#999 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#999) » washek (#998):

Tak se nám paní poslankyně Mirka (Němcová) na stará (pardón: seniorská) kolena dala na cyklistiku (elektrickou) !?! PS: Čerpáno z článku v příloze včerejšího Deníku…

odpovědět | zadáno: před rokem

#998 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#998) » carbox3x (#997):

Tvl, včera hodně slušné počasí (23°C, jen trochu více foukalo od JZ), ale rekreační cyklisti, které jsem potkal, byli vesměs navlečení jako kdyby bylo o 10°C méně (bundy, kalhoty, rukavice, …). Nechápu…něpanimaju (!??) PS: A motorkáři už začínají blbnout(!). Kolona cvoků, kteří si „musí“ stále něco dokazovat (nejraději v serpentinách). V obci ani jeden nejel 50-kou… :-( … zlatí „pohodáři“ na harleyích (v šátcích nebo nacistických přilbách)… :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#997 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#997) » divebull (#995):

Njn. Si nějakou dobu nesjedu. Mě normálněnic neboli. Pokud jsem v klidu, tak jsem zdravej člověk:-)) jen při té chůzí je to horší. Prášky nějaký beru na uvolnění a na bolest taky ty ale moc neberu. Jsem z nich vždycky úplně mimo :-) dost mě bolí jen pod patní kosti. Přímo pod patou. To je hnus.
Jinak dneska jsem si užil venku na zápraží i první bouřku. Bylo teplo tak jsem si to užíval venku. Je to příjemný. Dělám to tak často, když jsem doma a není to moc brutální s velkým větrem a td. Příjemná letní bouřka je fajn. Jen moc nenapršelo. Nezalilo mi to ani kaktusy.

odpovědět | zadáno: před rokem

#996 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

defekt defekt (#996) » divebull (#995):

Tak hoši, vlastní zkušenost. vyhřezla mi ploténka u 4. bederního obratle, následkem toho zánět nervu (bolest jako swiňa), odumřelá část stehenního svalu – stav nevratný , jak ukázalo vyšetření EMG. S tímhle bych si nehrál, chce to okamžitě k odbornému lékaři, na vlastní hrdinství nespoléhat a na babské rady taky ne

odpovědět | zadáno: před rokem

#995 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

divebull divebull (#995) » carbox3x (#994):

S tím se smiř. Není to žádná banalita. V horším případě taky můžeš ochrnout. Známý to má taky, teda horší a je čerstvě v invalidním důchodu. Ztratil citlivost do půlky chodidla a neovládá prsty, motá se i na rovině. V 45… Uvědom si, že ti něco tlačí na míchu a proto máš problém. A pokud tomu jenom trochu pomůžeš tak pic, skřípnou se nervy nevratně a budeš jezdit na dvou kolech nadosmrti. Co můžeš udělat hned, ještě než půjdeš doktorovi, je začít si brát Brufen (pokud ho sneseš a smíš). Nejen, že ti trochu uleví od bolesti, ale hlavně působí protizánětlivě a pomůže s otokem kolem ploténky, který tlak na nervy zvyšuje. Doktor ti pak stejně napíše spoustu dalších prášků (já v jednu chvíli bral 6 tablet najednou). A hlavně klid!

odpovědět | zadáno: před rokem

#994 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#994) » divebull (#992):

No to mi dáváš pěkný vyhlídky. Proležet doma zimu by mě tak nestalo, ale zrovna teď na sezonu se to nehodí. To se vymarodim a bude zase zima :-)) Doufám že na tom nebudu hůř než ty a nebude potřeba se v tom nějak vrtat. Jinak myslím že pokud bych cca 14 dnů, nebo 3 týdny předtím jezdil na kole aspoň do práce tak se mi tohle nestalo. Uvidím co odborník.

odpovědět | zadáno: před rokem

#993 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#993) » platypus (#991):

Jo je to tak. Ať se kluci snažej.

odpovědět | zadáno: před rokem

#992 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

divebull divebull (#992) » carbox3x (#990):

