#20 RE: samozatmavovací brýle

pohy pohy (#20) » floydrose (#5):

koukám po specialized…ale nějaký užší… mám problém, že když mně brýle „lepí“ přesně na obličej tak při zastavení nebo dešti se zamlží…

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#19 RE: samozatmavovací brýle

márty márty (#19) » pohy (#1):

nosím normální kovový rámečky a ultra brown zatmavovací skla, naprosto bez problémů… poupravil bych názor někoho, že se zatmavují i v závislosti na mraze – mělo by to být v závislosti na UV záření, někdy tmavnou i když je pod mrakem, ale jak říkám … ca. 10 let je používám a naprosto bez problémů… Záleží taky na síle, já mám –5 a –4,5 diop a u krajů už jsou dost silný … tedy i více zatmavené, pokud má někdo nějaký –1 až –3 viděl bych to naprosto v poho. Při silnějších než 7 diopt. už ty problémy s velkým zatmavením jsou, ale existují skla, která nejdou do max. zatmavení, chce se to pozeptat v krámech.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#18 RE: samozatmavovací brýle

Jiha Jiha (#18) » KostalFedor (#17):

Náhradní skla u toho nejsou, měly by vydržet i trochu drsnější zacházení . Cenu si už nepamatuji, paragon určitě ještě někde mám, ale ta cena bude asi stejná. Kupoval jsem je v jednom nejmenovaném kamenném cykloobchodu v Praze, ale internetové obchody je nabízejí i za větší cenu než u vás v obchodě.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#17 RE: samozatmavovací brýle

KostalFedor KostalFedor (#17) » Jiha (#16):

Ahoj,za kolik se daji sehnat a kde.Uvazuju,ze bych je zkusil koupit,ale dneska v obchode mi je nabizel za 1200kc,tak se ptam,jestli neznas nejakou stranku s lepsi cenou.Jo a nahradni skla u toho nejsou,ze?

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#16 RE: samozatmavovací brýle

Jiha Jiha (#16) » Pléša (#15):
samozatmavovací brýle

Keramická skla vypadají jako plastová, ale to je vše, co mají společného. Ať jsou světlá nebo tmavá, je přes ně vidět úplně stejně.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#15 RE: samozatmavovací brýle

Pléša Pléša (#15) » Jiha (#14):

a jsou ty keramicka skla vubec pruhledna? :-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#14 RE: samozatmavovací brýle

Jiha Jiha (#14) » pohy (#1):

Mám samozatmavovací brýle Alpina Guard 40 a jsem spokojen, doba ztmavnutí a naopak je několik sekund, skla jsou keramická, tvrzená, nerozbitná,…

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#13 RE: samozatmavovací brýle

bubilkova bubilkova (#13) » orca (#12):
samozatmavovací brýle

jsou bomba – Wojciech

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#12 RE: samozatmavovací brýle

orca orca (#12) » pohy (#4):

Kdysi jsem něco takového měl , pokud chodíš pěšky ještě to jde ale pokud se pohybuješ rychle (auto,kolo) tak je problém , ty mezičasy jsou šok a defakto jsi jako bez brejlí – nic nevidíš. Raději doporučuji jedny brejle s nějakým stupňem ztmavení a fertik .

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#11 RE: samozatmavovací brýle

bacylek bacylek (#11) » pohy (#1):

Já to neřeším, já si vezmu nejaké světlé, nebo né moc tmavé a jezdím.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#10 RE: samozatmavovací brýle

HoK HoK (#10) » pohy (#4):

Mám ty BBB a jsem absolutně spokojen. Dobu zatmavování taky neřeším, protože si to vůbec neuvědomuji.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#9 RE: samozatmavovací brýle

meganik meganik (#9) » pohy (#1):

Rudy Project ztmavení prý do 2 sec. Cena sice vyšší, ale stojí to za to. Vyměnitelné díly – s novým dovozcem i dostupné. Znám se s ním osobně. Navíc nastavitelné straničky a nánosník. Vyber model, seženu za dobře! Kdyžtak na mail.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#8 RE: samozatmavovací brýle

