#5 RE: Krušné hory - Kalek, Hora Sv.Šebestiána

roman. roman. (#5) » orca (#4):

Díky za postřehy a tipy, přidám pár svých poznatků. Nedávno jsem objel čundrokruh z UL do Klingenthalu a zpět přes Krušné hory (2× jsem přespal v Loučný). Bylo to nádherný až na ty hrozný cesty na západ od Božáku. Vyjma cesty na Ryžovnu to byly spíš tankodromy. Z Přebuzi na Kraslice to je asi 7km padák dolů, celej jsem ho projel ve stoje a krokem, stejně jako řadu dalších dalších podobných až jsem si udělal na ruce od brzdění pořádnej podlitej mozol :-) Příroda, výhledy a fotografování tam je ale bez chyby, jsem rád že jsem tam byl. Jen se tam musí jet pomalu. Na východ od Klínovce k Hoře sv.Šebestiána silnice vypadají bez chyby. Jsou tam obnovený povrchy, jelo to nádherně. Od Hory sv.Šebestiána na Kalek a Mezihoří už to je horší, dobrá je silnice z Jirkova na Svahovou, Novou Ves a Mníšek. Dál na Ústí už to je dobrý. Hodně pěkný svezení bylo z Moldavy přes Německo do Vejprt kolem hranic. Tam je to všude bez chyby, provoz minimální a i na opravovaných úzkých silnicích se nechá normálně jet. Příště cestu po Německu protáhnu a navštívím západní Kr.hory z Německa :-). Na více určitě pěkných míst v záp.Kr.horách jsem se neodvážil kvůli těm tankodromům. Možná to tam bude už příští rok lepší, některé silnice byly v opravě. Rozhodně tam je ale všude krásně a stojí to za podívání :-)

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#4 RE: Krušné hory - Kalek, Hora Sv.Šebestiána

orca orca (#4) » Roman2 (#1):

Možná to napíši jinam než bych měl … Udělal jsem si vejlet do rodiště a nostalgicky jsem si dal Klínovec(stále stejná ruina už několik let…) z Chodova a jel jsem přes Hroznětín a dále na Pernink > silnice prvních cca 2 km upravená ale dále asi v délce 3–5 km je sfrézovaná a cesta připomíná spíše cyklokros (na silničce jsem to ustál) , dále silnice z Abrtam k odbočce na Božák je neskutečně rozbitá a zrovna tam lepili „záplaty“ prostě šílenství … Zato silnice z kopečka do Oberwiesenthalu je fajn a ještě fajn cesta zpět :-) . Z Božáku doporučiji si odskočit do Rýžovny na dobrej sýr či jen fajn svačinku (http://www.farmazvirat.cz/) silnice je „jetelná“ i na silničce. Zato hlavní silnice z Božáku přes Jáchymov do Ostrova je dokonalá , z kopce ty auta nevadí do kopce je to o plíce … Ještě v této oblasti bych doporučil návštěvu Velkého Rybníka (http://www.pivohastrman.cz/)s ochutnávkou zvlášť lahodného piva.

odpovědět | zadáno: před 9 lety

#3 RE: Krušné hory - Kalek, Hora Sv.Šebestiána

Roman2 Roman2 (#3) » protools (#2):

Díky, tušil jsem to. Přes Klíny to je samozřejmě dálnice :-) Ještě ze se nechá okolo Kalku jet přes Německo, tam to je bez chyby.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#2 RE: Krušné hory - Kalek, Hora Sv.Šebestiána

protools protools (#2) » Roman2 (#1):

Shodou okolností jsem se tam odsud včera vrátil. Boleboř- Kalek je silnice spíš na bika. Když jsem tam byl poprvé, nevěděl jsem ani, že to je silnice. Má to kvlalitu slušné lesní cesty. Slušná silnice je v okolí Flájské přehrady z Litvínova přes Klíny.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#1 Krušné hory - Kalek, Hora Sv.Šebestiána

Roman2

Jaká je kvalita povrchu silnic v okolí? (jezdím na galuskách, jsem z UL). Zajímá mě směr z Kalku dolů přes Mezihoří, nebo Bolehoř, nebo nahoru na Horu Sv.Kateřiny. A ještě, za Horou SV.Šebestiána kousek od hranice je odbočka na Vejprty, uzavřená pro motorová vozidla. Tuším že to tam bude pěkný, ale asi ne pro galusky… Můžete někdo ze znalců napsat jak tam silnice v okolí vypadají ? (nechci se dostat do nějaký šutronády). Zatím to tam znám spíš z německý strany. Díky za odpověď.

odpovědět | zadáno: před 10 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.