#16 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

pira pira (#16) » EasyShare (#15):

uklizim sazeni

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#15 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

EasyShare EasyShare (#15) » člověk (#14):

Důvěryhodnost tohoto článku je dost mizivá. Podívejme se na Německo, Rakousko, Nizozemí, Belgii apod., to bych tu vyjmenovával do večera. V Praze je fakt bez debaty velká koncentrace magora na km². Tady totiž jenom platí zásadní zviditelnění, že existují vůbec nějací chodci a cyklisté. V Praze se za volantem z hodně řidičů stávají psychopati. To potvrdí hodně lidí, obzvlášť cizinci, co se sem přistěhovali. Já už jsem neprávem jako chodec málem přes hubu dostal od jednoho agresivního psychopata.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#14 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

člověk člověk (#14) » Doom ][ (#13):

Tady je vidět,že lidé jsme různí,každý má na věc jiný pohled-jeden bude psát-supr akce a druhý tphle.Jeden den omezení stačí k této reakci rozhořčeného občana.Lze to brát jako test,pak i tato reakce je v pořádku.Ale zento člověk mi není sympatický ani trošku teda.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#13 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Doom ][ Doom ][ (#13) » jochen (#12):

http://spoljaric.blog.idnes.cz/…-chodce.html

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#12 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

jochen jochen (#12) » Doom ][ (#10):

Zejména: „Anthony Browne konstatuje, že nařčení názorového oponenta z "homofobie“, „rasismu“, „fašismu“ či „sexismu“ slouží jako nástroj politické korektnosti k vynucení si cenzury a potlačení odlišného a politické korektnosti nepohodlného názoru.[18]"

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#11 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

jochen jochen (#11) » Doom ][ (#10):

http://cs.wikipedia.org/…a%C5%A1ismus

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#10 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Doom ][ Doom ][ (#10) » EasyShare (#9):

doufám, že fašisti aspon dělali osvětu na téma „nejezděte na červenou“ a „vozte a používejte světla“

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#9 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

EasyShare EasyShare (#9) » lovec.bebecek (#8):

Tak jsem teď projel fotky ze včerejší jízdy viz http://media.auto-mat.cz/…vouprocentni

Docela se divim, že tam není snad nikdo v cyklistickym oblečení a hlavně skoro všichni bez helem. Nedovedu si představit jet bez helmy. Každopádně okruh to musel být zajímavý. Provoz měli asi v klidu, sobota…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#8 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

lovec.bebecek lovec.bebecek (#8) » EasyShare (#7):

Zcela vědomá a úmyslná jízda cyklistů na červenou je běžným jevem. Myslím, že jsem to už kdysi psal.. – viděl jsem to na velmi frekventované křižovatce udělat jednoho pana docenta, přednostu jedné z klinik královéhradecké fakultní nemocnice. Dle jeho vlastních slov (slušně jsem se ho zeptal): „nechtělo se mu čekat“. Vzdělání a profesní prestiž zřejmě nebrání klesnout na úroveň „hovada“. Smutné…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#7 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

EasyShare EasyShare (#7) » Doom ][ (#6):

Tak jsem se na to nějak vybodl. Byl jsem líný oprášit „zimní“ MTB. Na silničním nejsem blázen jet do centra po magistrále a pak po kolejích, kostkách…

Zrovna nedávnou jsem na silničce dojel ke světlům a stál tam biker. Byla červená, on se jen rozhlédl a jel dál. Měl jsem chuť ho poslat někam. Kvůli takovým hovadům klesají cyklisti v očích motoristů.

Každopádně by to chtělo vylepšit vztah motoristů a chodců. Nedávno mě málem přejel frajer se starou pastou, když jsem byl v půlce přechodu pro chodce. Úplně mě zamrazilo.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#6 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Doom ][ Doom ][ (#6) » lovec.bebecek (#5):

<<S D-fensem nesouhlasím především v otázce pojetí sdílení prostoru: vše totiž staví na předpokladu, že určujícím faktorem a „vlastníkem“ dopravní infrastruktury jsou automobilisté, přičemž ostatní jsou jen v lepším případě hosté, případně vetřelci.
Na druhou stranu má ale v názorech na chování cyklistů až děsivě často pravdu.>> přesně tak… silnici bychom měli sdílet nějak rozumně, ale taky bychom se měli chovat k druhým s nějakou formou úcty, jak za volantem, tak i za řídítky. neprasit, nejezdit na červenou, být čitelní, prostě jako lidi.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#5 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

lovec.bebecek lovec.bebecek (#5) » Vóca (#4):

Současná úroveň chování cyklistů v silničním provozu je žalostná. Cyklodopravu je třeba propagovat přes kvalitu každého jednotlivce, ne přes kvantitu na cyklojízdě. To jen pak jen znásobená dopravní anarchie.

