#201 RE: výživa_doplňování energie

paolo11 paolo11 (#201) » Douša (#190):

Wattmetr je lepší dát na silničku,kde převážně rozvíjíš výkonnost a na závod ti stačí na bajka tepák,finančně kolem 50kk a výš

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#200 RE: výživa_doplňování energie

paolo11 paolo11 (#200) » coloron (#198):

A nebo ho ani tolik odbourávat nemusí. Martínek mi to taky tak nějak naznačil,když jsem měl jen 0,8 při Ap a že méně u něj doposud měl jen právě Fery 0,7 a že to máme prostě nejspíš danný.Výhodou je,že není třeba tolik trenovat ZDV,ale o to víc výkon.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#199 RE: výživa_doplňování energie

Douša Douša (#199) » Douša (#190):

čau Colorone, můžeš se pls podívat na mé dotazy z (#190)? Dík D.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#198 RE: výživa_doplňování energie

coloron coloron (#198) » jochen (#194):

To by ale mohlo být taky tím že ho dobře odbourává(lak­tát),to se dá naučit asi hlavně při závodech,protože v treninku je to hrozná dřina.I když když na to někdo má hlavu a vůli tak proč ne.Myslim že už Vojtěchovský kdysi psal že u profíků se dá ANP jen odhadnot.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#197 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#197) » jochen (#196):

„Zavodnit se musí, protože každý z nich je po etapě silně dehydrovaný. V podstatě jen doplní ztracené tekutiny.“

Heh sak pises to same co ja, proste si hlidaji vahu, aby moc nehubli, ja se ale tak nebavil o tekutinách, jako o tom glykogenu. Jinak jestli ma cyklista dobrou hustotu, definici a kresbu svalu se staci podivat na borce pro celkove poradi. Te vody v podkozi opravdu moc nemaji, defakto to sou kulturisti v soutezni forme, jen s tim rozdílem, ze nemaji moc svalu. :))

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#196 RE: výživa_doplňování energie

jochen jochen (#196) » YuraOlomouc (#195):

No, já ti nic netvrdím, necítím se povolaný, a ani z toho, že Raboňovi se jen tak nezvyšuje laktát nad teoretické AnP, by mě nenapadlo tvrdit, že nepotřebuje doplňovat cukry při závodě. Samozřejmě že cukr profíci doplňují. Vyhrává ovšem ten, kdo mimo jiné dokáže co nejvíc cukrů ušetřit a dobře je využít v situacích, kdy se jede podlaha. Jaksi pozapomínáš, že většina etapy se jede relativně v klidu (pro profíky). A oni se najedí v podstatě jen po etapě, protože to je vlastně před etapou:-) Zavodnit se musí, protože každý z nich je po etapě silně dehydrovaný. V podstatě jen doplní ztracené tekutiny. Uvědom si, že 5 hodin jízdy jejich tempem znamená okolo 20 000 kJ. A zásobní glykogen u dobře trénovaných jedinců dělá asi 8000 kJ. A to ho nemůžou spotřebovat všechen. Takže doplnění je třeba. Zavodnění hraje možná zásadní roli u 120kg kulturisty, který musí mít dobrou definici, hustotu, kresbu svalů… ale ne u 60–75kg cyklisty. Naopak zavodnění se před závodem doporučuje, při něm samotném rozhodně nestačíš doplňovat ztracené tekutiny.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#195 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#195) » jochen (#194):

Hm takze Rabon nepotrebuje při zavode zadne gely? Chtel bych videt třeba nejakou horskou etapu na GT, kde by byly zakazane rychle cukry, zadne gely, energy bary, coca coly, jontaky atd.. Ze jedou hodne na tuky je jasne, ti jedou na tuky i když chrapou, protože je jejich metabolismus v takových obratkach, ale netvrd me tady, ze se nezavodi na cukr. :)) Hlavne když se podivas na ty vrchare na tech etapakach, kdy sou super vyhubli a během zavodu ještě hubnou, aby měli ještě mensi vahu do tech kopcu. Proc by se měli prezirat po etape a před etapou, aby se nervali glykogenem jak ty rikas, budou pak jen zavodneni a tezsi. Se podivej na ty videa s tech etapaku, jak tam kazdej říká, ze ma hlad, ze ve dnu volna hlavne zase před tezkou horskou etapou jak rikaji, ze dulezite je moc nejist atd.. Oni jen mimo kolo doplni tak, aby nebyli v minusu, ale rozhodne ty cukry nechcou tahat na kole sebou, proc taky, když tu energii ziskaji v prubehu, postupne rychlejma cukrama tak jak je zrovna potrebujou..

