#1756 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1756) » JecminekMaselnik (#1754):

Ano pojede se lepe. Protoze na GT se vetsina potyka s nejakym stupnem dehydratace. Hlavne behem horkeho leta. Jak jsem psal, kdyby mohli, tak po etapach si daji sprchu a hned by se sli napojit.. Nikde jsem nepsal, ze pred etapou. Pojede se jim lepe na druhej den. Lepsi regenerace a vsechno. Vsude tam, kde to neni zakazane. Se to hojne vyuziva.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1755 RE: TDF

lenovo lenovo (#1755) » YuraOlomouc (#1753):

a na co ty potřebuješ snižovat hematit???

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1754 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1754) » YuraOlomouc (#1753):

Ty jsi napsal, že zavodnění kapačkou sníží hematokrit a pojede se lépe, doslova. Si to po sobě aspoň přečti, když už si tady čechráš pírka.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1753 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1753) » JecminekMaselnik (#1752):

O zavodnovaci kapacce pred zavodem tu meles ty. Ja jen napsal, ze kapacka ti snizi hematokrit to je cele. Jinak kdyby mohli, tak na GT si davaji kapacky s mineralama, vitaminama a aminokyselinama PO etapach vecer uplne vsichni…

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1752 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1752) » YuraOlomouc (#1750):

co Tebe zajímá nebo nezajímá, je úplně fuk. Zavodňovací kapačka před závodem je úplnej nesmysl, kterej může napsat jenom úplnej blbec, protože tím zásadně zatížíš oběhový systém a dojedeš tak leda do háje, ale to je na Tebe už asi složitá úvaha.

Zrovna tak zvýšení hematokritu dehydratací je jenom blud z Tvé hlavy. Kdyby došlo k měřitelnému zvýšení hematokritu fakt výrazným způsobem z důvodu dehydratace, jde už o zdraví ohrožující stav, který si nikdo normální a zejména ne profík, v závodě ani tréninku nepřivodí. Vůbec neřeším, že tohle je velmi snadno z krve zrovna tak poznatelné.

A jeď bomby, vždycky mě pobaví když mele trouba něco o slepičích mozečcích. Přečti si Digitální demenci od profesora Spitzera, jsi úplně typický produkt, o kterém se v té knize píše.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1751 RE: TDF

scarfus scarfus (#1751) » YuraOlomouc (#1750):

Tvůj problém je, že nedokážeš pochopit psaný text.. Já reagoval na vaši debatu ohledně biologického pasu, kde se skutečně sleduje hematokrit a ne hemoglobin.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1750 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1750) » washek (#1746):

To je jedno. Ja reagoval na mudrlanta scarfuse, kterej tady zvatla, ze jsem si spletl hematokrit s hemoglobinem. Ne nespletl. Me nezajima hodnota hematokritu. Das si kapacku na rehydrataci a hematokrit se ti snizi. To ale neznamena, ze se ti snizi vykonnost. Naopak se ti pojede lepe. Pri dehydrataci se ti hematorkit zase zvysi, ale vykonnost pujde do prdele. Proste hematokrit ti nerekne nic. Naopak hemoglobin je jasnej ukazatel mnozstvi cervenych krvinek a toho kolik kysliku jsis schopnej prenaset… Ale chapu, ze pro ty slepici mozecky to je uz moc na premysleni..

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1749 RE: TDF

trener trener (#1749) » washek (#1746):

nejlepsi reseni na srovnani hladiny hematorkitu je: https://twitter.com/…7952/photo/1

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1748 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1748) » JecminekMaselnik (#1747):

… se zavedly..

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1747 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1747) » washek (#1746):

hlídají se hlavně změny. Bývalo pravidlo, když se začalo měřit, bralo se, že do 50 je to ok, tak všichni chemici „ladili“, aby bylo těch 49,9. Někteří závodníci, hlaně kolumbijci ale měli ten hematokrit přirozeně vyšší, tak se zavedli právě pasy, aby se tohle podchytilo. Tím pasem se hlídají odchylky, které nemůžou, resp. neměly by, vzniknout přirozeně.

