#114 RE: zimák

cioran-m cioran-m (#114) » standoslav (#113):

Bez vedle – tam je letnak ctyri a pul kila… :-)

odpovědět | zadáno: před 12 měsíci

#113 RE: zimák

standoslav standoslav (#113) » washek (#112):

Pánové, pánové, pánové … těšíme se na pěkné léto a pořád se tady řeší " zimak ". P.S. …musel jsem po dlouhé době něco napsat. Standa

odpovědět | zadáno: před 12 měsíci

#112 RE: zimák

washek washek (#112) » Hrom (#111):

U těch kotoučů se jedná o klasickou hydrauliku (???) Plocha pístu2(třmene) / pístu1 (primárního) představuje násobek přítlačné síly působící na kotouč (samozřejmě při stejném objemu kapaliny, takže úměrně delší dráhy u pístu1).

odpovědět | zadáno: před 12 měsíci

#111 RE: zimák

Hrom Hrom (#111) » divebull (#108):

Pokud to budeš kupovat letos,nebo příští rok(minimálně),tak jsem přesvědčený,že jedině pevná osa 12×100/12×142-to mně věř.Možná bych do výběru kandidátů na zimáka(pokud teda chceš ušetřit)ještě zařadil Cube na http://www.bike-discount.de.Už v podstatě teď během Gira bude mít např. Canyon každý den něco v akci.Přesto bych vyčkal s nákupem až po sezoně. Ten článek na Bikeradaru jsem taky již zaznamenal,ale pokud je to též šroubovací systém,tak to výměnu moc neurychlí.Navíc už vidím,jak zmiňované firmy obchází velké hráče typu Spešl,Canyon a přesvědčují je,aby na tento systém přešly.Ono něco vymyslet není až tak těžké,horší je, dostat to na trh.Jinak osobně vývoj uchycení osy odhaduji tak,že zůstane jak jsem již výše zmínil,jen zmizí závit.Toto je ale jen má vlastní domněnka :-).Uvidíme.Jasné je,že ať se to někomu líbí nebo ne,na kotouče se ve většinové produkci přejde,ale nebude to tak rychlé.Jinak já osobně zatím na letňáku zůstávám u klasických čelistí,ale pokud si někdo koupí nového letňáka na kotoučích,tak si na čelo ťukat nebudu,nemám s takovým letňákem sebemenší problém.

odpovědět | zadáno: před 12 měsíci

#110 RE: zimák

divebull divebull (#110) » divebull (#109):

Ještě jeden článek k tématu:

http://road.cc/…e-road-bikes

odpovědět | zadáno: před rokem

#109 RE: zimák

divebull divebull (#109) » divebull (#108):

Nebo bude nový standard toto? http://www.bikeradar.com/…-fork-49715/

odpovědět | zadáno: před rokem

#108 RE: zimák

divebull divebull (#108) » Hrom (#106):

Hmm, zní to logicky. V tom případě zůstává Focus Paralane, Canyon Endurance a Rose. U Focusu je výhoda v integraci blatníků. Jako možnost pro rámy, které nemají přípravu na blatníky jsem myslel nějaké podložky pod upínáky, to tedy s pevnou osou padá. Jsi ale přesvědčený, že pevná osa bude standard? Jak to bude u profíků s výměnou při závodě? Bude mechanik nasazovat pevnou osu a utahovat el. utahovákem jako u F1? :))

odpovědět | zadáno: před rokem

#107 RE: zimák

JecminekMaselnik JecminekMaselnik (#107) » divebull (#105):

Roubaix jsem vozil několik let a jestli Ti ty hrby nevadí úplně zásadně esteticky, tak můžu potvrdit, že fungují.

odpovědět | zadáno: před rokem

#106 RE: zimák

Hrom Hrom (#106) » divebull (#105):

I když je to na zimáka a bazar,tak tohle bych nebral.Pokud kupuješ kotouče,tak jedině pevná osa 12mm vepředu i vzadu.Vzadu šířka 142.Uvědom si,že kotouče na silnici jsou zde chvíli a je spousta variant(slepých uliček) uchycení do zadní stavby a vidlice,které se teď všechny přestanou vyrábět.Zůstane jen jeden rozměr,ten co jsem napsal.V tomto ohledu bych v žádném případě nedělal kompromisy i kdyby se vyskytla sebelepší nabídka.Nejprve si vždy prověř uchycení a teprve poté se zajímej o cenu.

odpovědět | zadáno: před rokem

#105 RE: zimák

divebull divebull (#105) » Hrom (#104):

Tak to myslím, má to čas. Jinak z bazaru se mi momentálně celkem zdají tato dvě. U Roubaix se nějak stále nemůžu srovnat s těma „nádorana“ na vidlích, ale třeba je to funkční, nevím…

https://www.cyklobazar.cz/…c-model-2015 https://www.cyklobazar.cz/…ized-roubaix

odpovědět | zadáno: před rokem

#104 RE: zimák

Hrom Hrom (#104) » gemini (#103):

Může být.To co jsem napsal,je jen jedna z mnoha možností.Prostě nedivočit,mít nachystané peníze a pak i koncový zákazník může nakoupit vysněné kolo(komponenty)za dobrý peníz,pokud je teda ochoten např.půl roku vyčkávat a sledovat ceny.Dřív jsem měl Canyon moc rád,ale teď u mě nějak upadá v nelibost. Nelíbí se mi,že si ani u kola nad 100tis nemůžeš vybrat rozsah zubů na kazetě a převodníku.A kdyby jim někdo napsal,že u nich koupí kolo za 200,–,ale že tam chce stejná kola,jen jinou výšku ráfků,tak mu dají před barák přistavit antona.Rose má přibližně stejný prodejní model jako Canyon,plus k tomu ještě rozsáhlej e-shop s cyklověcmi a na změnách specifikace se tam s nima dá domluvit i když je kolo v akci.

