#884 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

trener trener (#884) » borja (#883):

tak pan Bernard Boyar – rozcileny fotr, ktery kvuli padu sveho syna v uvodu jednoho zavodu ve Francii nasledne pred cilem zatahl pred sprintujicimi jezdci zatarasy a dvema zpusobil tezka zraneni vyfasoval u soudu 10 mesicu natvrdo. https://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před rokem

#883 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

borja borja (#883) » bathory666 (#882):
Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

Ja tiež včera na pohodu a dnes už trenazer :(

odpovědět | zadáno: před rokem

#882 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

bathory666 bathory666 (#882) » lenovo (#881):

Dnes parádní den lehká projížďka. V Ústí u Hranic parkovalo aut jak hrom. Říkal jsem si co je a ono fotbalové derby Ústí – Hranice. Tak jsem se chvilku mrkl, lidí fakt hodně, ale za chvilku zima tak jsem se šinul dál. Bez blatníčků už to moc nejde. Měl jsem jenom plácačku pod sedlem a už to chce zimáka. Toho už bohužel teď nemám co mi ho v Olomouci ukradli.

odpovědět | zadáno: před rokem

#881 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

lenovo lenovo (#881) » washek (#879):

svítit světlem v dnešní době už není žádný problém, ale zkus si posvítit tmou a budeš zase v reálu…

odpovědět | zadáno: před rokem

#879 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#879) » lenovo (#878):

Tak dneska (v té mlze) byly ty fotony ze světla (resp. jejich interakce se 100% vlhkostí vzduchu) opravdu dobře vidět. Nedostaly se sice na klasické céčko, ale snad na 0,8 céčka byly (?) …„dobře“ se dnes ráno jelo … :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#878 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

lenovo lenovo (#878) » washek (#877):

já bych ti doporučil víc komorní četbu, než sledování youtube, bo máš i dost zmatek v češtině…

odpovědět | zadáno: před rokem

#877 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#877) » lenovo (#875):

Oni tam furt zkoumají jak vznikl vesmír a další pejčoviny – potřebovali nějak konečně prokázat tu hmotnost částic, tak nakonec „dokázali“ existenci Higgsova bosonu (kterého je prý ve vesmíru habaděj). Kdyby ty trubky tam raději zkoumali a hlavně pokročili s tou řízenou termojadernou fůzí, aby bylo čím topit za 20–30 let (na americký břidlicový plyn, dovážený stlačený v obrovských tankerech do Evropy, se já můžu vykálet, pane Trumpe) !!!

odpovědět | zadáno: před rokem

#876 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#876) » washek (#872):

Ale ony nás ohřívají. Najdi si něco o Dopplerově jevu a dojde Ti, nebo taky ne, o čem to je. Ony všechny ty věci jsou, bohužel, dokazatelné hodně složitou matematikou, kterou už diskusí na úrovni 7 třídy ZŠ nejde vysvětlit.

odpovědět | zadáno: před rokem

#875 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

lenovo lenovo (#875) » washek (#872):

já hlásám, že světlo je hmotné…bo čím je víc světla, tím hů§ř se krade…a za světlo se platí nekřesťanské love, takže pokud by nebylo světlo, tak se to vrátí na ušetřeném atomu…

odpovědět | zadáno: před rokem

#873 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

svatý svatý (#873) » washek (#872):

Pokus o restart vlákna, které mělo brutální návštěvnost ...... :-)…první přispevek tohoto vlákna

tedka toto vlákno navštěvuju proto, abych si ujasnil názor na tu největši pičovinu, která mohla cyklisty potkat.....a jo daři se to:)…smich, piro zdar

odpovědět | zadáno: před rokem

#872 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#872) » JecminekMaselnik (#871):

