#206 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#206) » defekt (#205):

tady je i odkaz na 2 videa: https://cyclingtips.com/…-ivan-basso/. Tipuju to na možná ještě dražší hračky, než produkuje Cippo :-).

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#205 RE: Alberto Contador

defekt defekt (#205) » trener (#204):

Jo, četl jsem to. O těch kolech budu muset podiskutovat se synem, zvidíme, co z toho vyleze.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#204 RE: Alberto Contador

trener trener (#204) » defekt (#198):

jen tak mimochodem AC minulej vikend zajel nejaky rekordy v Everestingujak ty akce nesleduji, ale byl o tom clanek na netu) a taky od srpna prezentuje novou kolekci kol vlastni vyroby… https://www.rad-net.de/…7d0abfb.html

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#203 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#203) » washek (#200):

Tak sem přestaň postovat debility, vyjadřovat se k věcem, kterým nerozumíš, oživovat furt dokola svaté psychovlákno a bude klid, když už se teda pasuješ na samozvaného moderátora.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#202 RE: Alberto Contador

lenovo lenovo (#202) » washek (#200):

ty už jsi tomu dal teda fakt dost, aby socialisticky zesraná individua neměla lehké spaní…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#201 RE: Alberto Contador

trener trener (#201) » lenovo (#199):

nerikej (nepis) nikdy nikdy – v ramci inovacnich procesu v sektoru e-kol a navysovani kubatur jejich motoru je jen otazkou casu, kdy kazdy vcetne zdejsiho saska bude moci vyjet na (e)kole Praded treba i bez slapani…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#200 RE: Alberto Contador

washek washek (#200) » defekt (#198):

I ty, Karle? (v originálu památného výroku je oslovení Brute) Ale musím tě trochu poopravit. Vyjadřuji se jen k těm věcem, ke kterým mám, co sdělit (nebo se na něco ptám, a očekávám samozřejmě od někoho odpověď). Ano, je tu spousta hobíků, kteří těm kolům (a věcem okolo nich) „rozumí“ mnohem více než já (včetně dědka lenova). Ale to, co mi tu opravdu chybí, je to, že se tu vytratilo to základní (!!) Že tu začínající silniční cyklista (teď samozřejmě nemyslím sebe) zadá dotaz ohledně něčeho a někdo (zkušený) mu tady na to stručně (a jasně) odpoví. Tak to tu fungovalo před cca 18-ti lety, když to do sebe „šili“ Dreamer a lovecbebecek … „zlaté“ časy CD (!) Teď je to tady jen samá dehonestace, samé zesměšňování, urážení, ponižování, apod. Nebo: Já jsem KING, já mám nejlepší (čti nejdražší) kolo, a kdo je víc ? (podobnost s dědkem není náhodná). Tak z toho je mi opravdu na zvracení ! Jako závěr tohoto příspěvku navrhuji: Zakopat válečné sekery, udělat tlustou čáru, a dát této CD zase obsah (formu asi moc neovlivníme), který by měla mít ! Howgh!

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#199 RE: Alberto Contador

lenovo lenovo (#199) » washek (#197):

ty na Praděd nikdy na kole nevyjedeš, protože to je real a nikoliv školní úloha…běž raději do sebe, sice nevím, jak se tam vejdeš, ale jiné řešení nevidím…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#198 RE: Alberto Contador

defekt defekt (#198) » JecminekMaselnik (#196):

Kdyby tak Alberto viděl, kam se dostala diskuze na tomto vlákně, tak by asi znovu začal závodit, aby bylo jeho jméno očištěno. WASHEKU- třeba jsi v jádru dobrý chlap, ale máš jednu velikánskou vadu. Máš nutkéní reagovat na jakýkoliv příspěvek v této diskuzi, i když nevíš vůbec oč jde. Tvé názory na cyklistiku jsou v některých případech až dětinské. Zamysli se nad sebou trochu a bude dobře.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#197 RE: Alberto Contador

washek washek (#197) » JecminekMaselnik (#196):

A co když vyjíždím ten Praděd v době, kdy je v té oblasti zrovna hluboká tlaková níž (970 hPa) vytlačována mohutnou tlakovou výší (1050 hPa) … ?!? … :-)))

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#196 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#196) » washek (#195):

Ano, napsal jsem hrubku, no páni! Ale zase máš aspoň radost, že jo. Jinak naposledy Garmin aktuální sklon zobrazovat umí a funguje to velice dobře. Bavit se o tom ale s hlupákem, který ten budík v životě v reálu neviděl, jenom o něm zasvěceně žvaní, je zjevně úplná marnost.

