#8 RE: Zrodil se nový závod.

royal royal (#8) » ivo.renza (#7):

Oledne „kapes“ – tam bych se bal i vzajemnyho oslneni. Ve Vimperku byl kratouckej usek kde jsme se potkavali v protismeru, a nezavidel jsem tem ktery jsem potkal – jeste ze jsme tam byli jediny co meli „dalkovy“ :-)

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#7 RE: Zrodil se nový závod.

ivo.renza ivo.renza (#7) » Pelhrimov (#5):

Ahojky, tak jsem se konečně dostal po svátkách k odpovědím na Vaše úvahy a poznámky. Především díky za postřehy a tak jen heslovitě. – prostor kde budou čipy startu a cíle jsou od sebe vzdálené skoro 500 m a tak bude dost prostoru na předávku, depo a servis. – neukázněnost diváků, psi, střepy…a další je všechno co se dá ohlídat ale určitě tomu zcela nezabráníme. – kapsy kde to bude svádět si zkracovat trať se pokusíme zajístit tra'tovými komisaři. Opět platí, že pokud to někdo bude chtít udělat tak tomu nezabráníme.
Přejeme pěkný zbytek svátků a tešíme se na Vaši účast. Ivo Renza

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#6 RE: Zrodil se nový závod.

josef josef (#6) » Pelhrimov (#5):

Z věcí, které popisuješ, bych se asi nejvíc obával defektu od nějakých střepů, třeba záměrných. Menší potřeba svícení je výrazným plusem. Jízda do černé stěny není příjemná. Na dvanáctihodinovce Podlesí chodilo po trati hodně pejskařů, ale na křiknutí všichni včas udělali místo. Zkracování trati je etický a mentální problém každého účastníka. Tento jev nikdy úplně nevymýtíš. Osobně bych se styděl něco takového udělat, znám ovšem borce z mé věkové kategorie, který po opakovaném podezření byl nakonec přistižen a na netu zveřejněn. Že je to problém mezinárodní dokazuje tato událost. Ve druhém ročníku světoznámého extrémního nonstop cyklistického závodu v délce 4 000 km a převýšením 70 km bylo v průběhu závodu postupně disvalifikováno 73 lidí, vesměs za zkracování trati autem či vlakem, nebo za sypání špendlíků na cestu konkurenci. Férově závodilo pouze 15 závodníků. My se ale těšme na bezproblémový závod, po jehož absolvování budeme spokojeni se svými výkony. Pořadatelům přeji ať jim vše klapne.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#5 RE: Zrodil se nový závod.

Pelhrimov Pelhrimov (#5) » josef (#4):

Běžně bývá předávací území 500–600 m dlouhé, to se asi do Heulosu nevejde, ale pořadatelé se zúčastnili závodu v Liberci, tak se mají čím inspirovat. Ve městě se to v ČR nikde jinde nejezdí, tak těžko říci co to přinese, třeba neukáznění obyvatelé, motoristi, sklo a jiné ostré nečistoty na trati, pejskaři, … toto se v lese řešit nemusí. A hlavně, trať má „kapsy“ a na mnoha místech se potkává, takže jeden kontrolní mezičas rozhodně nezabrání závodníkům ve zkracování si trasy. Bude snad menší potřeba svícení, případný support závodníka s ním bude mít kontakt na několika místech trati, tak bude možné jezdit hodně na lehko a když si člověk křikne, tak za pár minut bude mít vše potřebné k dispozici.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#4 RE: Zrodil se nový závod.

josef josef (#4) » Pelhrimov (#3):

24 hodinovku jsem ještě nejel, ale ze 12 hodinovky vím, že borci se rozptýlí po trati podobně jako při každém delším maratonu. Obavu mám spíš z toho šrumce v prostoru startu a cíle. Co se týká těch schodů, také je nevyhledávám a v závodě, když to jde, tak je objedu. Naposledy třeba Okolo Zlína. Pokud to ale bude nutné, tak je pojedu. Píšeš, že se na to cítíš starý. Já jsem ročník 1943.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#3 RE: Zrodil se nový závod.

