#23 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#23) » Zbyněk (#22):

JJ na Couillole ještě nepršelo ale sjeli jsme dolů a lilo a lilo i po cestě domů skoro až po Vídeň. Čuměl jsem když jsme jeli den předtím na Valberg tak tam pršelo než jsme dojeli a předjížděl nás pluh říkali jsme si proč tam jede no a on odhrnoval popadané kameny na cestu.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#22 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#22) » unregistered (#21):

My jsme první trasu taky museli zrušit – pěkně lilo a navíc byla solidní kosa. Naštěstí další den bylo krásně a pluh nám odhrnul sníh, co napadl minulý den, takže cesta na Nivolet byla volná :-). Škoda toho Turini, hlavně sjezd je parádní – pěkná točitá silnice s kvalitním povrchem, v dolní části se projíždí hezkou soutěskou… My zase kdysi zmokli na nedalekém Couillole. Ještě dnes si vybavuji, jak jsem klepal kosu dobrých 15 kilometrů. A ohledně toho Roselendu: asi na tom něco bude, protože všichni mí známí, kteří ho jeli, tam měli hnusně.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#21 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#21) » Zbyněk (#20):

Vše jsme neabsolovovali. První den jsme na kolo nevlezli. Bylo 6 stupňů a pršelo jak z konve. Od 2000 metrů pak byla i následující den souvislá sněhová vrstva. Roselend ale byl už bez sněhu. Ten Roselend je nějaký zakletý byl jsem tam podruhé a zase zima.Takže Colombier jsme nejeli, což mě mrzí protože je to moc pěkný kopec. Noa poslední den opět pršelo a tak jsme nejeli Turini. Ten prvníkopec se stihl ještě bez deště. Do moře v Monaku jsme na chviličku skočili za hustého deště a moře bylo teplejší než vzduch.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#20 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#20) » unregistered (#19):

Zrovna jsem si říkal, že se Tě musím zeptat, jak to probíhalo, takže jsem rád, že jsi sem napsal. Ještě by mě zajímalo pár informací, takže Tě časem kontaktuji po mailu. Jinak jsem se znovu díval na ten program a pokud jste absolvovali vše, tak jste si dali pořádně do těla. My měli na té červnové akci 4 dny špatné počasí, z toho jeden (na Roselendu) sněžilo. Poslední 4 dny byly ale naopak super. Alpe d Huez jsem jel letos podruhé, a i když je to dost těžký kopec, dá se celý jet pěkně v rytmu.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#19 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#19) » Zbyněk (#15):

Tak jsme se vrátili z Grandes routes alpes. Jeli jsme nakonec opravdu s cyklotour.sk. Bylo to moc fajn. 8 lidí plus šéf agentury a zároveň řidič kuchař no prostě děvče pro všechno. Počasí až na první a poslední den fajn. Cyklotour můžu doporučit. Byl jsem s Kudrnou i Nomádem a toto bylo výrazně lepší. Hlavní výhodou bylo, že jsme měli auto neustále při sobě. Takže jsme jezdili nalehko bidony si dolili a pojedli v průběhu etapy. Strava dostatečně vydatná tj. snídaně a večeře nám dělal šéf. Slavo byl ve všem vstřícný a ochotný. Pro méně orientačně zdatné jedince bylo výhodou, že na nás čekal i na křižovatkách abysme blbě neodbočili. Jediná dvě věc trošku vadila. Staré držáky kol nejsou pro karbonové rámy to nejlepší, ale to není můj případ. Obalil se rám hadrou a bylo to. Ty jsou upevněny na nekrytém vozíku a tak nám na kolo cestou docela pršelo. Jinak Alpe d Huez jsem jel poprvé a a ž na ten úvod je to pěkný tempový kopec.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#18 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

raca01 raca01 (#18) » Zbyněk (#17):
DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Já byl na Glockneru 15. září … takhle napadlo den předem, ke konci léta je to s počasím o štěstí.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#17 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#17) » unregistered (#16):

Já byl zatím nejpozději v Alpách v druhé polovině srpna a ani to už není ono. Noci jsou dlouhé, ráno zima a na cyklistiku méně času. Já jsem na kole sněžení zažil dvakrát – vždy to bylo v prvním červencovém týdnu. Největší zima během nocování byla v Livignu v červnu 2004, kdy šla teplota pod nulu. Jinak se mi červen osvědčil nejlépe, tak jsem zvědavý, jak to dopadne letos.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#16 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#16) » Zbyněk (#15):

Z toho počasí mám taky strach ale někteří jedinci prostě přes prázdniny nemůžou. Dolomity jsme zvládli v půlce září s dvoudenním sněhem. Ale v Alpách jsem byl zatím vždy jen přes prázdniny. A taky jednou totálně zachumelil. Zatím nevím jak pojedem vznesl jsem na cyklotour dotaz a ještě jsem nedostal odpověď. Možná skončíme na Korsice což by mělo být v září pohoda.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#15 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#15) » unregistered (#14):

Jedete na vlastní pěst nebo to zkusíte s tím Cyklo tourem? Jinak v září bych dal osobně přednost ubytování pod střechou.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#14 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#14) » Zbyněk (#13):

No obligátní klasiku. Alpy od severu k jihu. Z partie jsem tam byl zatím jenom já a tak zbytek doplní vzdělání. A pár průsmyků mi tam ještě chybí. Navíc to v tak malém množství bude možné uzpůsobit.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#13 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#13) » unregistered (#12):

A co plánujete?

