#6 RE: Pyreneje

scarfus scarfus (#6) » Zbyněk (#5):

Vyplnil jsem mail do profilu, ja zatim koukal jen orientacne na googlemaps..

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#5 RE: Pyreneje

Zbyněk Zbyněk (#5) » scarfus (#4):

Na Aubisque je ještě jedna cesta a to od severu na Soulor, kde se napojí na hlavní z Laruns do Argeles Gazost. Ta by se dala využít pro případný okruh, dalo by to cca 120 km. Je to ale asi jediná trasa, která by se dala zvládnout přímo z Pau. Ostatní kopce jsou už přece jen z ruky. Napiš mi mailovou adresu, zítra nebo v pondělí Ti pošlu ty mapy.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#4 RE: Pyreneje

scarfus scarfus (#4) » Zbyněk (#3):

Samozrejme budu rad, ja koukal trosku do mapy i pres to, ze je to az za hodne dlouho, kazdopadne zatim jsem celkem presvedcen, ze by se dal minimalne s mensim popojetim auta dat Aubisque nebo pripadne dojet popojet az pod upati hory a vyslapat nahoru, pak sjet na druhou stranu a vyslapnout zpet. Jinak z toho Pau je to fakt trosku komplikovanejsi.Ale to je zatim jen uplne prvni myslenka, nemel jsem dnes moc casu se divat detailneji..

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#3 RE: Pyreneje

Zbyněk Zbyněk (#3) » Zbyněk (#2):

…pokud máš teda zájem

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#2 RE: Pyreneje

Zbyněk Zbyněk (#2) » scarfus (#1):

Ono ty Pyreneje, jak jsou natažené od západu k východu, jsou trochu nepraktické pro plánování tras z jednoho místa. Ideální je jezdit etapově, ale něco by snad vymyslet šlo. Pro projetí centrálních Pyrenejí jsou dle mě ideálními výchozími body Luz St. Sauveur a Saint Lary Soulan, i když od Pau už jsou přece jen trochu vzdálené (u St. Lary Soulan je to už kolem 100 km). Dají se odtud zvládnout ty největší klasiky jako Tourmalet, Aspin, Peyresourde, Val Louron Azet nebo řeba Horquette Ancizan, který se jel na TdF letos poprvé. Pak jsou tu kultovní dojezdy Tour – Luz Ardiden a Pla d Adet a špičkové vyhlídkové silnice Cirque Troumose, Gavarnie (poblíž je asi nejznámější a nejkrásnější pyrenejský vodopád), jezera nad St. Lary Soulanem… Blíže Pau než centrální Pyreneje jsou ty Atlantické. Tam to neznám, ale za projetí by stála přinejmenším čtveřice Marie Blanque, Soudet (oba též pravidelně na TdF), Larrau a Bagargui. Pak je tu ještě sedlo Pourtalet poblíž kterého se tyčí pěkná hora Pic d Midi d Ossau známá jako pyrenejský Matterhorn. Aubisque by možná šel dát přímo z Pau. Nejlepší bude nastudovat to z mapy. Jak budu mít chvilku, tak Ti příslušnou část naskenuji a pošlu.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#1 Pyreneje

scarfus

Tak jsem neprisel na to jak tema prestehovat, tudiz pouziju copy paste a dam to sem, jestli mate nekdo zkusenost, tak budu rad, ale zatim je casu dost, aspon pro potrenovani..

Snad nikoho neurazim zalozenim noveho vlakna. Pristi leto mam moznost jet do Pau(muj dobry kamarad se pracovne stehuje z Parize do Pau), je to brana Pyreneji, pojedu tam autem, takze si muzu popojet, mate nekdo zkusenosti s touhle oblasti?Jeden den urcite planuju Tourmalet ale spise bych chtel nejakou koncepci kde tam poradne jezdit, chci poprve v zivote poznat opravdu silene kopce.Poradi nekdo?

odpovědět | zadáno: před 8 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.