Pelhrimov Pelhrimov (#3) » josef (#2):

Bez obav, propustnost tratí je na závodech 24h dobrá, stejně každý tým má jen jednoho závodníka na trati a také se některé kategorie nepodaří obsadit, resp. v minulosti na jiných 24h to tak bývalo. Spíše bych se bál inzerované jízdy ze schodů a po spádnici, už se cítím starý na to, abych se to učil.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#2 RE: Zrodil se nový závod.

josef josef (#2) » ivo.renza (#1):

Nepochybně zajímavý nápad. Termín také nevypadá špatně. Vidím tam ale jistá úskalí v organizaci. Při účasti těch vícečlenných /hlavně šestičlenných/ týmů bude v prostoru startu a cíle pěkný šrumec. Pořadatelsky to zvládnout nebude jednoduché. Poměrně nezvyklý je taky závěr dvanáctihodinovky o půlnoci. Sám se pravděpodobně zůčastním dvanáctihodinovky, ikdyž v té kategorii 40+ jsem se svým ročníkem narození bez šancí. Ještě by mě zajímalo, jak dlouhý bude okruh, jaká bude délka terénní pasáže a jakého charakteru bude tento terén. Jinak přeju hodně zdaru.

odpovědět | zadáno: před 10 lety

#1 Zrodil se nový závod.

ivo.renza Zrodil se nový závod.

Jihlavská24mtb www.jihlavska24mtb.cz

Datum závodu: 21. – 22. května 2011 Místo : historické jádro Jihlavy a přilehlé okrajové části města Zázemí : prostory letního kina v Jihlavě- Heulos Start a cíl závodu: slavnostní start bude na náměstí v 12,00 hodin. Měření časů a cíl v prostoru areálu Heulos Pořadatel : SLIBY-CHYBY o. s. , Ivo Renza, Jiří Holoubek, Pavel Novotný, Jiří Novotný , Jan Svoboda, Milan Štajnc Spolupráce: město Jihlava, Střední školy v Jihlavě, SMJ, Městská policie, policie ČR, DPMJ Ubytování: závodníci a účastníci závodu budou mít k dispozici ke stanování travnatou plochu vedle letního kina Doprovodný kulturní program: v pátek a v sobotu večer zajišťuje program agentura AlternativaPro Jihlava Zdravotnické zajištění: v areálu bude stanoviště první pomoci. Na trati se bude po celou dobu pohybovat zdravotní hlídka. Bezpečnost diváků bude zajišťovat pořadatelská služba na trati. Startovné: závodníci 24hod/ 800Kč, 12hod/600Kč, 6hod/400Kč, studenti 6hod/ 250Kč, podrobnější iformace najdete v propozicích závodu na webových stránkách Ceny: budou zajištěny od hlavních partnerů, sponzorů závodu a dotací Reklama: všem partnerům a sponzorům můžeme nabídnout rozličné možnosti a propagace jejich jména. K dispozici bude: reklama na náměstí při slavnostním startu, na trati, v letním kině formou promítání spotů, reklama v tisku a radiích, TV, na startovních číslech, na stupních vítězů při předávání cen a dlouhodobě na webu závodu. Závod středních škol Účast v závodě nabídneme všem středním školám v Jihlavě a okolí. Součástí bude kategorie, kde budou hodnocení jen závodníci těchto středních škol.

Co je to závod 24 hod MTB ? Již delší dobu získávají na oblibě různé podoby závodů na horských kolech. Jedna z nich je vytrvalostní závod, trvající 24 hodin a vítězem se stává ten závodník/ tým /, který ujede největší počet celých kol. Jedná se o to skloubit jak fyzickou tak psychickou zdatnost v závodě na horském kole. Běžnou součástí jsou kategorie podle věku a pohlaví , jednotlivců či 2 až 6 členných týmů. 24hodinové / 12hod a 6 hod/ závody nabízejí něco víc, než jenom fyzické vybití jednoho závodu. Náročnost celodenního nasazení a doplňkový program vytvářejí neopakovatelnou atmosféru pro ty, co bikingem skutečně žijí. Čtyřiadvacítky jsou lifestylovou záležitostí, která se svým pojetím pohybuje mezi závodem a bikovým festivalem s hudbou a posezením u ohně. Díky tomu, že závod je otevřen i 2–4–6 členným týmům, nemusí být fyzická náročnost nikterak extrémní. Zúčastnit se může v podstatě každý!

Proč závod 24 hod MTB v Jihlavě? Všechny závody, které se v republice konají, mají stejnou podobu. Jezdí se v přírodě jako cross country. Jihlava jako město nabízí neskutečnou možnost přiblížit tento závod divákům a závodníkům při tom poskytnout soutěž, která by měla charakter městského kritéria s výjezdem do klasického terénu pro horská kola. Prostory Heulosu, letního kina, historické části Jihlavy a přilehlé části v okolí Skalky poskytují možnost zde jet středně náročný závod a divákům nabídnout zajímavý sportovní zážitek.

odpovědět | zadáno: před 10 lety


1.7.2014: Aktuálně pracujeme na nové verzi diskuse, rozšíření webu a dalších vylepšeních. Nejdříve na konci léta se můžete těšit na novinky. S dotazy se prosím obracejte na e-mail: info@cyklodiskuze.cz

Copyright © 2006–2014 info@cyklodiskuze.cz, all right reserved.