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#194 RE: výživa_doplňování energie

jochen jochen (#194) » YuraOlomouc (#193):

Vycházel jsem z kalorických tabulek.cz. Vždycky nějaké cukry potřebuješ, ale cirka po třech hodinách začne tělo sebezáchovně přepínat hlavně na tukový metabolismus. Samozřejmě platí, že trénovaný jedinec dokáže podržet mnohem víc zásobního glykogenu a navíc snadněji čerpá z tuků, aby glykogen ušetřil. A nezapomeň, že ti nejlepší jedou furt především na tuky, a tom to je. Říkal Martínek, že takový Raboň se při testech skoro ani nedokáže s laktátem dostat nad teoretický AnP, a to podává obrovský výkon. Podívej se sem: https://www.youtube.com/watch?…

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#193 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#193) » jochen (#192):

Sacek ryze ma 100g sacharidu, ale jestli ma ta rejze po uvareni 500g to sem si nevsim, ale myslim, ze tak 350g max? Jinak jak tam pises, ze se to ustali a palis tuky, tzn. ze si vycerpal glykogen, tak to bude asi na závodech konec, to clovek nebude schopnej se zvednout ze sedla a reagovat na nastupy. Bez cukru to nejde no to je jasny. Bez cukru leda tak turisticka chuze, na to kolo bych ani nesedal. By mohlo zafoukat a clovek se pak prevrati do prikopy. :D

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#192 RE: výživa_doplňování energie

jochen jochen (#192) » Douša (#188):

Napadlo mě k tomu ionťáku – 1,5 l skutečně iontového nápoje, to je nějakých 105 g sacharidů + banán. To není málo. To je jako by sis dal půlkilo vařené rýže:-)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#191 RE: výživa_doplňování energie

jochen jochen (#191) » coloron (#189):

To je fakt, když ti to nesedne, prostě to nejede. A jak říká jeden známý trenér k tepákům, volně převedeno – nejezdíte proto, abyste měli takové a makové tepy, ale abyste byli co nejrychlejší:-)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#190 RE: výživa_doplňování energie

Douša Douša (#190) » coloron (#189):

kurňa, kurňa. Zamlada jsem absolvoval několik tréninků a závodů s tepákem (běh a OB). Na stará kolena jsem si říkal, že už to není pro mne potřeba. Minulý rok mi to moc nešlapalo, tak jsem si nechal na podzim změřit laktát a pořídil si tepák. O waťáku jsem si říkal, že na stará kolena není potřeba, ale že by? Je waťák použitelný i na MTB? Nebo jen na žiletky? Pokud jo, co to obnáší finančně? Dík za info.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#189 RE: výživa_doplňování energie

coloron coloron (#189) » jochen (#187):

Ano tak tak,zní to logicky ale až pořízení watmetru mi ukázalo o kolik může být výkon horší při stejné tepovce-v podstatě o několik tříd dozadu,dejme tomu že standartně jsem schopen jet 30 minut časovku na 350w na tepech 175,a pak se stane shoda náhod,že se dostanu do stresu v práci a třeba nestihnu jíst před závody tak jak bych chtěl a třeba se ještě posune start závodu tak že je to v pro mě neobvyklou hodinu a hned je z toho při časovce katastrofální výkon 260w ale tepy jsou stále 175,prostě to nejede a nejede,naštěstí se mi to letos stalo jen dvakrát.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#188 RE: výživa_doplňování energie

Douša Douša (#188) » jochen (#187):

dle tepáku to bylo přes 2 hod (59 %) v pásmu nad Anp. Ještě pro upřesnění 2 bidony s ionťákem 0,75 l. (jeden bidon jsem si naplnil na občerstvovačce) + 2× kelímek vody a půlka banánu z občerstvovačky. Počasí bylo tak akorát. Cca prům 20 st.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#187 RE: výživa_doplňování energie

jochen jochen (#187) » Douša (#182):

Co je to intenzivní výkon? Pro mě výkon nad AnP. A to fakt 3,5 h bez jídla nejde. Aniž by sis to uvědomil, tvá „intenzita“ bude bez doplňování sacharidů stále nižší a nižší a ustálí se na úrovni, kdy pálíš tuky a sacharidů relativně moc nepotřebuješ, ale pak bude značně záležet na tom, jak máš natrénovano.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#186 RE: výživa_doplňování energie

Douša Douša (#186) » coloron (#183):