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#12 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#12) » Zbyněk (#11):

Nomád má zájezdy do Alp skoro stejné už 15 let. Díval jsem se i na tu tvoji akci cos posílal mailem, ale nesedí termín, protože letos by nás mělo jet více a shodli jsme se na termínu přelom srpna a září.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#11 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#11) » unregistered (#10):

Ne, ale jejich akce mě přijdou přinejmenším originální ve srovnání s nudným stereotypem Kudrnů, Nomádů apod.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#10 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

unregistered unregistered (#10) » Šmudla (#9):

Máte někdo zkušenost s touto slovenskou cestovkou? http://www.cyklotour.sk/…entura/uvod/

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#9 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Šmudla Šmudla (#9) » libuna (#8):

Ahoj, jakožto kempařům nám padl do očka kemp Bad Neunbrunnen někde u Zell am See, podnikají do něj hodně cyklozájezdů cestovky, ale my chceme ject sami. Máte někdo zkušenost? Dost by i pomohlo městečko kde je, protože na stránkách je jenom název kempu a nic jinýho jsme nenašli.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#8 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

libuna libuna (#8) » orca (#7):

A co bys nám mohl nabÝdnout?

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#7 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

orca orca (#7) » Šmudla (#6):

nebo při výhodné nabýdce se můžem domluvit .

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#6 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Šmudla Šmudla (#6) » orca (#3):

Třeba se tam nakonec někde potkáme :-))

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#5 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

mafan mafan (#5) » el (#4):

ja muzu doporucit ze stejne oblasti kousek od Maria Alm – vesnicka Almdorf – oblsat Zell am See prijemne ubytovani v krasnem prostornem domu – bud apartman nebo klasicky pokoje, ceny jsou myslim vylozene privetive- pokud je v cene snidane- tak je obrovska-nikdy se nam ji nepodarilo snist..takze muzu jen doporucit… http://www.interkat.cz/…kontakt.html

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#4 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

el el (#4) » Šmudla (#1):

Ahoj, já byl v Rakousku ve vesnici Maria Alm, což je kousek od Zell Am See, v českém Penzionu Tyrol (www.penziontyrol.com). Na kole se dá jak do kopců – silnice (kousek je stoupání na Grossglockner) i bajky, taky skoro po rovině – směrem k jezeru, nebo taky na freeride a sjezdové tratě do Saalbachu nebo do Leogangu.

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#3 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

orca orca (#3) » Šmudla (#1):

Tak přesně tohle hledám i já , jen oblast jsem protáhl až k Bonnen see , ale spíše bych uvítal podhůří u jezer v Německu . A ze z Plzně su také :-)

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#2 RE: DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Zbyněk Zbyněk (#2) » Šmudla (#1):

Tak gratuluji. Rakousko osobně neznám, ale zkusím poradit alespoň rámcově. Dvě lokality s koncentrací jezer jsou v okolí Bad Ischl v blízkosti Salcburku a oblast kolem Villachu na jihu Rakouska, kde jsou 4 velká a pár menších jezer (jako nejméně zcivilizované vypadá podle mapy to nejzápadnější Weissensee). Ta první oblast je dost známá, jezdí tam i některé CK. V těsné blízkosti jsou pohoří Totes Gebirge a Dachstein. U toho Villachu se dá zase využít Drávská stezka nebo si projet údolí Gailtal popř. zajet až do Itálie. Ještě by možná stálo za to podívat se na oblast kolem Garmisch Partenkirchenu na hranici N a R. Zdá se to být méně zcivilizovaný kraj, než ty dvě výše zmíněné lokality. Hory jsou tam sice menší, ale pořád jsou to Alpy. Hodně lesů a jezer a nedaleko pohádkové hrady a zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau a další památky. Tady jsem našel odkaz na databázi ubytování: http://www.pensionhotel.cz/…0511115.html http://arget.wz.cz/…anstein.html http://overlord.cz/index.php?…

odpovědět | zadáno: před 12 lety

#1 DOVOLENÁ - nové zadání :-))

Šmudla

Čau lidi, vzhledem k postupu ve firmě budu mít možnost cestovat s autem za hranice a proto měníme úmysl Česká Kanada za RAKOUSKO. Ale nevíme kam… Chceme být někde mimo hlavní civilizaci v pěkném penzionku nebo chalupě, nejlépe koupání v jezeru a vyjížďky s ohledem na ženu :-), někde pod horama abysme mohli ject třeba kolem jezera údolím nebo si udělat výlet do kopce…No prostě něco super. MÁTE TIP? Kdyby byla nějaká ta fotečka…

odpovědět | zadáno: před 12 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.