#55 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Ulle Ulle (#55) » Šmudla (#54):

Nebo choďte na běžky , ideální.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#54 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Šmudla Šmudla (#54) » rehor (#53):

3× v týdnu (st + víkend) hodinku kolo před televizí, 2× v týdnu (ut + čt) posilování, strečink, v březnu už přibudou i švihy a kolo 4× týden- nejsem příznivcem nízkých teplot a sychravého počasí

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#53 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

rehor rehor (#53) » MZ (#52):

no tak já přes zimu když to jde tak hlavně na kole po lesích …jinak posilovna celoročně 3× týdně…

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#52 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

MZ MZ (#52) » biker70 (#48):

přes zimu běh, trenažér a kolo venku, když počasí dovolí. V týdnu je pro mě daleko přijatelnější třeba 3× běh a jednou trenažér, o víkendu kolo venku, než abych točil jenom na trenažéru každý den po práci. Běhat mě baví a třeba 1,5h běh kolem 145 tepů je si myslím přínosem, jen o pár tepů níž se pohybuju při najíždění na kole. Jednou týdně si dam hodinku běhu, kdy střídám pomalý běh a do kopce se zmáčknu třeba na 175 tepů a tak dokola. Sport dělam hlavně pro zábavu, ambice vyhrávat nemám, to bych tomu musel obětovat všechno a výsledek by byl stejně nejistý :-)

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#51 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

OldHonza OldHonza (#51) » Ulle (#49):

dobry dobry, nejlepsi je svihat celou zimu na malorce, ale praxe to moc realna neni :)

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#50 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Folin Folin (#50) » biker70 (#48):

Já chodím bruslit,posilovna nebo trenažér,ale není nad to jezdit venku,když je pěkně,jako dneska.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#49 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Ulle Ulle (#49) » biker70 (#48):

Běhání není zrovna moc dobrý na cyklistiku. Když už tak opakované výběhy do kopce, třeba i se zátěží na zádech. Ale na druhou stranu je to furt lepší než ležet na kavalci.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#48 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

biker70 biker70 (#48) » marhi (#47):

Zkusím oživit téma. Co děláte přez zimu? Já se na kolo většinou nedostanu /brzo tma/. Tak chodím běhat se psem /cca 3–4 x v týdnu/ 6–12 Km AV 1Km/5 min. A 2× v týdnu 2 hod. nohejbal. Jinak víc nestíhám. Co Vy?

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#47 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

marhi marhi (#47) » Honzis (#45):

Tedy promiň, ale mně to do práce na kole v zimě spíš s.. než baví. Ale jelikož to mám tak daleko že je to nejrychlejší způsob jak se tam dostat, tak tak činím.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#46 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

marhi marhi (#46) » jochen (#40):

Já bych spíš upřesnil to posilování. To není ve smyslu postava jak bedna, ale jde o celkové zpevnění těla. Navíc se tím člověk zbaví tuku. Při zátěži v sezoně dochází při těch stresech k úbytku svalové hmoty. Ona sice roste, ale zárověn se ničí. No a přes zimu je to taková jako oprava všech těch částí které pak člověk přes sezonu i kdyby chtěl tak necvičí. Tedy aspoň já jsem po pořádném treninku tak do hají. Já to vídím tak že pokud chce člověk udržet aerobní vytrvalost, anebo přesněji nenechat ji moc spadnout tak musí něco dělat. Běh, trenažer, plavání, lyže. No a na opravu to posilování. Já třeba nechodím do žádné posilovny. Na kliky, zkracovačky a jiné klasické vychytávky stačí rypstol co mám v pokoji a domácí zařízení. Udělat padesát kliků za sebou, padesát leh-sedů bez opory či víc jak deset přítahů libovolným způsobem ke klandru, se u mně rovná dostatečná příprava na sezonu. Sice to udělám tak jednou ale stačí. Pak míň bolí záda. Letos by to chtělo válce na techniku a na Jaře se ukáže kdo se v zimě flákal a kdo ne. Nemyslím že je to o tom vynakládat velké finanční prostředky na spinning a sousředění na Malorce a pod. Za první republiky taky nebylo a jak se jezdilo. V amatérském pojetí věci volím přístup baví – nebaví. Užívat, prožívat ale ne za cenu sebezničení. A na cvičení stači 1 hod. denně. To na kole člověk jezdí tak u mně třikrát tolik- Chce to jen vydržet i když to zrovna moc nebaví. Krize je vždy vánoce – silvestr. Tam bych viděl jádro pudla.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#45 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Honzis Honzis (#45) » >>Lucas (#44):

si nepoznal kouzlo tmy, páč jinak bys třeba mluvil jinak! favorit – dělá od 9, takže v 6vyjet, v 8přijet, 1/2h na sprchu, převlečení a jdem do práce, kde se nažerem a odpočíváme někde v kanclu – klídek! Já – budík 4:57, 5:13 výjezd, 6:52 příjezd, od 7 makám :) ale neberu to jako trénink, ale klidovou vyjížďku do práce!

