#146 RE: Mamut Tour

rs rs (#146) » javor (#145):

Diky organizatorum za to, ze v dnesni nelehke dobe, usporadali tradicniho silnicniho Mamuta! Reporty, fotky http://www.vinohradskeslapky.com/akce.php?…

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#145 RE: Mamut Tour

javor javor (#145) » unregistered (#144):

byl to Jarda

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#144 RE: Mamut Tour

unregistered unregistered (#144) » Tomnavrc (#143):

Obruču znám. On ty dresy on střídá a tak ho není snadné identifikovat. Je fakt, že v té grupě jela i jeho ségra.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#143 RE: Mamut Tour

Tomnavrc Tomnavrc (#143) » unregistered (#142):

Loni jel s 1 pastorkem MXM tour Jarda Obruča, nedivil bych se, kdyby to byl zase on … jezdi hlavne mtb na cele startovniho pole – loni napr druhy za Jobankem na Rohalovske 50

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#142 RE: Mamut Tour

unregistered unregistered (#142) » jochen (#141):

Nevíte někdo jaké startovní číslo anebo jak se jmenoval a kolikátý dojel ten borec co to jel na singlspeedu? Tesák lámal statečně tuším ve druhé skupině. Nevím teda jak jel Hostýn.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#141 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#141) » coloron (#139):

Uvádí se spíš 70 g/hod. To obnáší přesně litr isostaru podle doporučeného dávkování. Ten si míchám na závody, maximálně mi vyhovuje, i když mi vadí cena (kupuju ho v DM o 20 % levněji, pak teprve cenově dostane na úroveň ostatních ionťáků). Problém je, že tyčky, a hlavně gely, by se měly zapíjet čistou vodou, a jak píšeš, musel bys mít někoho, kdo by ti je během jízdy furt dodával. Gel nebo sladký nápoj je nejlepší, protože nezatěžuje namáhaný organismus trávením tuhé stravy. Ta houska… se mi moc nezdá. Na švih dobrý, ale závod je závod. Nicméně musím říct, že já pro dobrý pocit potřebuju mít v žaludku něco tuhého:-) Takže proto tyčinky a před startem sice komplexní sacharidy, ale taky něco tučného. Na dlouhý Krušnoton mi při příjmu 70 g sach. / h vychází 630 gramů. To ti stačí 1,5 l ionťáku a nějakých 6 balíčků kyselých mozků, žížalek nebo medvídků:-) No prostě aspoň jednou bude třeba na obč. zastavit. Loni jsem na střední kvůli zastavování na obč. ztratil, pokud si dobře vybavuju 9 desetin průměru, časově 7 minut. No není málo. Na Sudetech letos hodlám nikde nastavit, doufám, že manželka se letos pro jednou zhostí čestné úlohy podavačky bidonů a tyčinek:-) Chtěl bych to zajet max. za 5:10.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#140 RE: Mamut Tour

javor javor (#140) » coloron (#139):

no kdyz se podivas treba na fotky tak na spici jedou vzdycky favoriti z dlouhe tak nevim jestli by ti v tohmhle rozdeleni pomohlo

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#139 RE: Mamut Tour

coloron coloron (#139) » jochen (#133):

Já bych někdy chtěl vyzkoušet ještě opačnou věc tzn. jíst opravdu hodně,ale znamenalo by to nutnost mít sebou doprovod kterej by mě furt zásoboval.Vyděl jsem jednou pořad s Petrem Vabrouškem a ten tam říkal že při ironmanu sní a vypije 100g sacharidů za hodinu-víc tělo není schopno pojmout.Když je vedro tak ionťák bude tak 5%,žaludek zvládne tak 0.5–0.8l za hodinu podle intenzity takže to je v nejlepším případě 40g sacharidů v pití a zbytek bude u profíka 1 endurosnack a jeden powerbike bar a pro hobíka nemám tušení ale možná ta halva,houska s marmaládou nebo sýrem,banány?Kaž­dopádně by mě zajímalo jak by to jelo třeba na dlouhém krušnotonu kdyby se tím člověk řídil-ale znamenalo by to minimálně 8×bidon s ionťákem,8en­durosnacků a 8 powerbikebarů a to se do kapsy vzít nedá,to už chce doprovod a nebo baťůžek a spoléhat na inťáky na občerstvovačkách a to je zas nutnost zastavit a třeba si nechat ujet skupinu atd…Když se pak spočte startovné,cesta a toto občerstvení tak je maratonek docela drahá sranda.Mě vyšel mamut i s cestou vlakem a jedním ubytováním letos na 2000,ale stálo to za to:))