:-) „Černá díra“ má PRÝ takovou hustotu (a tím i hmotnost), že svou megagravitací vcucne do sebe všechno okolo (včetně nehmotného světla). Další pokus soudruhů „vědců“ vysvětlit něco, co je ve skutečnosti asi úplně jinak (!) PS1: O skutečné existenci dokonalého černého tělesa jsem se nezmínil. PS2: Když je tepelné a světelné záření totéž, proč nás tímto zářením „neohřívají“ i vzdálenější hvězdy, které jsou velikostí x-násobně větší než je naše Slunce ?? PS3: Prostě světlo jako EMG záření je hodně vratká teorie, ale nějaké „pokusy“ to prý ověřily, tak proč tomu nevěřit(?). Vždyť i ti megavědci z CERNu si tam za nekřesťanské prachy nechali postavit superdrahou hračku. A to, jestli se tam srazí nějaké pidičástice (nebo ne) měří nějakým částicovým detektorem, který je velký jako kráva … :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#871 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#871) » lenovo (#870):

copak o to, ale ona se ta černá díra dokonce dokáže vypařit a svítit, tak jak sakra může být černá? Jak to vysvětlíš, je to tím, že je ohnutá ve tmě? :-D

odpovědět | zadáno: před rokem

#870 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

lenovo lenovo (#870) » washek (#868):

no a jak je to tedy podle tvé teorie s hmotností tmy??? má tma svoji hmotnost??? a jste i s máslem hezky v prdeli vy doktoranti…co tak černá díra, ta dokáže sežrat i pořádný kus světla…zkuste si třeba vohnout černou díru.

odpovědět | zadáno: před rokem

#869 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#869) » washek (#868):

ne, v tom se tedy rozhodně v žádném případě neshodneme. Foton není nehmotná částice, je kvantum energie, které vykazuje i vlastnosti hmotné částice. Stejně tak s tou překážkou, aby letěl někonečně dlouho rovně, nesměl by být vystaven žádným silám, nejen překážce, protože jeho pohyb ovlivňuje jak přítomnost gravitačního i elektromagne­tického pole, tak i třeba silná a slabá interakce. Při tom ještě připomínám, že foton obecně je kvantem energie, nikoli jenom světla, ale celého energetiského spektra. Z tohoto pohledu nic jako dokonale černé těleso neexistuje. Zároveň kvantová mechanika říká, že pro jeden konkrétní foton nedokážeš naprosto přesně říct, co se s ním stane, jenom popisem jeho vlnové funkce můžeš stanovit pravděpodobnosti nějakých jevů. Co se týče zahřátí, opět, nechápeš, že z pohledu záření a energie je teplo a světlo jedno energetické záření, které se liší jenom vlnovou délkou. Jestli tedy říkáš, že foton „předá“ svoji energii tělesu, tak buď v něm vyvolá změnu (třeba se posune absorbcí fotonu některý elektron na vyšší energetickou hladinu), což rozhodně nebude mít vliv na teplotu tělesa, nebo způsobí jiný jev, při kterém se uvolní méně energetické fotony, jež mohou nést tepelné záření, ty těleso opustí a tím způsobí jeho „ohřátí“. Jak už jsem výše vyzařování tepla a svícení jsou 2 formy téhož. Dokonale černé těleso je totiž pojem z klasické fyziky, v kvantové fyzice nic takového neexistuje, ani nemůže :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#868 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#868) » JecminekMaselnik (#866):

Když pominu to, že jsi mě v této OT diskuzi několikrát „poslal“ k těm vidlím (nakydat ten hnůj), tak na jednom se snad shodneme (a tím bych i tuto diskuzi tady ukončil). Foton je nehmotná částice, nesoucí určitou energii. Pokud ji do cesty nepostavíš žádnou překážku, tak poletí „nekonečně dlouho“ rovným směrem. Pokud ji tu překážku do cesty postavíš – a bude to dokonalé černé těleso (tudíž nedojde ani k zlomkovému odrazu světla), tak veškerou svou energii předá tomuto tělesu (a tím ho zahřeje). A je úplně jedno, jestli ta částice letěla k této překážce 5000km nebo 5×(10na15) km.

