíčku. Říkal, že nepřipustí, aby mu vyčítali zpronevěření se zásadám socialismu.“ „Z Čierné jsme odjeli s umírněným optimismem, že se to povedlo uhrát. Kriegel se Smrkovským předvídali, že hrozí intervence. Dnes víme, že to Sověti měli připravené,“ říká historik Jan Křen, bývalý poradce člena ÚV Josefa Smrkovského. http://www.ceskatelevize.cz/…k-podlehnout http://zpravy.idnes.cz/…_archiv.aspx?…

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#237 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#237) » ladislav11 (#235):

No a já osobně jsem vylepoval plakátky v Lodenici-zastavilo auto,přišli dva a prý-ještě minulý měsíc bychom tě sebrali,teď hodně štěstí-průkazy stb :-DD Jeden s bílým lvem,druhý se zlatým-civilní zaměstanac a stébák.Tož tak-inu režírované to bylo,jen nechtěli moc průserů-aby z toho vyvázly v pohodě,což se podařilo.Mohorita měl na Jánské koníka-jistého Houšku tuším-Frut ovo byl Mohoritův opodnik,ale měl to na sebe tenhle.Často tam jezdil Vasil a s houš.dětmi jezdila a chodila ochranka všude.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#235 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#235) » ladislav11 (#234):

Zkopárováno rbachev to pochopil spravne. Tak jako zapadni statnici v Mnichove a na Jalte, George Bush znovu predhodil vychodni Evropu vseobecne (a obeti komunistu zvlaste) napospas drave exkomunisticke zveri, jeste rude krvi svych obeti. Gorbachev pochopil, ze zadna obdoba norimberskych procesu se konat nebude a ze exkomuniste budou moci pokracovat ve vykonu svoji ekonomicke, manazerske, spravni, pravni a zakonodarne moci. Den na to, 03/12/1989, se Vaclav Havel v Praze setkal se dvema dustojniky KGB v Manesove ulici, za pritomnosti sveho pritele, kameramana a disidenta Stanislava Miloty a dozvedel se, ze bude dalsim presidentem CSSR. Stanislav Milota tuto schuzku po dalsich deseti letech potvrdil Lidovym novinam (cesti “historici” nadale predstiraji, ze nic nevedi): „Ucastnil jsem se jedne takove jakoby tajne schuzky s KGB v jednom konspiracnim byte v Manesove ulici,“ rekl Milota, ktery se jako jeho duverny pritel v Havlove nejtesnejsi blizkosti pohyboval v tydnech po 17. listopadu a prvnich pet mesicu roku 1990 pusobil jako vedouci jeho prezidentskeho sekretariatu. 4. prosince 1989 tiskarna politicke spravy Pohranicni sluzby dostala rozkaz tisknout plakaty „Havel na hrad.“ Bez souhlasu komunistu se v Cesku neupekl ani rohlik. Plakaty „Havel na hrad“ tisklo StB.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

#236 RE: Politika,islám a pod

ladislav11 ladislav11 (#236) » ladislav11 (#234):

Zkopárováno rbachev to pochopil spravne. Tak jako zapadni statnici v Mnichove a na Jalte, George Bush znovu predhodil vychodni Evropu vseobecne (a obeti komunistu zvlaste) napospas drave exkomunisticke zveri, jeste rude krvi svych obeti. Gorbachev pochopil, ze zadna obdoba norimberskych procesu se konat nebude a ze exkomuniste budou moci pokracovat ve vykonu svoji ekonomicke, manazerske, spravni, pravni a zakonodarne moci. Den na to, 03/12/1989, se Vaclav Havel v Praze setkal se dvema dustojniky KGB v Manesove ulici, za pritomnosti sveho pritele, kameramana a disidenta Stanislava Miloty a dozvedel se, ze bude dalsim presidentem CSSR. Stanislav Milota tuto schuzku po dalsich deseti letech potvrdil Lidovym novinam (cesti “historici” nadale predstiraji, ze nic nevedi): „Ucastnil jsem se jedne takove jakoby tajne schuzky s KGB v jednom konspiracnim byte v Manesove ulici,“ rekl Milota, ktery se jako jeho duverny pritel v Havlove nejtesnejsi blizkosti pohyboval v tydnech po 17. listopadu a prvnich pet mesicu roku 1990 pusobil jako vedouci jeho prezidentskeho sekretariatu. 4. prosince 1989 tiskarna politicke spravy Pohranicni sluzby dostala rozkaz tisknout plakaty „Havel na hrad.“ Bez souhlasu komunistu se v Cesku neupekl ani rohlik. Plakaty „Havel na hrad“ tisklo StB.

odpovědět | zadáno: před 3 lety

« předchozí [1] [40] [79] [118] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [157] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.