A jenom pro info, grilování Vašíka začalo až poté, kdy jsi dostal informaci, že aktuální sklon už GPS přístroje zobrazovat umí. Jenom ještě dodám jednu velmi důležitou věc, kterou jsem už psal, zapadla ve změti Tvých debilních školních úloh: ty budíky jsou vybavené barometrickým výškoměrem, který se z GPS automaticky na dobrém signálu kalibruje. Při měření sklonu Ti pak stačí jenom rychlost, čas a změna výšky… Tím na toto téma končím, osvěty už bylo dost.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#195 RE: Alberto Contador

washek washek (#195) » JecminekMaselnik (#194):

Znovu zopakuji (a to už naposledy) větu z mého příspěvku (#176): „Ale vidět na displeji (online) aktuální hodnotu sklonu kopce při jeho vyjíždění (nebo sjíždění) by nebylo rozhodně špatné“. To je jediné, oč tu běží. To, že Garmin krám (ten dražší) při švihu a nastoupaných 500m má chybovost v tomto údaji do 1% jsem nikdy nezpochybnil! Jde mi jen o to, že nedokáže zobrazit aktuální (!!!) hodnotu sklonu cesty v rozumné časové prodlevě (např. do 5s). A co se stalo? Zase totální „grilování“ washeka od člověka(rádoby­cyklisty), který by už ty skotské střiky potřeboval jako prase drbání! Teď ti na ty „lázně“ paní Schillerová přispěje 4-mi litry, tak si rychle ten voucher zarezervuj (!). A co když nám do těch pár stacionárních družic, „pověšených“ nad Evropou, narazí roj vesmírných „šutrů“ (klidně o průměru jen pár cm)? Nevím, jestli by tam Bruce (Willis) něco zmohl (se svojí „vrtačkou“) ?!? :-) PS: A přitom řešení tohoto „problému“ není až tak složité. Laserové ukazovátko stojí pár korun a hladina kapaliny je vždy vodorovná … :-)… ano, bidony by musely „jít“ za sedlo (do spešl držáku). PPS: „…úlohy…by měli…“ Posledně mě za tuto „грубую ошибку“ tady někdo těžce pyskoval … doufám, že to zopakuje i v tvém případě !?!

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#194 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#194) » washek (#192):

no a přesně o tom píšu. Vůbec nechápeš aplikaci v praxi, úplně pomíjím fakt, že i slovní úlohy ve 2 třídě ZŠ by měli odpovídat realitě. Jinak úplně každej, kdo to tady čte, chápe jak GPS funguje a skoro všichni, ne-li úplně všichni, GPS budík na řídítkách mají a funguje jim k plné spokojenosti. Ty jsi jedinej, kterej je úplně mimo a ještě jsi tak nadutej, že máš drzost obhajovat ty svoje kraviny tvrzením, že jde o příklady pro méně vzdělané. Ty jsi možná ing, ale blbej jsi, až to bolí a znova opakuju: člověk, kterej v 50 musí mávat diplomem, aby dodal váhu svým slovům, je naprostej zoufalec.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#193 RE: Alberto Contador

jaran jaran (#193) » scarfus (#190):

Ano kopce jsou v jednotkách km a né brdky které překoná dráhař v háku.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#192 RE: Alberto Contador

washek washek (#192) » scarfus (#190):

Tvl, to byl jen ten nejelementárnější příklad, aby to i ty méně vzdělané osoby (co to tady čtou) pochopily(!). Klidně se to dá přenést na „Bedův“ Mont Ventoux, kde se to z mírného stoupání (3%) najednou zvedne do 9% stojky. PS: Stejnou odpověď mám i pro příspěvek „red-bull-a“ (#191) viz. má poznámka: „… (počítáno jako nespojitá cesta) …“.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#191 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#191) » washek (#189):

ale, jo, že jsi hloupej už jsi tady prokázal mockrát, ale pokaždý mě překvapí, jak ještě větší hloupost vždycky vytáhneš z klobouku. Jestli řešíš 30m „úseky“ oddělené ostrou hranou teda :-D na kole, neexistuje na světě zařízení, které by Ti mohlo jakkoli pomoct, kromě možná hadice na skotské střiky.

