#69 RE: Jake zapletene kola?

Beda.Brno. Beda.Brno. (#69) » lenovo (#66):

o tom ze muze duse v prehratem rafku prdnout jsem slysel uz drive. A ve sjezdu z Mont Ventoux jsem si to vyzkousel. V toleranci materialu bych problem nevidel. Holt tepelna roztaznost se ukecat neda.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#68 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#68) » washek (#67):

však ono tě to sergut brzy přejde…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#67 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#67) » ultegrák (#64):

Vypadá to „sehr gut“ (odpověď máš v poště) … :-)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#66 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#66) » Beda.Brno. (#65):

duše ti vyleze z pláště jenom, když je plášť mimo svůj rozměrový rozsah tolerance, což při zahřátí drátů, nebo kevlaru není problém…z galdy nebo plášťovky duše nikdy nevyleze avotomtoje…navíc v závodě se brzdí pouze pateticky a nikoliv jako na cyklostezkách o život…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#65 RE: Jake zapletene kola?

Beda.Brno. Beda.Brno. (#65) » JecminekMaselnik (#60):

jasne, jde o prehrati rafku, z toho prehrati vzduchu v dusi. Ten zvetsi svuj objem a je to… To jsem si vyzkousel ve sjezdu z Mont Ventoux. Frantici-sikulove opravovali silnici strikanym asfaltem a posypali to jemnym sterkem. Posoplili skoro celou sirku silnice a bylo to hodne dlouhe. Dost neprijemna vec ve sjezdu. A tak jsem musel hodne brzdit a vyhybat se pokud mozno horkemu asfaltu. Jel jsem pomalu a tak se to podarilo ustat.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#64 RE: Jake zapletene kola?

ultegrák ultegrák (#64) » washek (#58):

Poslal jsem ti obrázky do mailu.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#63 RE: Jake zapletene kola?

ladislav11 ladislav11 (#63) » ultegrák (#57):

-)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#62 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#62) » washek (#61):

chápu, že jediný pokrok u vás na pasekách je svítit petrolínem…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#61 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#61) » JecminekMaselnik (#60):

Z tohoto tvého příspěvku („…na kterých to jediných hrozí.“) si převezmu jen to jediné: Na moje kolo mi žádný karbon nesmí – a to na druhou – ani kdyby to byla blbá páčka !!! ..... :-))))

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#60 RE: Jake zapletene kola?

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#60) » washek (#59):

inženýre, raději si ten příspěvek přečti sám, je o přehřátí ráfku, které může způsobit přehřátí duše takové, že ani žádné slabé místo nepotřebuješ, aby praskla, což je zásadní rozdíl proti galusce, kde duše do kontaktu s ráfkem přijít nemůže. Tebe se nicméně tato skutečnost nikterak netýká, protože na žádnej kopec, ze kterého by Ti takové zahřátí hrozilo, nevyjedeš a ani nebudeš mít karbonová kola, na kterých to jediných hrozí.

BTW už se těším na román s kapitolama: „Nechápu, proč dneska dělají ty šaltry tak blbě“, „nevím, kde při konstrukci závěrné matice udělali inženýři chybu“, „proč mi na jedenáctovké kazetě nefunguje desítkovej šaltr“ a jako perlička na závěr „debilní bowdeny vol.2“.

Být Richardem, nic Ti neprodám, těch kol je pro Tebe škoda.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#59 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#59) » JecminekMaselnik (#56):

Tvl, přečti si pořádně ten příspěvek, na který jsem reagoval. Ten kolega ultegráka měl evidentně problém s kvalitou duše. Brzdil při sjezdu a došlo k meznímu zahřátí ráfku, následně i všeho, co se ho dotýká, a to slabé místo duše nevydrželo (!) … používej někdy tu hlavu (to je to, co nosíš na krku) … :-)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#58 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#58) » ultegrák (#57):

OK. Moje poslední nabídka: 2800 Kč (+ dopravu balíku platíš ty) PS: Ty plášťovky tam klidně nech, já si je pak sundám a dám si tam Schwalbe double defense … :-)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#57 RE: Jake zapletene kola?

ultegrák ultegrák (#57) » washek (#54):

Asi jsi nepochopil minulou zprávu pro tebe. Nechci tu dělat cyklistům divadlo, ale takové obchodování mi není potřeba. Vím, že bys ta kola chtěl zadarmo, ale nová stojí 5335Kč. Psal jsem ti za polovinu, což je dobrá cena a plášťovky na nich nechám. Na určení ceny su tu já. Snižovat si cenu sám, no to si kup nová. Za dva ti je neprodám a poštovné platit nebudu. To si se posral v kině? Mi to chleba nežere. Porozmýšlej.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#56 RE: Jake zapletene kola?