odpovědět | zadáno: před rokem

#867 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#867) » cioran-m (#862):

máš recht, omlouvám se, trošku mi to ujelo. S dětma se tak ještě diskutovat dá, s dospělýma už mi to hlava bere hůř :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#866 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#866) » washek (#864):

tohle žádné „měřáky“ nezměří. Jinak jak jsem psal, fak nemáš představu, o čem kvantová fyzika je. V jednoduchosti ale právě proto, že foton má v klidu nulovou hmotnost, může dosáhnout rychlosti světla. Tím ale, že má energii, získává zároveň podstatu hmoty. Konec konců ten vzoreček možná znáš i Ty: E=mc2, ten to ve své geniální jednoduchosti postihuje. No a samozřejmě podstata hmoty je dneska už do značné více než otázka fyzikální spíše otázkou filozofickou, protože v atomárním světě fakticky nic jako „hmota“, jak si to třeba představuješ Ty, neexistuje. Jinak právě ta Tvoje jinak logická úvaha o nekonečné hmotnosti při rychlosti světla se učí na začátku lekcí o teorii relativity, aby si studenti zvykli na to, že se fakt nemůže přemýšlet v systému Newtonovské fyziky. Schválně si to zkus přečíst, třeba jenom speciální teorii a Lorentzovu transformaci. Tam Ti dojde, že svět je o dost složitější, než se nám jeví a jenom nedokonalost našich smyslů nás chrání před tím to všechno vnímat :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#865 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

cotti cotti (#865) » washek (#864):

Smiř se s tím, že kvantová mechanika a obec. teorie relativity spolu nejsou zcela kompatibilní. Pokud tě to trápí, můžeš se stát třeba věřícím v teorii strun…

odpovědět | zadáno: před rokem

#864 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#864) » JecminekMaselnik (#860):

… „vykazuje v pohyby vlastnosti hmotné částice“ (že by nedokonalé měřáky těchto vlastností …asi made in china ) …ale fyzicky je pořád nehmotná !! Jinak by nemohla dosáhnout rychlosti světla, protože by byla při té rychlosti nekonečně hmotná a spotřebovala by k tomuto nekonečně množství energie ..... :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#863 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

svatý svatý (#863) » JecminekMaselnik (#861):
Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

Naprosty souhlas. Lidi, kteři jenom anonymně nekecaj voloviny na anonymnich forech, nemaj na kecy čas ani v realu.

odpovědět | zadáno: před rokem

#862 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

cioran-m cioran-m (#862) » JecminekMaselnik (#860):

Jen tak na okraj (a v dobrym!), kdyby sis jeste odpustil tu posledni vetu, byl by ten vyklad tady asi pro mnoho lidi velice fajn. :)

odpovědět | zadáno: před rokem

#861 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#861) » svatý (#857):

chápu, je to těžký, nikdo se s Tebou v reálu nebaví, tak musíš aspoň sem a tady se mluví o věcech, o kterých nemáš ánung. Smůla…

odpovědět | zadáno: před rokem

#860 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#860) » washek (#859):

ano, jsi prostě mimo. Foton má nulovou klidovou hmotnost, avšak tím, že v klidu existovat nemůže, má vždy nenulovou energii. No a tím, že má energii, vykazuje v pohybu i vlastnosti hmotné částice, což je důsledek obecné teorie relativity. Proto se světlo i v silném gravitačním poli ohýbá a proto je tento ohyb jedním jejich důkazů. Co se týče samovolného vzniku páru elektron-pozitron, to už je celkem netriviální problematika a rozhodně k tomu nejsou potřeba jenom 2 fotony, nemusí o toho být žádný a tento jev je možno sledovat výhradně ve vakuu. Asi tak při pondělku, s nevzdělancem se na tohle téma fakt bavit nedá.

odpovědět | zadáno: před rokem

#859 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#859) » JecminekMaselnik (#856):

Ale já se tu bavím jen a jen o fotonech – částicích s nulovou klidovou hmotností (= je to jen čistá energie !!). A to, že dochází, za určitých vysoce specifických podmínek, k přeměně 2 fotonů na elektron a pozitron (částice s nenulovou hmotností) a naopak, elektronu a pozitronu na 2 fotony, je už jiná oblast (což ve vakuu ani nejde). A tu právě zkoumají ti soudruzi na těch urychlovačích … tož asi tak, při pondělku, … :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#858 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

JARAS JARAS (#858) » washek (#855):

https://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před rokem

« předchozí [1] [18] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [51] [68] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.