čau, standardně si gely vozím. Teď to byla výjimka. To zapomenutí gelů jsem bral i jako test „bez“. Jinak jsem si tepy hlídal. Jel jsem s tepákem.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#185 RE: výživa_doplňování energie

coloron coloron (#185) » YuraOlomouc (#184):

Je zajímavé že do určitého věku nebo stavu trenovanosti jsem to nevnímal,ale pak se to zlomilo a začal jsem vidět velký rozdíl při pravidelném doplňování energie.Ale každý jsme jiný,někomu to třeba jede jen na vodu.Já jsem se po těch letech konečně „našel“ a trefil se do toho co na mě funguje.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#184 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#184) » coloron (#183):

Presne tak, jak ma v sobe clovek dostatek glykogenu a nejede uplne na krev, tak to muze ještě k tomu trenovanej jedinec drtit docela dlouho. Ikdyz je jasny, ze postupne mu bude docházet a nikdy to nebude takove, jako kdyby tam postupne sazel rychle cukry..

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#183 RE: výživa_doplňování energie

coloron coloron (#183) » Douša (#182):

Tak jasně že se to dá pokud se pár dní předem pořádně najíš a pak pi závodě odhadneš tempo „mezi prahy“.Spíš by mi v hlavě hlodala myšlenka zda se to s jídlem nedalo zajet lépe.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#182 RE: výživa_doplňování energie

Douša Douša (#182) » carbox3x (#181):

Tak jsem odjel svůj první maraton – Valašskou 50. Bez gelů. Jen na ionťák a půl banánu na občerstvovačce. Bo jsem gely zapomněl doma a překvapivě stánky s gely se tento rok nekonaly. Takže se dá 3,5 hod intenzivní výkon dát „bez výživy_doplňování energie.“

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#181 RE: výživa_doplňování energie

carbox3x carbox3x (#181) » YuraOlomouc (#180):

To je jasny. Maltu kupuju normaln. Slozeni ctu taky,tak vim co vtom je. Bilkoviny tady mam taky-albumin a kaseinat vapenatej. To pouzivam ve firme,takze beru po 50kg. I jsem je zkousel s tou maltou a nic moc. Syrovatkovej protein by byl asi lepsi. Taky jsem premyslel, ze to namicham.aspon budu mit prehled co vtom je. V michani jsem totiz dobrej:-) a o vyzive mam prehled taky obrovskej:-) Trochu se tim pres 20 let zabejvam. A kdyz neco nevim,mam kamarada vysokoskolskeho chemika.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#180 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#180) » carbox3x (#179):

Hm tak to je proste glukoza s maltodextrinem a trocha nic moc kvalitního proteinu.. To je lepsi si koupit protein a pripadne k tomu dokoupit maltodextrin a glukozu. Glukoza se prodava v kazdem krame pod nazvem glukopur=hroznovy cukr.. :)

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#179 RE: výživa_doplňování energie

carbox3x carbox3x (#179) » YuraOlomouc (#178):

No nikdy jsem sacharidaky nebo proteinaky nepouzival a mel jsem problem pribrat. A najednou to jde. Mel jsem mega mass od ATP. 30procent proteinu. Priste zkusim treba nejaky jiny.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#178 RE: výživa_doplňování energie

YuraOlomouc YuraOlomouc (#178) » carbox3x (#177):

A co mas furt s tim gainerem, ukaz kterej používáš. Jestli to je nejakej kvalitnejsi a nebo jen samej cukr.. Jinak regenerace je urcite znat, když davas bcaa,amina, proteinak..

odpovědět | zadáno: před 5 lety

#177 RE: výživa_doplňování energie

carbox3x carbox3x (#177) » YuraOlomouc (#176):

To je presne ono. Nedrzet tu vahu celou zadama,ale pomahat si brichem jinak ty zada boleji. Na bolava zada me kolo pomaha,ale zadne dupani. Volnou jizdou se mi zada vzdycky srovnaji a nebolej. Nedavno me boleli zada,ze jsem sotva vyjel. Asi na 4km jsem prejel dva hrboli a tak me louplo v zadech,ze jsem si malem krupnul do kalhot a za dalsich 20km. vsecko v pohode. Zezacatku jsem v te praci fakt trpel,ale sacharidak a amina fakt pomohli. I ted davam kazde rano bcacka a je to pohoda. Pres zimu zkusim ten gainer znova a zkusim trochu zamakat na nohach,kdyz se nebude tolik jezdit.

odpovědět | zadáno: před 5 lety

« předchozí [1] [7] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [26] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.