Mám to samé aktuálně za sebou. Půl roku bez kola, ale jsem bez následků. Po prvních 500 km můži říci, že jsem v pohodě. U mě to spravilo cvičení a klid (negativní následek +5kg). Záleží jak velký je sekvestr, to je to co ti tlačí na míchu. Malý není třeba operovat. Důležité je dobré vyšetření (mag. rezonance) a hlavně kvalitní rehabilitační odborník (ten většinou pozná kde si skříplý i bez rezonance). Ale neodkládat, neodkládat a neodkládat. Ono tě to nakonec stejně dožene…

odpovědět | zadáno: před rokem

#991 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

platypus platypus (#991) » carbox3x (#990):

Tož dneska to jezdilo dobře akorát z kopce a to mě ještě odvěsil v brdku na horáku mladej borec, asi dvacetiletej, tak to má být, mládí vpřed co my stáří cypi :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#990 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#990) » stastnak (#989):

Dobrá kluci. Určitě už to k tomu není a ten specialista je potřeba. Je mi jasný co by přineslo zanedbání. Před rokem se to stalo klukovi se kterým jsem seděl i na zákldce v jedné lavici. Po letech jsme se sešli v jedné práci :-)). Jeli jsme vloni na jaře spolu párkrát z práce na kole a začali ho bolet záda. Po nějakým týdnu se sotva belhal a šel marodit. Operace plotýnky pak druhá a když jsme se teď po roce potkali u doktorky tak byl pro papiry na invalidak. Taky nato dlouho kašlal. Dám na vaše rady chlapy. Když si ve spánku lehnu na tu špatnou stranu, tedy na pravou tak mě to určitě po nějaké době vzbudí. Mravenčení v noze jako od přeležení. Musím vstát a vylézt z postele a ve stoje počkat chvilku až to přejde.
Radej napište kde jezdíte. Ať se tady tak nenudim :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#989 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

stastnak stastnak (#989) » carbox3x (#983):

Kámo, mazej co nejdřív do špitálu a doufej, že to nezanechá trvalé následky. Tohle není o prokrvování, ale o kořenovém útlaku některého z nervů, pravděpodobně od výhřezu plotýnky, jak se píše níže. Vím, o čem mluvím, mám to 3× za sebou…

odpovědět | zadáno: před rokem

#988 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

vik vik (#988) » carbox3x (#986):

Přesně jak píše Zdeněk… Jsi z mého kraje, ba i okresu, takže zkus MUDr. Tomáše Pittera z J. Hradce, je to neurolog a k tomu umí výborně „napravovat“. A když tak i MUDr. Karla Bajera, řekl bych že slušnej rehabilitační lékař. Taky z JH.

odpovědět | zadáno: před rokem

#987 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

cioran-m cioran-m (#987) » carbox3x (#986):

Neblbni. Musíš na neurologii nebo přinejmenším na chirdu a hlavne hned na rentgen – to vypadá na protrusi disku, teda na „plotýnku“. Hlavně nic s tím už nedělej! žádná námaha, kolo ať tě ani nenapsatne. Si vem něco od polesti, ať ppvilí to sevřní svalů kolem. Někdy to jde srovnat manipulací na rehabilitaci, někdy se musí dělat jiné věci. Nic nezkoušej nebo to dokurvíš ještě vilc a maž k doktorovi!

odpovědět | zadáno: před rokem

#986 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#986) » washek (#984):

Jo a všechno to začalo při cestě do práce. Koupil jsem lístek na vlak vyšel před nádraží a najednou z ničeho nic mi začali tuhnout záda. Ve vlaku už jsem myslel že to se mnou švihne. Bolest zad a pot že mě kapal na podlahu. Do práce jsem se dobelhal, převzal směnu, bolesti se mi udělalo zle, že jsem vyhodil snídani ze žaludku kamsi k plotu. Vypnul jsem mašiny a šel domů s tím, že to bude po pár hodinách klidu ok. Jenže není.

odpovědět | zadáno: před rokem

#985 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#985) » washek (#984):