odpovědět | zadáno: před rokem

#103 RE: zimák

gemini gemini (#103) » Hrom (#102):

Tak pokud Rose, tak je možno vzít do úvahy i Canyon. Endurance na discích by byl jistě důstojný zimáček:-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#102 RE: zimák

Hrom Hrom (#102) » divebull (#97):

Ještě se zaměř na rosebikes.de.U nás téměř neznámá značka,ale jinak kola s velkou užitnou hodnotou a dobrou pověstí.Často tam mívají slevy i 20procent během sezony(vždy jen na pár dní),chce to ale pozorně sledovat,protože akce dělají z mého pohledu zcela spontánně.Osobně tam všechno možné na kolo nakupuji.
Co se týče uchycení blatníků,tak se mně nejvíce osvědčilo přichycení pomocí plastové elektrikářské pás­ky.

odpovědět | zadáno: před rokem

#101 RE: zimák

paolo11 paolo11 (#101) » žíža (#100):

Mě to počasí ani nevadí..potřebuju se na rozhýbat už na koze, na příští sobotu,tak jsem to dal do trenažéru a občas si na to sednu. Venku se na tom stejně jezdí blbě.

odpovědět | zadáno: před rokem

#100 RE: zimák

žíža žíža (#100) » jan21 (#95):

Nejhorší je, že dneska ráno jsem neměl zimáka ani jak vytáhnout – včera večer jsem ho dal kámošovi do servisu přeskládat na novou sadu. A jednicu bych teda dnes nevytáhl – holt tenhle měsíc už druhý den bez kola :-( . Válce jsem sice ještě úplně neschoval, ale asi budu zdechlý a vyrazím až zítra na nové jedenáctkové sadě (jen 105) na starém zimáku. Holt mi stačí když se dneska pohybuju jen po firmě na kole – jak ho nechám pár minut stát, už otřepávám vrstvu sněhu :-)

odpovědět | zadáno: před rokem

#99 RE: zimák

divebull divebull (#99) » jan21 (#95):

Já:) Moje cílový dubnový km už jsou taky v .......

odpovědět | zadáno: před rokem

#98 RE: zimák

divebull divebull (#98) » gemini (#96):

Viděl jsem ji, kdyby byla na kotouče tak bych jí asi vzal. Ta cena je slušná.

odpovědět | zadáno: před rokem

#97 RE: zimák

divebull divebull (#97) » Hrom (#92):

Dík moc za tipy. Víceméně si mapuju trh a vybírám po čem mám jít. Zatím preferuju kotouče a zaměřuju se se na „pohodlnější“ kola. Chci karbon. Výhodou je příprava na blatníky. Se zástěrkou vpředu počítám. Nic mě nehoní, mám na to do podzimu času dost. Zaměřuju se na bazar, ale novému se nebráním (sleva). Cena je a není důležitá:) Spíš mi teď jde o to ujasnit si 2–3 kola/rámy po kterých jít.

odpovědět | zadáno: před rokem

#96 RE: zimák

gemini gemini (#96) » divebull (#90):

Nepotřebuješ 56ku? https://www.cyklobazar.cz/…-infinito-cv

odpovědět | zadáno: před rokem

#95 RE: zimák

jan21 jan21 (#95) » ladislav11 (#94):

Kurňa …kdo tímhle zimákovým vláknem přivolal tuhle sibírii??

To fakt máme vytáhnout zimáky, valce a trenažéry :-))

odpovědět | zadáno: před rokem

#94 RE: zimák

ladislav11 ladislav11 (#94) » Big E (#93):

Už dřív mne napadlo,že to chce mít dvě stejná kola,to druhé klidně z nenižší řady,spíš než zimáka,tak prostě kolo do nepohody s blatníkama,ge­ometrie stejná je lepší,než i mírně odlišná,přeci jen marast,bláto na jednici…

odpovědět | zadáno: před rokem

#93 RE: zimák

Big E Big E (#93) » divebull (#84):

parada

odpovědět | zadáno: před rokem

#92 RE: zimák

Hrom Hrom (#92) » divebull (#41):

Nápadů je plno,ale neuvedls,kolik do toho chceš investovat.Pokud ho stavíš úplně od začátku,tak asi na zimu v dnešní době již kotouče.Velice lákavé ceny karbonových rámů Cube mají na bike-discount.de.Má to ale jeden háček.K rámům tam již povětšinou neseženeš vidlici.Taky od října na tomto webu probíhají výprodeje kol,když si to pohlídáš,tak hodně ušetříš.S partijou každej rok v listopadu jezdíme do „Řezna ke Štádlerovi“( https://shop.zweirad-stadler.de/),tam v tu dobu bývají neskutečné ceny.Tolik kol na jednom místě se jen tak nevidí.Přesně co poptáváš-Cannondale,Scott atd.Jinak dopředu zástěrku až na zem,samotnej blatník Ti nepomůže.Pokud jezdíš ve skupině,tak i dozadu pořádnou zástěrku.U nás,co se tak dívám,má Wilier velice zajímavé ceny oproti zbytku Evropy.

odpovědět | zadáno: před rokem

#91 RE: zimák

gemini gemini (#91) » divebull (#90):

Nebo Lapierre se dá sehnat za rozumný peníze…

odpovědět | zadáno: před rokem

#90 RE: zimák

divebull divebull (#90) » gemini (#89):

Taky by šel…

odpovědět | zadáno: před rokem

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.