#17 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

ctrg ctrg (#17) » Kája (#16):

showbussines šokuje více hledejte pod http://www.tojesila.cz

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#16 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Kája Kája (#16) » Fence (#14):

chcete vědět víc??? www.tojesila.cz

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#15 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#15) » Fence (#14):

Já jezdím cesty taky radši sám. V civilizaci v Evropě je to v pohodě. Bojím se ponorky a lezení si na nervy. Jednou jsme jeli ve dvou a po týdnu už mi lezl kamarád na nervy hodně. A to jsme se dobře znali. Právě ten týden je tak dobrá doba, kdy se dá jet ve dvou nebo více, delší dobu je podle mne lepší jet sám. Povídáš si potom s lidma který potkáš, ale jen když chceš. Do divočiny nevím, nebyl jsem.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#14 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#14) » básník (#13):

Tak ten je taky hustej :) V Albánii věřim že to asi divoký bude. S tim Polákem jsem hlavně narážel na to, že jel takovou dálku sám. Že to neni dobrý, když se něco stane a tak. I dva neni moc, ale aspoň jeden může něco zařídit když se tomu druhýmu něco stane.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#13 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#13) » Fence (#11):

Ten Polák jak píšeš není blázen. To je cykloturista. Já potkal letos v červnu v Montenegru (černá Hora) Francouze Damiana na kole s vozíkem staženým izolepou, jel z Grenoblu do Turecka a dál do Izraele. Řešil nějaká osobní témata, tak nasedl a vyjel. Měl právě před sebou Albánii, tam to mohlo být divočejší.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#12 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

drobena22 drobena22 (#12) » Fence (#11):

Koukněte se na tohle: http://www.tojesila.cz/…-Topite-se-v-

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#11 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#11) » básník (#10):

Tak to přeju ať se brzy uzdravíš. Jinak mlíko tam bylo, ono nebylo zrovna hezky, celej den bylo zataženo. Hlavně to bylo jen tak tak s tmou. Dorazili jsme tam v 20h, vyfotili se u značky a rázem tma. Pak už jsme stihli sjet jen cca 100 výškových metrů na hranice s Francií do Pas de la Casa, kde jsem spali v nějakym neobydlenym polorozbořenym baráku (bylo cca +2°C), kam nás zatáhl jeden polák, kterýho jsme náhodou potkali, a který taky jel na kole putovně a to komplet z Polska. Říkal, že prý je 24.den na cestě a jede do Maroka. Slušnej blázen :)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#10 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#10) » Fence (#9):

Parádní fotky, díky. Ale neměl jsem se na to koukat, chytla mne taková chuť někam vyrazit, a přitom dřepím s těžkou angínou doma v tak krásným počasí a žeru acylpyriny. Hele v tom sedle nahoře jste měli hustý mlíko, viď?

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#9 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#9) » čeřínek (#8):

No, v podstatě 6,5 dne. Přiletěli jsme v sobotu v 9h a odlítali následnující sobotu v 10h. Na kolik to vyšlo to jsem nějak ani zpětně nepočítal. Jako když si člověk veme jídlo už z čr (na ten týden se to dá), tak lze nakupovat jen minimálně, navíc tam ani neni nijak draho. Jediný ty letenky něco stojej, ale to je samozřejmě odvislý s kým se letí, kdy se letí atd… Na fotky jde kouknout na kamarádovo album: http://picasaweb.google.com/…pToSpain2009

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#8 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

čeřínek čeřínek (#8) » Fence (#7):

Hola hola . To vám závidím ,dovolená přesně podle mýho gusta . Letos se mi nic takovýho nepoštěstilo . To jste ujeli za 6 dní ? Na kolik to vyšlo celkově ? a budou nějaký foto třeba na fotogalerii nebo tak ?

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#7 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#7) » básník (#6):

No s počasím to bylo tak, často v noci pršelo, přes den jen občas a slabě, ale zataženo bylo skoro pořád, krátkej dres jsem měl jen tu sobotu po příletu do Barcelony a část druhýho dne, jinak zbytek týdne už bylo chladnějš. Jako sucho a prašno bylo, ono většinou v noci pršelo slabě, takže to ani pak nebylo poznat. Akorát jednu noc byl teda pořádnej slejvák, bouřky a blesky. Náštěstí to ale k ránu ustalo. Každopádně vedra se rozhodně nekonali, ani u moře. S kolem jsem letěl poprvé, takže jsem se taky celkem bál, aby ho neponičili a hlavně naložili do správnýho letadla :) Jako ty kola se takhle převážej běžně, v kartonovejch krabicích, tu seženeš podle mě v každym bikeshopu, protože v nich je taky do obchodů dostávaj. Akorát je dobrý vevnitř to nějak oblepit a vystlat aby se to tam moc mezi sebou nedřelo. Samozřejmě musíš to trochu rozmontovat, tj. vyndat přední kolo, sedlovku, řídítka a pedály a pak to tam nějak inteligentně poskládat. Taky je dobrý hlídat kde se tyhle nadměrný zavazadla pak vydávaj, protože sice na Ruzyni je tam týpek, kterej ti to dá jako osobně, ale třeba v tý Barceloně, tam to prostě vyjede na pásech a leží to tam, může si to každej vzít. Letěli jsme samozřejmě přímo PRG-BCN.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#6 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#6) » Fence (#5):

Člověče to jste začátkem září ve Španělích zmokli? (píšeš bylo tma a pršelo). Já myslel že v této době je tam vše suché, vyprahlé a prašné. V září bych tam s deštěm nepočítal, a vida. Jinak paráda :-). Já s kolem letecky ještě nebyl, mám strach že mi ho ti manipulační maníci na letišti prošlápnou, nechají vespod pod kuframa nebo ohnou hák od přehazky. I když to zabalíš do kartonu, přeci jenom je to křehké. Letěli jste přímo PRG – Barcelona?