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#138 RE: Mamut Tour

coloron coloron (#138) » fidorka66 (#135):

Já konkrétně jsem to chtěl hlavně celý objet relativně v pohodě.Mám za sebou letos jen pár závodů takže forma ještě není ideální no a když jsem viděl jakou rychlostí to valí špice hned od začátku tak jsem si vystoupil dobrovolně a myslím že nás bylo víc.Ono je hezké jet mamuta intenzitou závodu UAC nebo Masters(tedy na krev) jenže co dělat po 100km když člověku dojde a má před sebou ještě 120?Zažil jsem si to na víc závodech-je to pěkná euforie jet na velkém závodě na špici a o to větší zklamání a deprese když ti v půlce dojde.Podle mě by na maratonech neměly bejt spojený dlouhý tratě s krátkou,stačila by půlhodinka rozestup na startu.Stejně tak ten co vzdá dlouhou a jede krátkou by neměl mít umístění na krátké.Když jsem v roce 2008 začínal s maratonama tak to tak tuším bylo.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#137 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#137) » Dreamer (#134):

Tak to ne, ja si přece pokaždý dávám handicap a vyrážím o deset minut později! Ale letos už tak shovívavý nebudu:-)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#136 RE: Mamut Tour

javor javor (#136) » fidorka66 (#135):

v Pavlovicich se to asi trochu procedilo v tom brdku

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#135 RE: Mamut Tour

fidorka66 fidorka66 (#135) » Dreamer (#134):

Když jsme tedy ve vlákně o Mamutovi… zarazilo mě jaké rozestupy byly po pár kilometrech, konkrétně v Pavlovicích, což je od startu (Kozlovice), co by několika kameny dohodil.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#134 RE: Mamut Tour

Dreamer Dreamer (#134) » jochen (#133):

chapu, kdyz odpadnes brzo po startu tak mas cas resit takovy blbnosti, ja se treba 40minut nestihnu ani napit aby mi celo neujelo :)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#133 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#133) » Dreamer (#132):

Já se při závodu řídím tím, že každých 40 minut něco (ca 35 g sacharidů:-) Uvidím na Sudetech, buduk sobě nekompromisní. Mám letos dost v ZDV, tak se uvidí.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#132 RE: Mamut Tour

Dreamer Dreamer (#132) » jochen (#126):

ja vim ze pri treninku 5h snim klidne jen banan a jinak nic, samozrejme zavod se jede intenzivnejs ale rekneme ze mamuta coz je 6,5h bych objel na banan, 2 gely a 2 tycinky, kazdou hodinu neco a to se mi do kapes vejde … u krusnotonu si holt zastavit

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#131 RE: Mamut Tour

coloron coloron (#131) » jochen (#130):

No jde spíš o to nedostat hlaďák a nezpanikařit.Sva­lovej glykogen při jízdě stejně doplníš velice těžko.Lepší je ho nakompenzovat a při závodě ho šetřit jízdou pod prahem a na to aby ses pod prahem udržel špice musíš mít mraky hodin natrénováno v zdv(spíše bych řekl let než hodin).To občerstvení při jízdě je jen důležitá berlička.Já jsem podle polaru spálil za mamuta 17500 kilojoulů a přijal jsem zhruba 6000(odhadem) takže zbytek bylo nakompenzováno a ukrojeno z tukových zásob. Ten ionťák jsem dřív taky dělal hustší ale už se mi tim pak blbě zapíjelo jídlo a gely-cejtil jsem jak mi to leží dlouho v žaludku.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#130 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#130) » coloron (#129):

Aha, já znám chalvy s vysokým obsahem tuku, záleží, jak to namíchaj. Těch bílkovin mají taky dost. To děláš ten ionťák docela řídký, já vždy uvažuju o 35–40 g sacharidů na půllitr. No, 10 tis. to nedá, asi tak 8, už to nepočítám. Každopádně já bych potřeboval nejspíš víc:-) Jde dost o to, jak dlouho budu tepově blízko k AnP. Hodně pka cítím rozdíl v potřebě sacharidů.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#129 RE: Mamut Tour

coloron coloron (#129) » jochen (#128):