Vůbec, naprosto vůbec nechápeš praktickou aplikaci teorie. Že potřebuješ chvíli jet konstantně, aby číslo na displeji bylo správné, normální člověk chápe, stejně jako chápe, jak je Tvůj „příklad“ úplně nesmyslnej, protože na cestě jaksi nejsou hrany a těch 40–50m potřebuješ jenom na to, aby přešel z 5% na 14%. A je to tak správně, protože jinak by se na Tvém „kopci“ lámaly kamiony.

Zkus si půjčit garmina a jet třeba Praděd s climb pro funkcí. Pak možná pochopíš „o čem to je“. Jestli teda do té doby zvládneš tu složitou operaci výměny šaltru a kazety o řetězu nemluvě :-D

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#190 RE: Alberto Contador

scarfus scarfus (#190) » washek (#189):

Až na to, že kopec o délce 100m není kopec, ale hrb na silnici..

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#189 RE: Alberto Contador

washek washek (#189) » JecminekMaselnik (#187):

Vrátím se k prapůvodu této zase zbytečné diskuze. Napsal jsem (#176), že by bylo dobré vědět okamžitou hodnotu stoupání. Uvedu jeden „školní“ příklad (délky budu uvádět ve svislém průmětu na vodorovnou plochu). Jedu do kopce postupně přes 3 úseky. Úsek A má stoupání 5% a délku 30m, úsek B má stoupání 14% a délku 40m, úsek C je totožný s úsekem A. Někde uprostřed úseku B (v bodě X) mi Garmin ukáže sklon někde mezi 7–9% (a to mu možná ještě fandím ?). Nastoupané metry v jednotlivých úsecích: 1,5 + 5,6 + 1,5 = 8,6m, takže zprůměrované stoupaní je 8,6%. Celková ujetá vzdálenost je 100,48m (počítáno jako nespojitá cesta). PS: Nedejbože, kdyby si ten cyklista v nějaké stojce (na široké cestě, kde nic nejede za ním ani před ním) vypomáhal sinusovým zdoláváním kopce … to by byl soudruh Garmin už asi úplně „v pérdeli“ … :-))

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#188 RE: Alberto Contador

lenovo lenovo (#188) » JecminekMaselnik (#187):

jasně…nikdy jsem žádný rozdíl v ničem neměl na měřáku, co naměřil to tam bylo…akorát v denním souhrnu to dává míle a stopy, jde to změnit někde na km a metry,. online to je ok…šašek ať se k tomuto nevyjadřuje, bo o tom nic neví…

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#187 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#187) » washek (#186):

Inženýre, najdi si něco o přibližných metodách. Uvědom si, že se počítá relativně pomalý pohyb víceméně konstantním směrem a tedy synchronizace hodin stačí klidně v intervalu minut, protože oproti vlastním vnitřním hodinám měřáku a GPS času nevzniká měřitelný rozdíl vůči pohybu ani za X minut. Pro účely cyklistiky naprosto dostatečné, jak Ti kromě mne potvrdí určitě i lenovo a ultegrák, kteří, na rozdíl od Tebe, místo pindání s těma strojkama jezdí. Proto Ti říkám nečti wiki, nebav se o věcech, které nechápeš a jestli nevíš, co časem, tak si zopakuj pro začátek fyziku pro gymnázia.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#186 RE: Alberto Contador

washek washek (#186) » JecminekMaselnik (#185):

Taky udělám poslední poznámku. GPS signál dorazí k přijímačům na Zemi za cca 0,068s. Takže pokud nemá Garmin Edge v sobě atomové hodiny, tak se musí s „GPS hodinami družic“ synchronizovat minimálně každých 8 setin sekundy (aby ten výpočet rozdílu času vůči odeslané časové značce měl vůbec smysl) … (!)