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#5 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#5) » básník (#4):

Mapu jsme si koupili 1:200 000 od Marco Polo, ty dělaj přesně tenhle výřez, tj. Katalánsko + část Franice. Mimo Barcelonu je to v poho, ale jakmile začně víc silnic u sebe a dálnice k tomu, už se člověk stěží chytá. Se spaním nějak velkej problém nebyl, když se začlo stmívat tak jsme našli nějakej plácek, podařilo se i párkrát u řeky. Nikdo nikdy neprudil. Co jsem i četl předtím, že ono se to jako takhle asi nesmí, ale toleruje, pokud teda člověk nespí na soukromym pozemku a nějak viditelně blízko obydlenejch oblastí a nedělá randál. Dá se najít i web kde jsou nakreslený rozmístění kempů, ale ono jich je myslim už dost v září zavřenejch. Jo a když se poštěstí a skupinka cestovatelů neni početná (nejlépe dva lidi) tak se i hodní lidé najdou, kteří vás nechají u sebe přespat, jako se to stalo nám :) A to podotýkám, že my jsme o noclech neprosili, oni se sami nabídli, když nás viděli, jak jsme si večer (už byla tma a pršelo) v podloubí před zavřeným obchodem (jak se pak ukázlo, byla to část jejich domu) vařili večeři :)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#4 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#4) » Fence (#3):

Sto kiláků denně natěžko a dvouapůltisícovka k tomu (od moře), to je dost dobrý :-). Ještě by mne zajímalo jakou jste měli mapu a jak jste řešili spaní, případně jestli se spaním venku nebyl někde problém. Díky.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#3 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

Fence Fence (#3) » básník (#2):

Jeli jsme na těžko, tj. se všim (typuju i s vodou tak cca +20kg) Jeli jsme sice na horských kolech, ale silničničtější pláště. Kolega měl 2" , já měl 1,5" pláště a udělal jsem určitě dobře. Jeli jsme jen po silnicích, jen myslim někde nějaká zkratka kilometr ani ne byla šotolina, ale jinak vše asfaltky. Díky tomu jsem ujeli v průměru cca 100km za den. Vodu jsem vozil litr v cyklolahvi a dvoulitrovku v brašnách. Buď jsme někde vodu koupli, nebo v naprostý většině brali u benzínky, oni tam běžně maj poblíž stojanu se vzduchem i pitnou vodu. Vzhledem k tomu že je španělsko celkem osídlený v těch místech, tak jsme s vodou neměli nikdy problém, že bysme ji nesehnali. Vařili jsme si ráno čaj a pak večer, to jsme měli většinou těstoviny nebo rýži už z domova. Taky plus určitě bylo, že jsme za celou dobu nepotkali jedinýho komára, a to jsme stanovali i u řek :)

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#2 RE: Barcelona - Pyreneje 2009

básník básník (#2) » Fence (#1):

Zajímalo by mne, jestli jste jeli natěžko (stan, spacák), na jakých kolech, jestli jenom asfalt nebo i šotoliny a terén a potom jak jste to dělali s vodou (pití, vaření). Díky.

odpovědět | zadáno: před 11 lety

#1 Barcelona - Pyreneje 2009

Fence

Tak jsme se po týdnu vrátili s expedice po Katalánsku cca 660km, okruh z Barcelony na sever přes Andorru a pas Port d´Envalira 2408m (15.9. tam bylo –4°C)a přes Gironu zpět do Barcelony. Napíši jen pár praktických informací, případně napiště kdo chcete něco podrobnějšího. Důležitá informace je ohledně plynových bombiček v Barceloně, ty jsme nakonec sehnali v ulici Carrer de la Canuda, ústící do barcelonského „Václaváku“ La Rambla, obchod se jmenuje Esports Maňánes. Je asi od dva obchody vedle od Decathlonu (v Barceloně jsou jen dva), což je takový španělský Gigasport, tam prý taky bombičky mívají, ale zrovna je neměli. Vzhledem k tomu, že jsem do i z Barcelony letěli, tak jsem řešili i balení kol do krabic. Izolepu i potravinovou fóli lze sehnat v Carefouru, je dokonce docela blízko od zmíněných obchodů, je na hlavní tříde La Rambla. Co se týče krabic, tak ty jsme měli schovány po týden na tajném místě u letiště :) V Decathlonu krabice nemaj a bikový shopy jsme pak neřešili, takže nevím zda tam nějaký jsou (ale asi jo) a jestli tam maj krabice. Také je dobré mít podrobnější mapu periférie Barcelony alespoň tim směrem kam chcete jet, protože spoléhat na značky se ne vždy vyplatí, hlavně vzhledem k tomu že je tam hodně dálnic. Vymotat se správnym směrem a ne po dálnici je nadliský výkon :) Přesto se ale najdou pasáže, kde je nutné (hlavně výrazně časově úspornější) po dálnici kousek jet. V září se v Barceloně opravdu hodně ulic opravovalo a částečně uzavřeno, což ale bylo vykompenzováno tím, že všechny silnice co jsme po španělsku pak jeli byli luxusní a naprosto bez děr, to se nedá s našima srovnat. Co se týče nakupování tak jsou k mání místní supermarkety, v trochu větších městech i Lidli a Carefoury. Při návštěve ostatních obchůdků je dobré myslet na jejich od cca 13h do cca 17h trvající siestu, bohužel platící i v Andoře, kdy je naprostá většina obchodů zavřená.

odpovědět | zadáno: před 11 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.