Každej profík musí průběžně informovat WADA, kde se nachází, aby mu mohli dělat namátkové testy. Když neřekneš, kde jsi a komisaři Tě nezastihnout, máš problém. Na tom skončil třeba Rasmusen, kterého tým sám odvolal z tour, když se zjistilo, že tajil místo pobytu před komisaři, aniž by měl pozitivní nález.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1746 RE: TDF

washek washek (#1746) » YuraOlomouc (#1744):

Myslím si, že je to nastaveno tak (ten hematokrit), že se musí pohybovat v nějakém povoleném intervalu (např. zohlednění té mírné dehydratace) pořád kolem stejné hodnoty. Horší ale bude, když někdo potrénuje 2 měsíce ve velké nadm. výšce … ten by už asi kontrolou neprošel (?) PS: Co by se dělo, kdyby před poslední „šampusetapou“ měl Pogačar náskok na Rogliče jen 2 nebo 3 sekundy? A navíc by byla nedělní předpověď počasí se silným bočním větrem ???

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1745 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1745) » YuraOlomouc (#1744):

Ty máš fakt dost. Proč se furt vyjadřuješ k věcem, o kterých nemáš ani páru? Fakt si o tom něco přečti, tohle, co předvádíš, je fakt trapné.

Dehydratace při snížení plazmy, to Ti někde vyhodil Google translator, že jo?

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1744 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1744) » scarfus (#1740):

hematokrit je jen ukazatel pro pomer plazmy a cervenych krvinek. Takze muze stoupat i diky dehydrataci pri snizeni plazmy. Takze zvysena hladina hematokritu ale treba v dusledku dehydratace ti asi moc k vykonu nepomuze. Zatim co hemoglobin je transport kysliku a jeho hladina je primej ukazatel jestli sis neco nezobl. Takze jedinej kdo tu zvani nysmysly o kterych nema paru jsi tu leda ty.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1743 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1743) » jaran (#1742):

Sagan dneska skvěle, sice třetí, ale pořád to tam je. Doufám, že ještě najde motivaci.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1742 RE: TDF

jaran jaran (#1742) » jaran (#1741):

Jinak jsem sázel na Columbijce…tedy celkově!

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1741 RE: TDF

jaran jaran (#1741) » Beda.Brno. (#1728):

Myslím si ,že to byla ,,hlava"..

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1740 RE: TDF

scarfus scarfus (#1740) » YuraOlomouc (#1738):

To ví tady asi každej, že nejsi znalec, plést si hemoglobin a hematokrit jak zmiňuje jecminek je toho poslední důkaz. No o tvé neznalosti svědčí i tvoje napadání třeba Romana (teď jsi přešel na Hirta), který dle tebe není ani vrchar ani klasikar, sice do toho nějak nezapadá to, že vyhrál hnojáky jako okolo Švýcarska nebo třeba Amstel, ale to je ti jedno. Asi už má Roman nejlepší za sebou, ale pro nás cyklisty to byl vždy pan cyklista.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1739 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1739) » YuraOlomouc (#1738):

Fešáku, kdyby tato diskuse byla moderovaná, tak už tu dávno nejsi. Že se v biologickém pase sleduje hematokrit nikoli hemoglobin, je jenom takový detail potvrzující Tvoji „odbornost“

Že jsi hloupej a přijde Ti komickej Pogačar, kterej jede úplnou hranu, je jenom důsledek Tvojí neschopnosti jet aspoň pseudo závod a vyzkoušet si, jaké to je, dávat ze sebe všechno i tehdy, když to úplně nejde.