Igor Igor (#8) » pohy (#1):

Rekl bych ze pokud se jedna o dioptricke bryle, tak bude lepsi si poridit takove tmave klapky. Pokud je slunko, tak to pustis dolu, pokud vjedes do lesa, tak to odklopis. Sice nedela se to samo, musis jednou rukou na vterinu pustit riditka, ale zas mas jistotu, ze to ovlivnis sam, kdykoli budes to chtit. Na bikovych zavodech jezdim v dioptrickych brylech, a pouzivam to.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#7 RE: samozatmavovací brýle

floydrose floydrose (#7) » Pléša (#6):

ne, san remo. Abych pravdu řek, nikdy jsem dobu zatmavování nezkoumal, protože jsem jí nikdy vůbec nevnímal, nikterak mě neobtěžovala – jak už sem psal, zatmavujou se decentně, což mi vyhovuje.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#6 RE: samozatmavovací brýle

Pléša Pléša (#6) » floydrose (#5):

Mas ty ARC? vypadaji dobre, ale pisi samozatmavovani 17s, coz mi prijde opravu hodne.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#5 RE: samozatmavovací brýle

floydrose floydrose (#5) » 10:06 (#3):

asi měl nějaký divný brejle;) já mám brýle specialized s adaptlite sklama a jsem naprosto spokojen. celkově nejsou moc tmavý, ani v nejprudšim slunci nijak extrémně nezčernaj, ale za šera je v nich vidět dobře

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#4 RE: samozatmavovací brýle

pohy pohy (#4) » Doom (#2):

mám na mysli čistě sluneční brýle, nemám rád výměnná skla, mám více brýlí a ty si beru podle potřeby, ale právě mě lákají ty samozatmavovací, když vyjedu navečer, abych si nemusel brat hned čiré brýle (jak to dělávám nyní) nebo s sebou do kapsy díval jsem se na brýle bbb nebo alpina, cena vychází cca do 2200Kč a zatmavení má být údajně tak do 8 sekund…

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#3 RE: samozatmavovací brýle

10:06 10:06 (#3) » pohy (#1):

Sebevražda! Kup si nějaké kvalitní brýle s dobrýma zorníkama (Rudy Project, Oakley). Na tomhle se fakt neoplatí šetřit. Jde o tvé zdraví! Při ostrém slunci se ti ztmaví a omezí tak viditelnost v zastíněných místech. Stalo se mi něco podobného na silnici. V létě jsem rval dokopec a brýle byly skoro černé, pak přišel prudký skopec v aleji. Super, na zemi spousta tmavých fleků (stín z listí) občas díra. Pokud máš takové brýle, víš úplné kulové, do je stín, a co díra. Než se ti brýle vrátí do normálního stavu, v lepším případě něco vymeteš, v horším jdeš na tlamu a odsere to i kolo. Jezdím kontaktní čočky a RP. I přes vyšší cenu mohu tuto kombinaci jen doporučit .

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#2 RE: samozatmavovací brýle

Doom Doom (#2) » pohy (#1):

nevím co máš konkrétně na mysli, tak snad nebudu OT

samozatmavovací dioptrické nosím už hodně dlouho. stará technologie heliovar měla dlouhý odezvy, ale jinak chodila spolehlivě. nový skla jsou podstatně rychlejší, ale pořád to má mouchy – při vjetí do tunelu nebo do lesa z plného slunečního svitu jim trvá docela dlouho, než zesvětlají. nikdy nezesvětlají úplně. a reagují bud na světlo nebo na mráz – při mrazu taky rády tmavnou

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#1 samozatmavovací brýle

pohy

chtěl bych se zeptat jestli s nimi máte někdo zkušenost – jak se osvědčily?

odpovědět | zadáno: před 12 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.