Chalva byla náhrada za housku nebo chleba se sádlem,obsahuje 28g tuku a 56g sacharidů a trošek bílkovin.Gely klasika 1× endurosnack,1× carbosnack a 1× nějakej noname ale obsahově asi jako endurosnack.Do domácího ionťáku dávám sůl,čaj a 50g maltodextrinu na litr.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#128 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#128) » coloron (#127):

Zdá se to málo, sice nevím, jaký obsah měly gely a na 0,5 ionťáku počítám 40 g sacharidů, ale obnáší to přes 10 000 kJ, což by člověk neřekl:-) Ta chalva s nějakými 60 % tuku je sporná, i když já během závodu taky potřebuju do žaludku i něco jinýho než sacharidy. Takže půlkilo tyčinek s 8 000 kJ je furt míň:-) Nezastavit šlo i díky tomu, že bylo chladno, v horku by bylo třeba mnohem víc vody.

zrušit odpověď | zadáno: před 8 lety

Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se nebo registrujte, stačí vyplnit pouze dva povinné údaje!

#127 RE: Mamut Tour

coloron coloron (#127) » jochen (#126):

Tak já jsem si chtěl vyzkoušet na dlouhým mamutu nezastavit a povedlo se mi to!Tedy až na poslední kde mi vrazili do ruky vodu.Jsim docela spokojenej s tim co jsem si vymyslel za občerstvení,protože na mě zafungovalo skvěle-žádnej hlad ani prošití.Za 7,5 hodiny jsem snědl 2×100g halva ukusovaná po kouskách,3 gely a 2,5l domácího ionťáku(3 bido­ny).Oproti loňskému králi kdy jsem se musel doslova nažrat na každé občerstvovačce mi tohle připadá jako naprostá paráda.Ale dost věcí jsem si vyzkoušel i v treninku a pochopil jsem že to není zas tak o jídle ale v hlavě a v používání tepáku-nenechat se strhnout davem a jet na co mám,než protrpět posledních 100km v hlaďáku.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#126 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#126) » Dreamer (#125):

Tak vážně – kolik sníš při dlouhým Krušnotonu? Jedeš to skoro devět hodin. Půlkilo v tyčinkách je sotva 8 000 kJ.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#125 RE: Mamut Tour

Dreamer Dreamer (#125) » jochen (#123):

pul kilo jidla pri zavode jis maximalne ty a lowec, elita fakt ne :)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#124 RE: Mamut Tour

radekš radekš (#124) » jochen (#123):

Ber to logicky – lidi z top10 normálně staví jako my na bufetu a mají výhodu, že tam najdou ještě úplnou nabídku. Někdo tam má svý lidi a naháže jim to do taštičky. Když je dobrej náskok, normálně se staví, stejně jako na povinnou čůrací pauzu. Pak podle vývoje závodu a kompaktnosti skupiny se posledních 50–80km obyčejně jede na to, co máš v kapsách. Je-li teplo, vodu podávají pomocníci na určených místech. Top10 u amatérů je relativní Top500 u profíků, takže dělají přesně to, co profíci. My to tak děláme :)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#123 RE: Mamut Tour

jochen jochen (#123) » standoslav (#120):

No právě, něco jíst musej. Chápu, že vodu si podaj navzájem, ale jídlo asi už ne. To si vozej půlkilo jídla v kapsách? Plus pumpička, náhradní duše/galda, mobil… Vlastně proč ne, jeden malej bidon váží nějakých 600 gramů… Co si vlastně vozej?:-) Je tady nějaký eliťák?

Dreamer: Ale to nemají jistý. Když jede někdo z top 10 s tím, že třeba vyhraje, nemůže riskovat, že nebude mít co pít, kór když je horko.

odpovědět | zadáno: před 8 lety

#122 RE: Mamut Tour

Dreamer Dreamer (#122) » jochen (#119):

kdybys na to mel jet s tou top10 elitou tak si myslim ze by ti nekdo z nich rad vodu podal z jejich doprovodu, jak bylo receno ty lidi se znaji mezi sebou takze to neni problem :)

odpovědět | zadáno: před 8 lety

« předchozí [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [9] další »

1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.