Včera jsem zkoušel kolo. Na normálním kole ject nejde. Nedrží mi noha na pedálem a nemám sílu ji srovnat, když se mi pohne přejezdem přes nějaký hrbol. Na silničce to celkem šlo, když je noha zacvakla v pedálu. Odjel jsem 7km. Pauza a 7km domů. Točím levou a pravou nechám úplně na volno. Zabrat nejde. Tak ji jen nechme zavěšenou v pedálu. Taková rehabilitace při nízké frekvenci. Stává se mi to normálně a je to od zad. Když chodím občas s kolem pěšky tady od baráku na silnici tak je to běžný. Hlavně po švihu. Slezu s kola a je celkem jedno jestli jsem jel 60 nebo 160km. Přezuju se do normálních bot a vyrážím pěšky domů. Tak mě to sejme vždycky. Jenže to za chvíli odezní. Na kole mi to problém nikdy nedělalo, jen při chůzi. Musím pak dělat menší kroky, než se to uvolní, nebo dát pauzu 2–5 minut a je vše ok. Jenže tentokrát mi to nějak zůstalo. No uvidím jak to bude pokračovat. V úterý mám kontrolu a pokud to bude stejný, jsme domluvený s doktorkou že mě pošle na vyšetření ke specialistovi. Nic jinýho mi prostě nezbývá.

odpovědět | zadáno: před rokem

#984 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#984) » carbox3x (#983):

Zajdi si na rehabilitaci, většinou tam jsou zkušené ženštiny („masérky“), které s tebou pocvičí a řeknou ti, co a jak máš i doma pak průběžně procvičovat. PS: Doufám, že ti tam „neteče krev“ je jen tvůj pocit (psychosomatický). Jinak by to mohl být taky tromboidní problém v tepně pravého stehna a pak je nutné jít (co nejdříve) na odborné vyšetření (CT).

odpovědět | zadáno: před rokem

#983 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

carbox3x carbox3x (#983) » washek (#982):

Taky bych vyjel. Nejde to. Mám něco skříplýho v zádech a neprokrvuje se mi pravá noha. To je dobrá pakárna . Ujdu pár metrůvolnou chůzí a je to jako kdybych táhnul dalšího chlapa na zádech do schodů. V noci si lehnu na pravý bok a za chvíli mě to zbudi. Musím vstát počkat ve stojanu až mi natece krev do nohy a jdu zas spát. Fakt hezký. Doufám že to bude brzo ok. Tenhle stav je na posrá…

odpovědět | zadáno: před rokem

#982 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#982) » standoslav (#981):

Já včera po větru k+k, zpátky (proti větru) k+d PS: V závětří zahrádky na slunku bylo luxusně (= letně) …po té takřka půlroční nekonečně zimě je to přímo balzám !

odpovědět | zadáno: před rokem

#981 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

standoslav standoslav (#981) » cotti (#979):

Včera i dnes bylo nádherně, ale jak se to řešilo jinde, na krátký/krátký to fakt ještě nebylo, i když jsem pár horkokrevných včera potkal.

odpovědět | zadáno: před rokem

#980 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#980) » cotti (#979):

Nevím, kolik sportovců by se dokázalo alespoň z části takto zachovat … bravo, Michale (!) https://www.denik.cz/…0180405.html

odpovědět | zadáno: před rokem

#979 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

cotti cotti (#979) » washek (#978):

Kamínky pomáhají ptákům při rozmělňování potravy v žaludku. Nemají totiž zuby, že?

odpovědět | zadáno: před rokem

#978 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

washek washek (#978) » Hogy (#972):

Jelikož to letošní předjaří/jaro je takové nějak „na hovno“, tak jsem na vlastní oči viděl ptáky (kosy), kteří zobají kamínky z cesty, jen aby v bachoru něco měli !?! … takže se ani nediv, že jsi to schytal posraným kamínkem … :-))

odpovědět | zadáno: před rokem

#977 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

Hogy Hogy (#977) » cioran-m (#976):

Jsem rad, ze jsem Ti zprijemnil rano :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#976 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

cioran-m cioran-m (#976) » Hogy (#972):

Ani si nedovedeš představit, jak mi to přišlo líto, když jsem si to – představil…! :))

odpovědět | zadáno: před rokem

#975 RE: Cykloaktivita...aneb zážitky z jízdy na kole

lenovo lenovo (#975) » standoslav (#964):

většinou za tři kriterky byly Zadrožky v Katowicích a to byla špica, na tu dobu…dal jsem dovnitř titanovou výztuhu a jezdil je pakl i Lojza D. a celý Bohumín na mých kufrech…

odpovědět | zadáno: před rokem

« předchozí [1] [21] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [60] [80] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.