#7979 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7979) » svatý (#7976):

Styl toho psa í je mi protivnej, s mnoha závěru nesouhlaím, ale stehně se tady, myslim, par zajimavych veci najde. https://vlkovobloguje.wordpress.com/…in-muze-jit/

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7978 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7978) » svatý (#7976):

Znám se ( resp. stýkám) pouze s lidma, kteří se tohoto neúčastní. Pochopitelně. Leč právě sport by měl být polem, kde by bylo lze volně saturovat tyto vlastnosti a tendence. A v pokud možno rovné souteži, srovnávání. Jinak i tohle ztrácí smysl a význam.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7977 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7977) » Hogy (#7975):

Dělám, co můžu. To je ostatně u mě známý. :)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7976 RE: Doping

svatý svatý (#7976) » cioran-m (#7969):

Vždyť to je idealismus. Lidi jsou pouze takoví, jací doopravdy jsou. Lidí, co si řeknou:„mam dost, ted uz vic nepotřebuju“(us­pechu, penez, slavy, dopingu, apod.)je minimum. To je stejny jako věřit komunistické myšlence, tedy tomu, že bude životaschopná. Navic se těžko vystupuje z rozjetyho vlaku at uz politiky, sportu či dopingu. Doping ma aspon limit danej fyziologii človeka, politika a arogance v ni, moc, penize, tam limitem není ani vražda blizniho. Je to nekončící kolotoč, stoupajici spirala. Jediny rozumny řešeni je uplně jefdnoduchy. Neučastnit se toho.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7975 RE: Doping

Hogy Hogy (#7975) » cioran-m (#7974):

Dik za moralni podporu. Fakt si toho moc cenim :-D

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7974 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7974) » Hogy (#7973):

Hlavně, že čteš…

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7973 RE: Doping

Hogy Hogy (#7973) » jan21 (#7972):

Ja aktualne ctu tak 60% na mobilu, 30% na PC a 10% papir. Ze je papir nejlepsi nijak nezpochybnuji, jen to zabira dost mista a z kapsy tu knihu, kdykoliv si zamanu, taky nevytahnu. A ta ekologie a zachrana lesu, zeano :-)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7972 RE: Doping

jan21 jan21 (#7972) » JecminekMaselnik (#7971):

No ..kniha to není, sám jsem knižky sázel a tlačil. Zas bych nerád harašil ale podle mně je to elektornický text. Tak jak je rozdíl obrázek (na monitoru) a paspartovaná fotografie

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7971 RE: Doping

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#7971) » washek (#7970):

A co je na eknihách špatného? Výběr už je značný, vládneš-li angličtinou, najdeš na Amazonu prakticky všechno včetně klasické literatury, tu navíc za symbolickou cenu, sebrané spisy většinou 1–3 dolary. A mít knížku pořád po ruce je prima.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7970 RE: Doping

washek washek (#7970) » svatý (#7968):

Tak to děláš asi dobře (?) I když teď je prý in si ty knížky stahovat do tabletů (mobilů, ebooků,) příp. si stáhnout (čti koupit) audioknihu, a tu pak poslouchat při jízdě (na kole, autem, busem, vlakem, letadlem, raketoplánem, …)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7969 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7969) » svatý (#7968):

Podívej, situace v cyklistice (i v nělterých jiných sportech) je dnes přece jen jiná, než byla to desetiletí zhruba od poloviny devadesátých let, kdy se třeba z té cyklistiky stala úplná fraška. Sypat a hledat různé jiné způsoby zvýhodnění oproti ostatním se bude vždycky, ale udržet to v mezích, v nichž má vzájemné srovnávání sportovců a jejich týmů ještě jakýsi smysl, je naprosto nezbytné. V cyklistice je teď bezpochyby zásadně důležité upravit pravidla na užití různých vyjímek, přísně sledovat eventuelní lobistické vazby sponzorů na cyklistické federace (zejména na tu mezinárodní), spojené mnohdy s vyloženým podplácením a také zabezpečit, aby jeden tým nedisponoval oproti ostatním nesrovnatelně vyššími finančními prostředky, které by mu umožnily koupit si kohokoli chce a devalvovat tím pak závodění.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7968 RE: Doping

svatý svatý (#7968) » cioran-m (#7967):

Pro mě je nejhorší ta rostoucí sofistikovanost, ktera utvrzuje širokou veřejnost v naivitě, že profesionální sportovec na vrcholove urovni je schopnej vyhravat čistě. Ta arogance už je jenom nutnost. Bez ni by to vubec neobhajili. A ty dusledky, tu negativitu, kterou doping dnes přináší veřejnosti lze denně čist na techto diskuznich forech. Profesionalni sport se tak sam stavi do role frašky podobné tem americkym dohodnutym zapasum nadopovanych arogantnich jedincu. Nesleduju uz ani tu cyklistiku, zato přečtu 7_8 knizek za mesic. Ma to pro mě mnohem větší smysl.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7967 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7967) » cotti (#7965):