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#185 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#185) » washek (#183):

jinak teda jenom ještě poslední poznámka, tu by mohlo pochopit i jelito jako Ty: s každou větou se nepočítá poloha znova, to se děje jenom pří startu „zahřívání“ GPS, který trvá i několik minut. V provozu se z vět počítá jenom rozdíl, který je velmi malý. Tohle chápal můj syn už na základní škole, když jsme se o tom bavili, tak snad to zvládne i tzv. inženýr, co ještě v 50 potřebuje vytahovat diplom, aby prokázal, že není, resp. před čtvrt stoletím snad nebyl, úplně blbej.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#184 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#184) » washek (#183):

No já, na rozdíl od Tebe, ten budík mám, mám i ta data a vím, jak to funguje. Bavit se s Tebou o rozdílu mezi moderate a long signálem, který využívají právě ty špičkové instituce, vážně nebudu. Na to je potřeba někdo lepší než louskač wiki, který GPS zařízení viděl tak leda na obrázku.

Tvůj problém je, že jsi na karbonu v životě neseděl, ale víš jistě, že je špatně, Edge jsi ani neudržel v ruce, ale taky víš jistě, že to nemůže fungovat. Desítky tisíc lidí, kteří to s prokazatelnými výsledky používají, to samozřejmě zatím nezahodily jenom proto, že nechodí sem, aby četly Tvoje vědeckotechnické elaboráty :D

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#183 RE: Alberto Contador

washek washek (#183) » JecminekMaselnik (#182):

Ve 20ms intervalech to možná ty družice vysílají, ale v sekundových intervalech to přijímají jen špičkové GPS přístroje „vyvolených“ institucí (US NAVY, CIA, FBI, Mosad, KGB, …, BIS). Viz. odkaz (rádiové vysílání) a „jednoduchost“ výpočtu polohy přijímače … „přijímač, který porovnává časové značky se svými „hodinami“. Tím je možno změřit zpoždění, tj. jak dlouho trvalo rádiové vlně, než k přijímači dorazila“. A pak přichází ten finální výpočet skutečné polohy (trilaterace nebo multilaterace) … a toto vše dělají Garminy za 10 tKč ?!? Věř raději tomu, že voda je mokrá, než tomu, že ti něco „za pár šupů“ měří přesně nastoupané metry (!) https://cs.wikipedia.org/…_syst%C3%A9m

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

#182 RE: Alberto Contador

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#182) » washek (#180):

Ty jsi vážně normální masochista, proč se pořád musíš vyjadřovat k tomu, o čem nevíš ani zbla? Kdybys nebyl pitomec, který jenom omílá svoje pitomé domněnky, podíval by jsi se do dokumentace třeba těch budíků Garmin, kde bys zjistil, jak to funguje? GPS (u novější přístrojů je možno kombinovat s GLONASS případně Galileo) je vyhodnocován průběžně resp. moderate signal používaný pro pozemní navigaci vysílá ve 20ms intervalech. Jediné, co může mít vliv, ale pouze na záznam, je interval ukládání přímo v budíku, který může být buď v módu smart, kdy při konstantní rychlosti a profilu může být interval ukládání 5–10s jinak je kratší, případně si můžeš nastavit ukládání polohy i po každé sekundě. Záznamů ze všech možných zařízení je plnej internet, stačí se místo blbých keců podívat.

Vůbec neřeším to, že už chvíli umí mapy s profilem i přímo garminí budíky, takže pokud si naplánuješ trasu, rovnou i vidíš, jakej kopec je před tebou, případně kde se na něm nacházíš. Ale to je pro Tebe takové scifi, že se k tomu raději vůbec nevyjadřuj. Myslím, že místo kecání o maturitních vysvědčení bys tím svým měl tak maximálně vytírat podlahu.

odpovědět | zadáno: před 3 měsíci

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [7] [9] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.