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#56) » washek (#54):

Ale jdi, když máš na houby plášť, duše neřeší vůbec nic. Plášť je to rozhodující, na tom se odvaluje, ten chrání duši. Při rychlosti 20km/h ale asi rozdíl nepoznáš.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#55 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#55) » washek (#54):

jedny kola za 150tis bych tu měl…tak si můžeš přijet…continental race ti dám na to jako obal…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#54 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#54) » ultegrák (#50):

Základem je kvalitní duše. Mně se nejvíce osvědčily Continental Race. Když je možnost (a čas), tak ji před nasazením nafouknu na necelou jednu atm a nechám pár minut na slunci. Pak se teprve ukáže ta její homogenita ( = konstantní tloušťka gumy + konstantní gumová směs) ! U některých těch levných (čti čínsko-singapursko-malajských) vznikne takový patvar, že na přibližný výpočet jejich objemu by nestačily ani čtverné integrály (!). A žádný karbon mi na kolo taky nesmí (!) … :-)… Pokud příští rok budu mít to nové kolo, tak jedině Reynolds (nějaký lowlevel 525–753). Na toto určitě škváru nikdy mít nebudu: https://www.singlebe.com/…ay-to-night/ PS: Tak jak s tím naším obchodem ? Fotky mi ještě nepřišly …

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#53 RE: Jake zapletene kola?

ultegrák ultegrák (#53) » JecminekMaselnik (#51):

Ono záleží kde máš ten defekt. Pokud na boku k ráfku kde je slabá vrstva, tam tmel moc nepomůže. Jen dojet na měkké dom. Na běhounu nahoře kde je už silná vrstva, tam to jde spravit dobře. Nedávno jsem defektil na S3 nahoře a po tmelu ještě udrží 9 barů a slouží dál.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#52 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#52) » JecminekMaselnik (#51):

jo, plášťovky 160g jsou super taky…ty mám na jednom karbonovém kole pořád, vydrží nejvíc…jinak 160g galdy, ale novou jsem říznul minule, těsně před závodem, tam už ani tmel asi nepomůže…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#51 RE: Jake zapletene kola?

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#51) » ultegrák (#50):

Zase ale na druhou stranu s defektem na galusce je vážně pakárna. Obojí má svoje pro i proti, ale plášťovky od tufa jsem na závody vozil taky. S tmelem byla pravděpodobnost problémů minimální a když už, tak vyměnit jdou relativně snadno.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#50 RE: Jake zapletene kola?

ultegrák ultegrák (#50) » ladislav11 (#49):

A jsou i bezpečnější. Např. před lety jsme byli na Lysé hoře a při sjezdu kolegovi s pláštovými karbonovými koly ( já měl galuskový ) po zahřátí ráfku tlakem vystřelila duše, která následně poškodila na boku ráfek, sundala plášť a střelila, vše ve vteřině. Měl opravdu kliku že to ustál a zázrakem na podhuštěném a poškozeném zadním kole dojel zbývajících 115km domů. Jinak, s kvalitníma galuskama se tohle nemůže stát a jedou i líp, o tom žádná.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#49 RE: Jake zapletene kola?

ladislav11 ladislav11 (#49) » washek (#43):

Do galusek naliješ tmel,při defektu drží a nouzově dojedeš,plášť se může svléknout.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#47 RE: Jake zapletene kola?

defekt defekt (#47) » defekt (#46):

Před lety jsem jezdil na závody s Veloflex. Byla to nekutečná jízda. Měl jsem je na zadním disku i na předku (Shamal blahé paměti).

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#46 RE: Jake zapletene kola?

defekt defekt (#46) » lenovo (#45):

Problém je v tom, že takovýhle člověk by to nedokázal vůbec ohodnotit.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#45 RE: Jake zapletene kola?

lenovo lenovo (#45) » washek (#43):

ale kriterní Clémentky mám ještě doma v komoře a nové…co kdybys to jednou zkusil…jednu dám za 3,5tis…to bys teprve viděl, co je to za jízdu…nebo Huthisonky časovkářské, to nemá chybu, pivo by ti pak chutnalo 10× líp…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#43 RE: Jake zapletene kola?

washek washek (#43) » defekt (#40):

To jsem nenapsal. Napsal jsem jen to, že k nim nemám důvěru. A to je sakra rozdíl, protože je to můj (= individuální) pocit (!) Budu mít nové (resp. mírně jetá) kola, šaltr, kazetu, a to je těch „novot“ tak akorát dost. Další už opravdu nechci (!) PS: Na galuskách jsem nikdy nejel (a ani opravdu netoužím to někdy zkusit) … :-)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

« předchozí [1] [2] [3] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.