Jinak já mám mezi závodníkama spoustu známých a kamarádů a to včetně oddilových kolegů. To Ty žiješ sám ve virtuálním světě, tak si pusť televizi nebo novinky, ty tak ještě zvládneš. Komunikace s normálními lidmi je zjevně nad Tvoje schopnosti. Kdo je tady za vola, vidí každý z těch pár lidí, co tady zbyli.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1738 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1738) » scarfus (#1737):

Nejsem znalec. Pisu jen to co je znamo uplne kazdemu, kdo to aspon trosku sleduje. Problem nastava kdyz do toho zacne kecat nekdo, kdo absolutne nema prehled, ale protoze objel par pseudo zavodu kolem hnoje, tak si mysli, ze ho to nejakym zazracnym zpusobem pasuje do role zasveceneho odbornika.. Jecminek nema prehled o nicem, ale ma tak velke ego, kvuli ktremu si nevidi ani na konec nosu.. Takove dulezite vseznalky nikdo moc nemusi a tak nemoderovana cyklodiskuze je jedina moznost jak se realizovat. Kdyby zacal placat ty sve rozumy uplne mimo mezi skutecnyma cyklistama. Tak bude za totalniho vola a nepomohl by mu ani zadny titul. LOL

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1737 RE: TDF

scarfus scarfus (#1737) » YuraOlomouc (#1736):

Juro, smekám, ty jsi opravdu gaučový znalec.. Víš vše, proč tě nikdo z profi stájí dávno neangažovali?

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1736 RE: TDF

YuraOlomouc YuraOlomouc (#1736) » JecminekMaselnik (#1735):

Asi uz mas i Alzhaimra? Kdyz si nepamatujes, ze jsi pred chvilkou napsal „Jenom blb si může myslet, že jde jezdit stejně rychle jako za epo éry bez sypačky.“ Jinak krevni doping ze je velice obtizne zjistitelny? Dnes, kdy se neustale pomeruji hodnoty v biologickem pase? Takze jestlize si das krevni doping a stoupne ti z niceho nic jakakoliv hodnota, treba hemoglobin. Tak mas problem. Viz. pripad Romana? Mlc. Prosimte mlc, protoze cim vic toho napises, tim vic ze sebe delas blbce..

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1735 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1735) » YuraOlomouc (#1731):

Ty génie: – profi sport není čistej a ti nejlepší vždycky jsou o krok napřed před testama. Jenom blbec si může myslet, že tady vývoj neprobíhá a jediný, co frčí, je testosteron. Mimochoden nedávno jsi ho tady sypal cyklistkám.

– já jsem napsal „doufám, že neprosypal“, nauč se rozumět psanému slovu, byť vím, že je to pro Tebe na hranici Tvých schopností

– takovej třeba krevní doping je pořád jenom velice obtížně zjistitelný, nicméně já, na rozdíl od Tebe, nikdy nesypal, takže tady budeš asi větší „Expert“ :D

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1734 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1734) » Beda.Brno. (#1728):

Vidím to stejně, jenom prostě to, co Pogačar předvedl asi nečekal vůbec nikdo, ani on asi ;) Za „normálních“ okolností by Rogličovi včerejší výkon pohodlně stačil. Bernal navíc loni vyhrál trochu po haluzi díky zkráceným těžkým etapám. Letos přijel velice sebevědomý a to se pak asi o těžko kouše, když jedeš naplno a nestačí to.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1733 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1733) » washek (#1726):

Já nikoho neobviňuju, jenom vyjadřuji obavy. Nevěřím, že v top 10 je někdo úplně čistý a doufám, že to Tadej nepřehnal.

odpovědět | zadáno: před měsícem

#1732 RE: TDF

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#1732) » YuraOlomouc (#1730):

Jasně, Armstrong, kterej na vrcholu točil totální Ferrariho větrník i v nejprudších stoupáních, bude něco vykládat. Jinak tvrdit, že jel s Pogačarem dominantní závod, je dost mimo, nebyla mezi nima ani minuta, proboha, Ty experte.

odpovědět | zadáno: před měsícem

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [19] [36] [54] [71] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.