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#44 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

>>Lucas >>Lucas (#44) » Honzis (#42):

kdyby bylo každej den světlo od 6ti a sluníčko tak neni co řešit :-)))

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#43 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

favorit. favorit. (#43) » Honzis (#42):

v sest na kolo a v osm do prace? No to snad radsi zrat tu Nutelu, i kdyz ji moc nemusim :-)))

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#42 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Honzis Honzis (#42) » >>Lucas (#38):

tak co řešit, na kraji phy určitě najdeš nějakej gut okruh, kterej můžeš dát třeba 2× či 3×. Jsou tací fanatici, co jezdí celozimně stejnou trasu a vůbec jim to neva – SKC Pečky :) a pokud chceš a máš odhodlání, tak prostě něco překousneš. Běh v 19večer – parádička, ráno vyjet v 6 na kolo a v 8jít do práce, všecko se dá. Stejně tak se dá žrát nutella a civět do kompu …

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#41 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

kámen úrazu kámen úrazu (#41) » >>Lucas (#38):

Rady jsou i na kpo.cz, sekce fyziologie, určitě ty stránky znáš. http://www.kpo.cz/…ziologie.htm Konkrétně článek Cyklista přezimuje.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#40 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

jochen jochen (#40) » expen (#33):

To mě zajímá, jak stíháš chodit v sezoně 2–3× do posilovny. Já to sotva stíhal bez ježdění na kole. Práce, přítelkyně, přátelé, regenerace… Když jsem chodil do posilovny 4–5 týdně úplně jasně jsem zanedbával přítelkyni a nesstíhal vyřizovat běžné denní záležitosti. Jinak si myslím, že pokud chceš budovat solidní figuru, je 2–3× týdně málo, navíc kontraproduktivní jezdit na kole, a pokud chceš slušně jezdit na kole, je zase kontraproduktivní tak často chodit do posilovny. Zbytečně vozíš spoustu neupotřebitelné hmoty (i když ona je neupotřebitelná i tak, pokud neděláš vyhazovače apod., ale to nepředpokládám:-)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#39 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

MZ MZ (#39) » >>Lucas (#38):

tak to dělam taky.Po WTB sezona končí, pak dam možná ještě Svatojánskou 20 (běh), pak 2–3 týdny úplné volno, potom začnu troch běhat a na kolo se posadim prvně o vánocích. Leden , únor, to už bude kolo+trenažér+běh a rozjede se pořádná příprava na novou sezonu.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#38 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

>>Lucas >>Lucas (#38) » Honzis (#35):

Jo,jsem z krajního kraje Phy :-) , ráno před prácí jsem jednou vyjel,ale nějak mě stejně vadily ty auta,mlha,zima…ne­bylo to ideální. Vidim to tak že ještě tak 2–3 tejdny se budu snažit dojet sezónu buď trenažérem a víkendovim kolem,nebo nějak jinak…a zajet Winter bike Brdy,tim to skončí a dám nějakou tu pauzu ve který se pokusim zužitkovat množství těhlech rad od všech (běh,posilování atd),no,a uvidim jak to půjde.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#37 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

miri miri (#37) » swe (#34):

U nás se nechá jezdit na letišti kam to mám kousek.V okolí nikde žádný stromy,tak že bez listí a s eventuelní vlhkostí si vítr taky rychle poradí.Je mi ale jasný že s příchodem mrazu a sněhu je po inlajnování.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#36 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

swe swe (#36) » Honzis (#35):

..zase mas moral vlizt v pet rano v mrazu na kolo ;-) Libi se mi bod 4. Jinak bych taky chtel mit starosti akorat o to, jak si kazdy den zasportovat, jo jo to by bylo prima…

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#35 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

Honzis Honzis (#35) » >>Lucas (#1):

1) pokud bydlíš někde na okrajiphy, tak není problém s halogenem jezdit po okreskách. 2) před prací se dá naběhat klidně 10–15km 3) na fitko, bazén, trenažer je čas dycky 4) vyležet formu a válet se až do března … Já osobně nemám morál dělat něco uvnitř, takže jezdím venku v polabí, ale při sušení bot, poté co jsem dneska na hoďku vyjel nějak motivace upadá:)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#34 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

swe swe (#34) » miri (#12):

Inlajn pres zimu?! Leda v holomrazech, kdyz je sucho. A na podzim to take nejde kvuli listi. Ciste letni zalezitost.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#33 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

expen expen (#33) » BikerM (#30):

jak to tady tak čtu tak už mám asi docela dobrý obrázek jak si tu zimu naplánuji,začínám tím že v neděli dám poslední švih pro letošní sezónu,pak 14dní oraz a pak začnu pomalu najíždět na novou:o) ale na běhání se těším jako každou zimu takže kolo cca 2–3×týdně třeba jen hoďku(nemám trenažér) a tak 2× týdně běh ale co se posilovny týče tak já třeba už cca 8let chodím prakticky pravidelně 2–3týdně(v zimě i 4–5×) a přijde mi to velice přínosné pro kolo v tom smyslu,že mě vůbec nebolí záda a vypadám i trochu jako chlap a ne jak nějaký chrt:o)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#32 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

zdeněk zdeněk (#32) » ronyB (#29):

Souhlasím. Kdo najíždí objemy a je pro něj zima jen \„převlečené\“ léto, tak zimní Praha s kočičími hlavami a děsným provozem není ideální. Ale pro trochu té zimní radosti protáhnout zimáka to vcelku ujde. Mám za to…

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#31 RE: Jak trénovat přes podzim/zimu

ronyB ronyB (#31) » BikerM (#30):

Souhlas s tímhle návrhem.Klidně bych do konce roku kolo odsunul na vedlejší kolej a dělal všeobecnou přípravu. Na kole se budeš stejně jen ploužit a to ti nic nedá. Posilovnu bych od listopadu naplno naložil i na nohy. Zaměřit se na vytrvalost tak aby plíce a dejchání neochably. Prostě dělat cokoliv,co tě rozdejchá(warning-jen sex nestačí)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

« předchozí [1] [2] [3] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.