S D-fensem nesouhlasím především v otázce pojetí sdílení prostoru: vše totiž staví na předpokladu, že určujícím faktorem a „vlastníkem“ dopravní infrastruktury jsou automobilisté, přičemž ostatní jsou jen v lepším případě hosté, případně vetřelci. Na druhou stranu má ale v názorech na chování cyklistů až děsivě často pravdu.

Za mě: >20 kkm ročně kolo, <2 kkm ročně auto. To jen aby nedošlo k mýlce, že jsem nějaký plechovkářský štváč. Troufnu si odhadnout, že čím víc km na kole, tím menší chuť podporovat a natož se účastnit podobných akcí (a tím větší snaha koexistovat v dopravě v co největší, pokud možno oboustranné pohodě). Mimochodem – jaký je tak asi průměr najetých km účastníků „cyklojízdního pelotonu“? Ne – opravdu to neber jako nabubřelé „kdo z vás to má“. Tak rád bych si přečetl, že to je 5ti místné (ba i 4místné) číslo, tak rád bych byl za hlupáka. Ale obávám se, že většina účastníků zaostává o řád či dva. Ovšem huba plná vzletných hesel o světlých cyklozítřcích…

P.S.: Ať si taky každý sáhne do svědomí, zda nepatří k oněm „šetřičům baterek“. Ráno bych opět vraždil: trasa lesem, maskáče, kapuca, světla 0, odrazky 0. A to je jen střípek…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#4 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Vóca Vóca (#4) » Doom ][ (#2):

S nasíráním řidičů tato akce nemá nic společného. Je to o tom poukázat na to, že po městě na kole jezdit lze. A čím více lidí na kole po městě bude jezdit tím lépe. Posledních deset let jezdím do Prahy po Praze skoro denně a musím říct, že cyklistů je rok od roku více. Jen tak dál.

Add www.defens-cz.com Některé články na tomto webu nemá cenu ani komentovat. Ten co jsi uvedl patří mezi ně.

PS: Podotýkám. Nejsem žádnej antimotorista. Sám také jezdím autem.

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#3 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

EasyShare EasyShare (#3) » Doom ][ (#2):

Tak je to v sobotu, ne v pracovní den. To by muselo být v 8:00 ráno v pondělí logicky. Já nejsem organizátor akce, ale podívám se tam rád.

Určitě doporučuji projet se přes Prahu na kole, já to musím absolvovat každou jízdu. Celkově můj počet švihů klesá a klesá. Je to fajn zážitek, nesoustředíš se na jízdu, ale na dopravu a musíš předvídat za x řidičů, nemluvě o tom smradu z výfuků k poblití. Centru Prahy se vyhýbám obloukem.

Řidičák mám, autem jezdím. Cyklista mě naštve, když jede na červenou (mimochodem hodně řidičů v Praze jezdí na červenou) a pokud se ve frontě cpe mezi auty na začátek k semaforu. Stejně ho pak všichni opět musí předjet. Já na kole stojím mezi auty a je to i bezpečnější.

Když vezmu v potaz Praha-Karlovy Vary-Praha, tak ten závod omezí řidiče daleko víc. Co pak taková Tour :-D?

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#2 RE: Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

Doom ][ Doom ][ (#2) » EasyShare (#1):

další oslava fašismu a možnost, jak nasrat řidiče?

jenom pro zajímavost :) http://www.dfens-cz.com/view.php?…

odpovědět | zadáno: před 6 lety

#1 Cyklojízda: SOBOTA 14. ZÁŘÍ V 15:00 Z VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ

EasyShare

Kdyby měl někdo zájem se zúčastnit, přikládám odkaz viz http://www.cyklojizdy.cz/…-cyklojizda/.

Je to spíš taková zábavná akce.

odpovědět | zadáno: před 6 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.