#6 RE: Doping

Dirk Dirk (#6) » OldCyklista (#3):

Kdo se o to, čemu se souhrně říká \„doping\“, bude zajímat, dozví se toho spousty… Látky ve většině sportů zakázané jsou v amatérském sportu velmi rozšířené, spousta látek není zdaleka tak drahá, jak by si někdo mohl myslet. Navíc podle plánovaného závodu lze v přípravě cyklovat tak, aby byl závodník na závodě \„čistej\“, některé látky mají detekční dobu i jen několik dní… Není proto příliš mnoho důvodů, domnívat se, že profíci jsou \„čistí\“, ať už z přesvětčení, nebo ze \„sociálních důvodů\“… Mě se cyklistika líbí tak jak je, skandály mě obtěžujou…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#5 RE: Doping

Renik Renik (#5) » OldCyklista (#2):

No, já do toho nemám co kecat taky, ale já pořád někde tajně, možná naivně věřím, že všichni nee. Ale nevím, z jakých důvodů nee, jestli z finančních nebo etických. protože podle mne ta vůně vítězství, to je hodně velké lákadlo.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#4 RE: Doping

orca orca (#4) » OldCyklista (#3):

on ten doping není jen EPO .. je mnoho lacinějšího – žel taky snadno rozpoznatelného…

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#3 RE: Doping

OldCyklista OldCyklista (#3) » Jana :-) (#1):

Taky je třeba poznamenat, že doping na solidní úrovni, není asi nejlevnější záležitost. Mluvilo se něco o účtech u Fuentese v desítkách tísích euro, a cyklistika není zrovna až tak bohatý sport. Takže spousta závodníků a týmů si ten doping asi ani nemůže dovolit.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#2 RE: Doping

OldCyklista OldCyklista (#2) » Jana :-) (#1):

Myslím si, že to bude asi dost podobný, jako v jakýmkoliv jiným oboru lidské činnosti. Nic není černé, nebo bílé a lidi jsou různí. Takže kdybych to přirovnal například k dodržování dopravních pravidel: Řekněme že je asi 10% lidí, kteří perfektně dodržují dopravní pravidla, nikdy nejedou rychleji, na červenou apod. Stejně tak bude asi 10% závodníků, kteří jsou natolik zásadoví, nebo naivní, že doping opravdu nikdy nevezmou. Pak je většina, cca 80%, kteří v autě jezdí slušně, ale občas se na nějaký to pravidlo vyklašlou, spěchají, tak jedou rychleji, občas se nezastaví na stopku apod. Stejně tak asi většina závodníků nějaký ten doping zkusila, z různých důvodů. A pak je zas část řidičů, kteří prostě jezdí jak hovada programově, řekněme zas 10% a stejně tak bude část závodníků, kteří prostě zobou za každou cenu pořád. A mohl bych to přirovnat k jakékoliv jiné lidské činosti – práce, vztahy adt. Prostě jsou to taky jenom normální lidi.

odpovědět | zadáno: před 13 lety

#1 Doping

Jana :-)

Tohle tema už tady bylo nesčetněkrát..navíc já letos na kole ani nejezdim:/tak do toho nemám co kecat… ale zajímalo by mně, jestli ještě někdo vůbec věří tomu, že existujou profi závodníci co nedopujou? Já tomu ještě před pár lety věřila..ale po přečtení několika německých knížek o tématu(který u nás bohužel nikdo zatim nevydal) mám pocit, že vlastně doping je úplná samozřejmost a všichni ti doktoři okolo jsou tam jen proto aby co nejúčinněji zahladili stopy.. často to vyjde (Armstrong) a občas ne (Landis, Vinokurov,...­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­......)

odpovědět | zadáno: před 13 lety

« předchozí [1] [82] [163] [244] [322] [323] [324] [325] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.