Tak jo. Uvědomil jsem si (i v právě probírané souvislosti), že mám tendenci do jisté míry tolerovat ty, kteří prostě přestupují daná pravidla (v tomto případě nějaké formy dopingu) a jinak se chovají v té roli jaksi „pasivně“, doufajíce, že jim ta věc, byť většinou dosti zjevná, nějak projde. A pokud neprojde, moc to neokecávají a jdou sedět. (Čímž nijak nezpochybňuji to, že sypání v pořádku není a že je třeba s ním z mnoha důvodů bojovat). O.K. Autem taky překračuju povolenou rychlost a na kole jezdím mnohdy na červenou – doprava na křižovatce, nebo když vůbec nic nejede, někdy i přimo. Ale když mě chytnou, nehádám se a platím. Ale strašně mě serou ti, co sypou, resp. daná pravidla suverénně překračují a přitom a'priori cynicky a ostentativně lžou, dělajíce ze sebe ty nejčistší a nejmravnější. Právě tohle mi, mimochodem, trochu připomíná chování, tak běžné v advokátní praxi. Kdyby aspoň takto neustále nežvanili – kdo to má vydržet! A čím vic žvaní a čím déle jim to prochází, tím více se k tomu přidružuje pocit nezranitelné výlučnosti, jejímž projevem bývá arogance, tedy forma agrese. A proto mi byl dřive tak protivný Lance Armstrong a US Postal atd. a dnes David Brailsford a Sky. A – upřimně řečeno – nic dobrého jim za to nepřeji.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7966 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7966) » cotti (#7963):

Toto se ti povedlo. :))

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7965 RE: Doping

cotti cotti (#7965) » cioran-m (#7959):

Pokud jsem dobře pochopil Godela, tak matematika nikdy není čistá :-) Descartesovi, Russellovi a Whiteheadovi navzdory. A to nám umožňuje vrátit se k dopingu, ať neprovokujeme.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7964 RE: Doping

cotti cotti (#7964) » jfk (#7961):

Kdybych to věděl, mám Nobelovu cenu za mír…

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7963 RE: Doping

cotti cotti (#7963) » cioran-m (#7962):

Advokát Heisenberg by ti tu kočku rozporoval.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7962 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7962) » jfk (#7961):

Alternativou je nakonec vždycky sebevražda (řekla by na to, možná, mrtvá kočka). :)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7961 RE: Doping

jfk jfk (#7961) » cotti (#7956):

A jaká je k tomu alternativa?

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7960 RE: Doping

washek washek (#7960) » cioran-m (#7959):

Pánové, už jste se zase dostali do pozice off topic ! PS: Můj názor je ten, že pravda je o dost relativnější než lež. Tudíž, že lež lze jednodušeji prokázat než pravdu… (?)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7959 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7959) » cotti (#7954):

„Pravda“ nabývá vyznamu snad jen jako čistá matematika (ale nevím o tom vlastně nic přesného, jen si to tak představuji). Všechno ostatní je psychologie. Kde je tady filosofie, vlastně moc nevím. Takže, pokud se toho týče – zlatej mladej Wittgenstein! :)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7958 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7958) » cioran-m (#7957):

Akorát

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7957 RE: Doping

cioran-m cioran-m (#7957) » jfk (#7953):

Že lžou, řek cotti. Já akorád dodal, že je to možná jediná profese, v níž je případné lhaní jaksi – legitimní. :)

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7956 RE: Doping

cotti cotti (#7956) » jfk (#7955):

Máš danou literu zákona, domníváš se v souladu se svým etickým kodexem, že tvůj klient má na něco právo a že jeho právo je „správnější“ či „pravdivější“ než právo toho druhého. Použiješ tedy potřebná slova, tvrzení, důkazy, hypotézy a pseudodůkazy (nikoli nutně pravdivá, nikoli nutně lživá, nikoli nutně pravdivá ani lživá), aby „zákon“ prostřednictvím výroku soudu na konci vyplivnul požadovaný, „pravdivý“ výsledek. Myslím, že Žižek někde tvrdí, že i lží lze tvrdit pravdu. Ten tím ale dokumentuje fungování ideologie. Jako základ zákonnosti a (byť pozitivního) práva mi to přijde chabé.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

#7955 RE: Doping

jfk jfk (#7955) » cotti (#7954):

Že je mezi advokáty dosti slizkých hadů, není třeba pochybovat; že je mezi nimi spousta čestných a úctyhodných lidí, vím z vlastní praxe. A nepochybně nejvíce lidí s psychopatickými rysy se vyskytuje mezi manažery, to kam se hrabe advokacie:-).

Podstatou profese je hájit zájem klienta v mezích zákona, etických pravidel atd. Jistěže existují mezi advokáty i „zařizovači“ a lobbyisti různorodého typu, ale to není výkon advokacie v klasickém slova smyslu. Vyjednávání obchodních transakcí se spíš podobá ponejvíc občas tvrdému řemeslu.

odpovědět | zadáno: před 2 lety

« předchozí [1] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [82] [163] [244] [325] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.